KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Anna R. 08 sty 2011, 22:36
Okularnica, moje doswiadczenia są wręcz odwrotne. Podczas brania Anafranilu o motylkach mogłam zapomnieć ;)
Jednak pociesze cie, ze po odstawieniu leku wszystko wraca do normy.

Wiola bierze małe dawki klomipraminy, ja brałam 150- 225 mg i niestety sfera seksu wtedy dla mnie nie istniała.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kangurekkk 09 sty 2011, 02:27
Moja już kolejna zmiana leków tym razem dostałam anafranil i convlex. ten pierwszy zażywam i znowu nic zero poprawy .Jedynie skutki uboczne.miał może koś z was takie połączenie ty 2 leków?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez *Wiola* 09 sty 2011, 13:20
Anna R.,

Ja zrozumiałam ,że okularnicy chodzi o stan zakochania, nie o sex. Libido mi zaburza, ale faktycznie biorę nie dużą dawkę więc nie jest tragicznie. Natomiast uczucia typu miłość odczuwam raczej normalnie.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bartolomeo 11 sty 2011, 17:17
Witam,
dostałem Anafranil jako mój pierwszy antydepresant, miałem go brać wraz z olanzapiną na odstres i depakiną jako stabilizatorem. Jedyne co z tego trio jako tako mi pomogło to olanzapina, która mocno usypiała z początku, ale z czasem zmniejszyła myśli natrętne, ból głowy, no i lepiej się spało. Co do nastroju to cały czas był fatalny. Anafranilu starczyło mi na niecałe 4 tygodnie. Teraz nie biorę nic i jest koszmar...
Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe z depresją. Słyszałem że Anafranil to najsilniejszy z antydeprów, czy jeśli on mi nie pomógł to już jestem skazany na tą deprechę? :(
"Pan myśli, że Panu uda się kogoś wzruszyć? Biedny głupcze. Dzisiaj żadne ludzkie cierpienie nie ma formatu. Miłość. Ból. Zazdrość. Nadzieja. To suche patyczki: można je przesadzać, lecz na żadnym z nich nie zakwitnie już nic zielonego."

przez Anna R. 11 sty 2011, 18:16
Chociaż Anafranil na ogół pomaga szybko, niecałe cztery tygodnie na tym leku mogą nie wystarczyć aby odczuć poprawę. Pełne działanie antydepresyjne występuje po dwóch miesiącach regularnego brania leków. Na początku przyjmowania antydepresantów stan pacjenta często się pogarsza. Moim zdaniem niepotrzebnie przerwałeś terapie- teraz trzeba zaczynać wszystko od początku. Jak najszybciej zgłoś się do lekarza i kontynuuj leczenie.
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 12 sty 2011, 10:34
mój pierwszy też był HYDPIHEN to to samo co Anafranil brałam 2 lata..potem seroxat nie wiem czemu mi lekarka zmieniła nie pamiętam już..nawet działania..chyba nie było źle skoro 2 lata na nim siedziałam
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez kasia000 12 sty 2011, 10:35
mój pierwszy też był HYDPIHEN to to samo co Anafranil brałam 2 lata..potem seroxat nie wiem czemu mi lekarka zmieniła nie pamiętam już..nawet działania..chyba nie było źle skoro 2 lata na nim siedziałam

przez kasia000 12 sty 2011, 10:35

przez Anna R. 12 sty 2011, 11:05
wiola173 napisał(a):Anna R.,

Ja zrozumiałam ,że okularnicy chodzi o stan zakochania, nie o sex. Libido mi zaburza, ale faktycznie biorę nie dużą dawkę więc nie jest tragicznie.

Wiola, ja odniosłam wrażenie, ze chodzi jej o uczucie pożądania. Ale naturalnie mogę się mylić, a sama zainteresowana milczy ;)
Herbert Grönemeyer

Anafranil Sr 74

przez majka1221 12 sty 2011, 17:56
Witam, od kilku dni zaczęłam brać Anafranil na nerwicę i natrętne myśli oraz depresję.Pierwsze co odczułam to uspokojenie, lekkie otępienie, ale było to raczej dobre uczucie. Jednakże przestarszyłam się po ostatniej nocy, gdy obudziałam sie o 3 nad ranem i miałam dziwne stany, podobne do psychotycznych. Poczucie dezorientacji, dziwne nieskladne,pulsujące myśli przewijające się przez głowę, których nie dało się zatrzymac. Swiadomośc tez była bardzo zamazana.Bardzo zestresowałam się tym stanem, więc pewnie stąd doszło przyspieszone bicie serca i pocenie.Z trudem się pozbierałam Dzisiaj też nie czuję się za dobrze, trochę wpadam stan oddalenia od rzeczywistosci, a bardzo tego nie cierpie.Stresuję się też przed nocą, że znowu się to pojawi. Nie wiem może to minie? Może to zwykłe skutki uboczne? Ktoś miał podobne przygody? Nie wiem czy powinnam brać dalej ten lek...Boję się ,że będzie ze mną gorzej.
Ostatnio edytowano 12 sty 2011, 17:59 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Łączę i polecam funkcję "szukaj".

przez okularnica 14 sty 2011, 15:20
Chodziło mi o uczucie zakochania;)

Ja po 2,5 tygodniach brania mniejszej dawki o połowię tabletki w środę zdecydowałam się jednak wrócić do poprzedniej dawki. W tym okresie miałam dużo czynników wyzwalających nerwicę i nie chciałam sobie radzić z dodatkowymi natrętnymi myślami, dlatego powróciłam do większej dawki.
Przez te 2,5 tygodnia na mniejszej dawce czułam się ok, ale pod koniec zaczęło mnie nachodzić takie wewnętrzne napięcie, natłok myśli- w które starałam się nie wierzyć, jednak one wciąż były i powodowały dyskomfort;) Możliwe, że było to związane z napięciem przedmiesiączkowym, które akurat wtedy miałam, jednak mimo wszystko zdecydowałam się powrócić do 150 mg.

przez temps66 16 sty 2011, 16:37
Czy można łączyć lek Anafranil SR 75 z lekiem Alprox 0,5mg????????? Niby lekarz nie mial przeciwskazań ale obawiam sie ze te leki moga ze soba w jakis sposob kolidowac:/

przez Anna R. 16 sty 2011, 16:47
Można je łączyć bez żadnego problemu
Herbert Grönemeyer

przez kangurekkk 16 sty 2011, 17:16
A czy braniu leków anafranil +convulex można pic normalnie napoje energetyzujące?Czy odlot?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Sortuj wg