KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

 
Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez kasia000 14 gru 2010, 12:23
JA TEŻ MAM SZYBKI PULS A aNAFRANILU NIE BIORĘ -nerwica też takie psikusy robi;-((
Ostatnio edytowano 14 gru 2010, 16:58 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 3 razy
Powód: ILE RAZY MAMY CIE PROSIĆ, ŻEBYŚ NIE PISAŁA POSTÓW DUŻYMI LITERAMI?!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."
Offline
Posty
1010
Dołączył(a)
05 lis 2010, 17:46

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez agnietka68 15 gru 2010, 16:14
Ja też mam wysoki puls 90 lub 100 ale lekarz przepisał Propranolol,trochę obniża ale nie wiele przed anafranilem też taki miałam :?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
44
Dołączył(a)
25 wrz 2010, 16:28
Lokalizacja
Żary

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 15 gru 2010, 18:04
Ja też chyba miałam tak przed anafranilem. Teraz przestałam zwracać już na to uwagę, kiedyś mierzyłam często i panikowałam.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez Bartolomeo 26 gru 2010, 22:00
Hej,
od niedawna biorę Anafranil wraz z depakiną chrono i olanzapiną. Lekarz przepisał mi go na poprawę nastroju (w końcu to antydepr) i na natrętne myśli, pozostałe dwa na zmniejszenie napięcia i stabilizację. O ile bóle głowy się zmniejszyły, sen się poprawił (to zasługa raczej tamtych dwóch, ale raczej samej olanzapiny) i natręctwa nie są tak intensywne, to nastrój oscyluje między fatalnym a maksymalnie obojętnym, wręcz lekceważącym (to wtedy jak zaryzykuję i wezmę trochę więcej Anafranilu, czego nie powinenem robić, wiem). Czy zażywał ktoś kiedyś takie kombo i ew. jak działało? Czy zamiana Anafranilu (trójpierścieniowca) na coś innego dałaby radę, czy też lepiej poczekać trochę dłużej? (biorę go 3 tygodnie)
"Pan myśli, że Panu uda się kogoś wzruszyć? Biedny głupcze. Dzisiaj żadne ludzkie cierpienie nie ma formatu. Miłość. Ból. Zazdrość. Nadzieja. To suche patyczki: można je przesadzać, lecz na żadnym z nich nie zakwitnie już nic zielonego."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
20 sie 2010, 14:25

Re: Anafranil

przez Wujek_Dobra_Rada 29 gru 2010, 12:15
Mieliście jakieś problemy z odstawieniem A. ? Zredukowałem z 75 na 37,5 i jest ok. A później coś nie miłego może mnie spotkać. Dzielić dawkę 37,5 na pół jeszcze?
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Re: Anafranil

przez kasia000 29 gru 2010, 13:16
ja przeszłam kiedyś z anafranilu(mój pierwszy lek) po 2 latach brania na seroxat nie miałam chyba żadnych problemów.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."
Offline
Posty
1010
Dołączył(a)
05 lis 2010, 17:46

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 29 gru 2010, 14:03
Wujek_Dobra_Rada,
Mi się robi np strasznie zimno , ale do takiego stopnia ,że aż mnie trzęsie.. Zmniejsz jeszcze o połowę i na każdej dawce tak z tydzień chociaż wytrwaj.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: Anafranil

przez miko84 29 gru 2010, 15:00
Robi Ci się zimno przy odstawianiu? Ten lek działa silnie na serotoninę a ona podnosi temperaturę ciała, jak widać na Tobie, schodzenie z tego leku może się tak objawiać. Strasznie nie lubię tego zimna, aż do trzęsawki, brr. Mi np na fluoksetynie jest wyraźnie cieplej i lepiej toleruję niskie temperatury.
miko84
Offline

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 29 gru 2010, 15:31
miko84, Tak, przy odstawianiu. Próbowałam kilka razy i zawsze było to samo. Nie mam pojęcia dlaczego, lekarz też patrzył z niedowierzaniem.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: Anafranil

przez kibic_piłki_nożnej 01 sty 2011, 11:48
Anafranil to dobry lek, ale ma skutki uboczne w postaci zawrotów głowy. Jednak lepiej mieć lekkie zawroty głowy, niż derealizację.
Posty
39
Dołączył(a)
26 paź 2009, 18:46

Re: Anafranil

przez okularnica 08 sty 2011, 11:01
Czy brak "motylków" w brzuchu to może być skutek brania Anafranilu?
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 08 sty 2011, 13:50
okularnica, A może brak odpowiedniego faceta :mrgreen:
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: Anafranil

przez okularnica 08 sty 2011, 16:44
No właśnie sama nie wiem...
Nie może być to skutkiem brania leku;)?
Offline
Posty
315
Dołączył(a)
31 paź 2009, 16:54

Re: Anafranil

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 08 sty 2011, 21:44
okularnica, Z mojego doświadczenia wynika , że nie:)
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Psychotropka`89 i 41 gości

Przeskocz do