BROMANTAN (Ladasten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy BROMANTAN pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
71%

Nie
1
14%

Zaszkodził
1
14%

Liczba głosów : 7

BROMANTAN (Ladasten)

przez Kalebx3 17 paź 2015, 16:48
Indukuje tez cytochrom p450 wiec moze zaburzac dzialanie innych lekow.

kiedyś ( przed pólroczna kuracją Brintellixem ) Ladasten naprawdę mi pomagał , w tym sensie ,że dawał dużą motywacje do działania , lekko stymulował psychicznie . Teraz jak wezmę nawet pól tabletki dostaję takiej nerwówy ,że szkoda słów .Dlatego skreślam ten lek ze swojego meni .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

BROMANTAN (Ladasten)

przez Lord Kapucyn 17 paź 2015, 17:31
kiedyś ( przed pólroczna kuracją Brintellixem ) Ladasten naprawdę mi pomagał , w tym sensie ,że dawał dużą motywacje do działania , lekko stymulował psychicznie . Teraz jak wezmę nawet pól tabletki dostaję takiej nerwówy ,że szkoda słów

Z czym wiążesz taką zmianę??
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

BROMANTAN (Ladasten)

przez Kalebx3 17 paź 2015, 17:38
Z czym wiążesz taką zmianę??

no wiesz ,że tak do końca to nie wiem .
Stawiam na to ,że po tym Brintellixie wszystko mi się pomieszało .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

BROMANTAN (Ladasten)

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2016, 00:00
Jak dokładnie działa ten cud radzieckiej myśli technicznej prawdopodobnie nikt nie wie, nawet (albo zwłaszcza?) sami rosjanie, ale okazuje się, że mechanizm jego działania nie jest związany z byciem przezeń SDRI jak pierwotnie sądzono lecz wpływa on na ekspresję genów związaną z biosyntezą dopaminy oraz upreguluje szlaki dopaminergiczne (kolokwialnie mówiąc uwrażliwiając je na działanie dopaminy i nasilając neurotransmisję dopaminergiczną). Bromantan, owszem, hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i dopaminy, ale w ekstremalnie wysokich dawkach/ stężeniach praktycznie nieosiągalnych dla normalnego człowieka (z wyjątkiem rosjanina który napadł na hurtownię farmaceutyczną), z uwagi na mizerne powinowactwo do SERT i DAT.

Originally, bromantane was thought to act as a reuptake inhibitor of serotonin and dopamine.[4][25][34] Indeed, bromantane does inhibit the reuptake of serotonin, dopamine, and to a lesser extent norepinephrine in vitro in rat brain tissue.[25][34] However, the concentrations required to do so are extremely high (50–500 µM) and likely not clinically relevant.[25][34] (Although one study found an IC50 for dopamine transport of 3.56 µM, relative to 28.66 nM for mesocarb; neither drug affected serotonin transport at the tested concentrations, in contrast.)[30] In any case, the lack of typical psychostimulant-like effects and adverse effects seen with bromantane supports the notion that it is not acting significantly as a monoamine reuptake inhibitor, but rather via enhancement of dopamine synthesis.

Although it is frequently labeled as a psychostimulant, bromantane is distinct in its pharmacology and effects relative to typical psychostimulants, such as the phenethylamines (e.g., amphetamine and its derivatives) and their structural analogues (e.g., methylphenidate, cocaine, mesocarb, etc.).[25][26] Whereas the latter directly act on the dopamine transporter to inhibit the reuptake and/or induce the release of dopamine, bromantane instead acts via indirect genomic mechanisms to produce a rapid, pronounced, and long-lasting upregulation in a variety of brain regions of the expression of tyrosine hydroxylase (TH) and aromatic L-amino acid decarboxylase (AAAD) (also known as DOPA decarboxylase), key enzymes in the dopamine biosynthesis pathway.[19][27][28] For instance, a single dose of bromantane produces a 2- to 2.5-fold increase in TH expression in the rat hypothalamus 1.5- to 2-hours post-administration.[29] The biosynthesis and release of dopamine subsequently increase in close correlation with TH and AAAD upregulation.[19][27][28] Enhancement of dopaminergic neurotransmission is observed in the hypothalamus, striatum, ventral tegmental area, nucleus accumbens, and other regions.[19][27][28] As such, the key mechanism of the pharmacological activity and psychostimulant effects of bromantane is activation of the de novo synthesis of dopamine via modulation of gene expression.[27] In contrast, typical psychostimulants do not affect TH or AAAD expression and thus have no effect on dopamine biosynthesis.[26][30]

