SARKOZYNA (N-metyloglicyna)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

SARKOZYNA (N-metyloglicyna)

Avatar użytkownika
przez Lord Kapucyn 19 sie 2015, 15:35
Metylowa pochodna glicyny, produkt uboczny w jej syntezie i degradacji.

Sarkozynę badano jako potencjalny środek przeciwko schizofrenii. Pierwsze dane wskazują, że spożycie sarkozyny w ilości 2g/dobę jako dodatek do leków przeciwpsychotycznych stosowanych w schizofrenii pozwala uzyskać znaczącą redukcję zarówno pozytywnych jak i negatywnych objawów, jak również deficytów neuropoznawczych i innych objawów psychopatologicznych. Sarkozyna była dobrze tolerowana. Jest również badana pod kątem ewentualnego zapobiegania nawrotów schizofrenii podczas prodromalnego stadium choroby(schizofrenia "uśpiona", i/lub remisja). Działa jako inhibitor transportera glicyny typu 1 i agonista glicyny. Zwiększa stężenia glicyny w mózgu, co powoduje zwiększoną aktywację receptorów NMDA i zmniejszenie objawów.

Badanie kliniczne wykazało, że sarkozyna wydaje się być znacznie bardziej skuteczna w leczeniu dużej depresji (lepsza wyniki w Skali Depresji Hamiltona, Clinical Global Impression i Global Assessment of Functio) niż citalopram podawana przez okres 6 tygodni. Sarkozyna była dobrze tolerowana, bez znaczących skutków ubocznych.

Smacznego. Z tego co pamiętam to komuś z forum proponowano udział w "ślepym" badaniu klinicznym sarkozyny vs. placebo, ale nie wiem jak to się dalej potoczyło.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14243
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Przeskocz do