ACETYLOCYSTEINA (ACC, Fluimucil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez Kalebx3 26 lut 2016, 22:54
ale tylko paracetamol a jak inne leki jak pozostałe nlpz-y
ostatnio musiałem trochę łyknąć

też pomoże i to zdecydowanie !,
do tego witamina C + kwas fiolowy + żelazo .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Pan1karz 27 lut 2016, 01:23
Lord Kapucyn napisał(a):NAC dobre na wszystko, na wątrobę, na oskrzela, na beret. Jak Philips. :lol: ;)

NAC jest jak Philips - dobre we wszystkim :smile:
Namasté :smile:

Moim zdaniem odważne założenie w badaniach, że NAC może pomóc na autyzm, ciekawe.

przez Grabarz666 29 mar 2016, 10:56
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26931055

Our results showed that NAC might be effective as an augmentative agent in the treatment of moderate-to-severe OCD.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2016, 09:18
Tak, niewątpliwie jest to jeden z tych suplementów (acz nie do końca suplement, na naszym rodzimym rynku medykament, ale bardziej znany z pulmonologii), które przy augmentacji SSRI przynoszą realne, udokumentowane klinicznie, korzyści w różnych zaburzeniach, pozostałe takie suplementy mogę wymienić na palcach jednej ręki.

Ciekawi mnie jednak jak (i czy w ogóle) 2,4g-3g/d sprawdziłoby się w monoterapii OCD.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lucy1979 28 kwi 2016, 11:10
Ja to brałam w celu ochrony wątroby i niestety nie zauwazylam aby pomagało na depresje. Ale na wątrobę świetne, bo robiłam fibroskan i mam niemal w idealnym stanie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2016, 11:18
Samą w sobie rekomendacją dla ACC jest to, że ten środek stosuje się jako odtrutkę przy ostrym zatruciu paracetamolem, a jak wiadomo paracetamol jest jednym z najbardziej ryjących wątrobę medykamentów.

Moderator/ R2 - D2

przez lucy1979 28 kwi 2016, 11:24
Lord Kapucyn napisał(a):Samą w sobie rekomendacją dla ACC jest to, że ten środek stosuje się jako odtrutkę przy ostrym zatruciu paracetamolem, a jak wiadomo paracetamol jest jednym z najbardziej ryjących wątrobę medykamentów.

Właśnie się zastanawiam czy teraz znowu nie zacząć brać. Poprzednio to bralam w 2013roku, wiec trochę czasu temu. Jedyne wątpliwości jakie mam to, że boję się, żeby mi na żolądek nie zaszkodziło, bo mam chorobę refluksowa plus nadkwasote. Czy ACC ostro ryje błonę śluzową żoładka? Jakies info z teorii lub praktyki?

przez Grabarz666 28 kwi 2016, 11:40
Lord Kapucyn napisał(a):@#$%&... no a ja właśnie przeoczyłem tę ofertę. :evil: :lol:

Gdzie to kupujecie?

przez lucy1979 28 kwi 2016, 11:48
Ja na Allegro

przez Grabarz666 28 kwi 2016, 11:57
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2016, 12:01

Droga impreza. Tabsy po 10mg ekstraktu 1% czyli o zawartości 100mcg hupercyny A. Ja za 120 tabsów po 200mcg płaciłem niecałe 80zł. Żeby osiągnąć ekwiwalent potrzeba by 8 opakowań x 30 tabs. x 100mcg Humavitu co wyniosłoby 160zł (~20zł / op.).

-- 28 kwi 2016, o 12:08 --

lucy1979 napisał(a):
Lord Kapucyn napisał(a):Samą w sobie rekomendacją dla ACC jest to, że ten środek stosuje się jako odtrutkę przy ostrym zatruciu paracetamolem, a jak wiadomo paracetamol jest jednym z najbardziej ryjących wątrobę medykamentów.

Właśnie się zastanawiam czy teraz znowu nie zacząć brać. Poprzednio to bralam w 2013roku, wiec trochę czasu temu. Jedyne wątpliwości jakie mam to, że boję się, żeby mi na żolądek nie zaszkodziło, bo mam chorobę refluksowa plus nadkwasote. Czy ACC ostro ryje błonę śluzową żoładka? Jakies info z teorii lub praktyki?