A selection of quoted excerpts from the medical literature detail the differences between bromantane and typical psychostimulants:[1][18][19][25]

Lek ten jest pochodną adamantanu w związku z czym należy chemicznie do tej samej grupy co amantadyna(Viregyt K)- SNDRA(?), antagonista NMDA, bloker nAChR alfa-7 oraz memantyna- antagonista NMDA, antagonista 5-HT3, antagonista nAChR alfa-7, agonista D2.

Subiektywnie- przychylam się do opinii z reddita, że ten lek przy objawach typu apatia/abulia, anhedonia, amotywacja, hipersomnia, spowolnienie psychoruchowe jest lepszy niż większość zachodnich leków dostępnych na receptę.

Moderator/ R2 - D2

BROMANTAN (Ladasten)

przez zzYxx 28 kwi 2016, 00:45
Czyli coś idealnego pode mnie. Czas zorganizować fundusze.
The Walking Dead.

BROMANTAN (Ladasten)

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2016, 09:06
Porównując cenowo bupropion (Wellbutrin XR/Zyban), wortioksetynę (Brintellix), duloksetynę (Cymbaltę), oryginał pregabaliny (Lyrica), biorąc pod uwagę wyższe dawki i potencjalnie brak refundacji , to bromantan nie wychodzi aż tak znowu drogo, szczególnie jeżeli ma być stosowany w monoterapii.

AwakeBrain- odpuściłbym sobie bo tam za medykamenty płaci się jak za zboże.

Ceretropic- tuba 10g bromantanu (proch) kosztuje 59,9$ + kilka(naście) $ przesyłka. Przy aktualnym kursie dolara to wychodzi niecałe 300zł za 100-dniową kurację (przy dawkowaniu 2 x 50mg=100mg/d).

Extrapharmacy- zakupując łącznie cztery opakowania 50 mg x 50 tab. wychodzi coś koło 107$ (26,85$/ op.), dodatkowo przy zamówieniu >100$ przesyłka jest za darmo, przy płatności BitCoinami dostaje się rabat 20% do całego zamówienia i nie trzeba płacić 13$ (sic!!! :shock: ) prowizji tak jak przy płatności via Western Union. Reasumując cała transakcja zamknie się w niecałych 350zł za 3-miesięczną kurację(+10 dni), a mamy apteczny preparat w tabsach, nie trzeba się babrać z prochem.

Moderator/ R2 - D2

BROMANTAN (Ladasten)

przez Vengence 28 kwi 2016, 10:47
Lord Kapucyn, Generalnie poprawia to nastrój i dodaje kopa jak stymulanty ??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

BROMANTAN (Ladasten)

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2016, 10:53
Generalnie- tak. Na psychonautwiki efekty zgłaszane przez użytkowników są opisane w ten sposób:

Stamina enhancement (wzmocnienie wytrzymałości)
Stimulation (stymulacja/ pobudzenie)
(...)
Anxiety suppression (stłumienie lęku)
(...)
Focus enhancement (wzmocnienie skupienia/ koncentracji)
Thought acceleration (przyspieszenie myślenia)
Analysis enhancement (wzmocnienie zdolności analitycznych)
Wakefulness (zniesienie senności/ poprawienie czuwania)
Memory enhancement (wzmocnienie pamięci)
Motivation enhancement (wzmocnienie motywacji)
Cognitive euphoria (euforia poznawcza/ kognitywna)

Dość trafnie oddaje to istotę sprawy. Nie jest to żadna uber-kokaina czy magiczna pigułka, ale porównując to z innymi lekami jest to przepaść.