Supla raczej przyjazna dla żołądka. Brałem swojego czasu 600mg/d (ACC Optima) i było w porządku.

Moderator/ R2 - D2

przez absolulu 03 maja 2016, 14:18
Ciekawy wpis odnośnie NAC: https://www.psychologytoday.com/blog/ev ... i-have-nac

As usual it all goes back to glutamate, the excitatory neurotransmitter of doom. In short, having too much glutamate around is to your neurons rather like whipping your horse to go and go and go until you kill it. Horses and brains need time at pasture, chilling out and eating appropriate foods, and sometimes a nice rubdown and brushing. Well, NAC seems to be able to get into some tricky areas of the brain and do some amazing management of glutamate. Over the past few years, a number of intriguing studies have come out using NAC alone or as adjunct treatment for some difficult psychiatric conditions. Some of these were decent multicenter randomized controlled trials. The real deal.

These tricky conditions? Trichotillomania (compulsive hair-pulling, which is both common and exceptionally difficult to treat - several decades of research has come up with nothing as effective as the NAC trial!). Schizophrenia. Bipolar Depression (another very difficult and disabling condition that doesn't respond particularly well to therapy or medicine, and the condition I've seen respond most favorably to NAC in my own practice). There is an ongoing study on OCD. The studies vary between 2000-4800mg daily of the capsules (these are better tolerated than the emergency room drink, which is a much higher overall dose), and in most of the studies, there were more adverse events and side effects in the placebo arm than in the treatment arm. Many of the studies were as long as 6 months, which is a lifetime for randomized controlled clinical trials, and all of the studies had positive effects. That is pretty astounding, considering how pharmaceutical companies have no doubt spent millions and millions chasing down bipolar depression, for example, without much to show for it (there's quetiapine, fluoxetine, and olanzapine+fluoxetine with modest effects and plenty of side effects). Another cute little study used NAC to reduce cocaine cravings - again, something for which there is really no effective FDA-approved medical treatment.

Mechanizm działania:
Why would a precursor for the master antioxidant have anything to do with glutamate in the brain? The mechanism is sort of hysterically complicated, so I'll quote the trichotillomania paper:

[NAC] is a hepatoprotective antioxidant that is converted to cysteine, a substrate for the glutamate-cysteine antiporter. This antiporter allows for the uptake of cysteine, which causes the reverse transport of glutamate into the extracellular space, which stimulates inhibitory metabotropic glutamate receptors and, thereby, reduces synaptic release of glutamate. The restoration of the extracellular glutamate concentration in the nucleus accumbens seems to block reinstitution of compulsive behaviors.

Translating the sciencespeak: NAC helps excess (and toxic) glutamate stop being at the wrong place at the wrong time. It helps us put that brain out to pasture for some rest and recovery.

Prawdopodobne zagrożenia:
What are the downsides of NAC? I can think of two problems that might be biggies - first off, NAC is a mucolytic that thins mucus by cutting disulfide bonds. I suspect that might raise risks - one wouldn't want too little mucus. Mucus is important. Paul Jaminet mentions this issue and links a study here. Also, cutting disulfide bridges within the body is what that inflammatory baddie homocysteine is supposed to do, leading to crispy collagen and inelastic elastin in the arteries (which would possibly first show up as high blood pressure).
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Kalebx3 03 maja 2016, 16:56
absolulu,
wstawiaj Wać Pan po polsku te opracowania. Zyjemy w Polsce , w morde jeża , a ja nie muszę znać angielskiego . Ruskiego mnie w szkole uczyli , a i tak gówno wiem .
A te komputerowe tłumaczenia to jakieś bohomazy . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez absolulu 03 maja 2016, 17:31
Panie, nic nie poradzę że większość sensownych opracowań i nowe badania powstają na zachodzie i w języku angielskim. Niestety ale jeśli ktoś chce być na bieżąco z nowinkami, to musi operować w anglosaskim. Mówię tu szczególnie o lekarzach i innych pracownikach służby zdrowia, a jak jest ze znajomością języków w PL, każdy wie.

No ale, może to będzie impuls i motywacja dla Ciebie do nauki ;)
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

Sortuj wg