Moderator/ R2 - D2

BROMANTAN (Ladasten)

przez Vengence 28 kwi 2016, 11:05
Lord Kapucyn, Trzeba będzie stestować, póki co biorę to co mam w podpisie, tianeptyna może mulić na początku??, bo /cenzura/ dość konkretnie mnie przymula.

-- 28 kwi 2016, 15:37 --

Lord Kapucyn, Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, czy ta substancja ma działanie dorazne? czy trzeba czekać na działanie jakiś czas??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

BROMANTAN (Ladasten)

przez absolulu 28 kwi 2016, 21:18
Mnie też zaciekawiłeś tą substancją, posłałem Ci jeszcze priv. Moje pytanie jeszcze - czy z redditowego researchu wynika że występuje tolerancja po jakimś czasie ?
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

BROMANTAN (Ladasten)

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2016, 21:00
Vengence napisał(a):Lord Kapucyn, Trzeba będzie stestować, póki co biorę to co mam w podpisie, tianeptyna może mulić na początku??, bo /cenzura/ dość konkretnie mnie przymula.

-- 28 kwi 2016, 15:37 --

Lord Kapucyn, Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, czy ta substancja ma działanie dorazne? czy trzeba czekać na działanie jakiś czas??

Mnie tianeptyna nigdy nie przymulała.

Co do bromantanu to działanie jest zauważalne niemal od razu, można ten lek stosować zarówno doraźnie jak i przewlekle. Co ciekawe rosyjscy klinicyści stwierdzili na podstawie badania na grupie 728 osób (odnośniki są gdzieś na eng wiki), że po miesięcznej kuracji bromantanem w dawce 100mg/d pozytywne efekty utrzymywały się jeszcze przez... cały następny miesiąc po odstawieniu leku. :shock:

-- 29 kwi 2016, o 21:00 --

absolulu, Tolerancja nie wzrasta.

Moderator/ R2 - D2

BROMANTAN (Ladasten)

przez Kalebx3 30 kwi 2016, 19:41
że po miesięcznej kuracji bromantanem w dawce 100mg/d pozytywne efekty utrzymywały się jeszcze przez... cały następny miesiąc po odstawieniu leku.

-podobnie jest z Ruskim Afobazolem .Jeszcze przez jakiś czas od zakończenia serii lekiem , lęku -skurw-ysyna nie uświadczysz .
co do tolerancji Afobazolem tolerka , baaa nawet maleje .Dziś mi wystarcza 1 tabletka na lęk , jak zaczynałem z tym lekiem brałem 2 dziennie .

BROMANTAN (Ladasten)

przez bączuś 30 kwi 2016, 19:49
Na mnie tianeptyna działa najsilniej z wszystkich antydepresantów jakie kiedykolwiek stosowałem w sensie nasilenia objawów niepożądanych.Amitryptylina w dawce 300mg ,sertralina w dawce 400 mg ,escitalopram w dawce 60 mg mnie tak nie miażdży jak trzy tabletki dziennie tianeptyny.Podejrzewam że mogę mieć "rozchwiany" układ opioidowy na który tianeptyna oddziałuje bowiem stosowany swego czasu przeze mnie naltrekson powodował u mnie tak ekstremalne pobudzenie że myślałem że zwariuje(podobne nieco mniej nasilone pobudzenie wywołuje u mnie wspomniana tianeptyna).

PS Brałem czas jakiś temu Bromantan ,działał subtelnie jednak zauważalnie ,działanie w pewnym aspekcie zbliżone do metylofenidatu z mniejszym niż on zjazdem.
bączuś

BROMANTAN (Ladasten)

przez wisnia80 01 maja 2016, 17:13

Sortuj wg