MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Popiół 11 paź 2012, 20:21
Mnie tam mitrozapina już nie zamula w ciągu dnia a zaryzykuję stwierdzenie że nawet trochę pobudza, dawka 30mg.

chris77 Znam ludzi którym melatonina bardzo pomaga w zasypianiu i reguluje sen tak że możesz spróbować.
Popiół

przez thatMightyOneMan 11 paź 2012, 21:30
5mg może/powinno ,zacznij najlepiej od dawki 10/20mg i stopniowo przez kilka tygodni schodź z dawki do 3mg; ..polecam) ,zresztą pierwsza linia walki z problemami sennymi" powinna się zacząć imo od właśnie melatoniny jako bazy :twisted:

przez CREAM.DE.LA.CREAM 11 paź 2012, 22:01
HEJ

BYLAM JAKIS CZAS TEMU NA MIRCIE 40MG
JAKO KOBIETA NIEPOLECAM
CHOC MUSZE PRZYZNAC ZE LEK DOBRZE ZADZIALAL JUZ OD DRUGIEGO DNIA
PIERWSZE 24H BYLY RACZEJ SENNE , WIEC TROSZKE ODPOCZELAM PO WCZESNIEJSZYM PROBLEMIE ZE SPANIEM

NIESTETY JAK TO MIRTA MA TO DO SIEBIE ZE NIETYJEMY W TLUSZCZ TYLKO W WODE I MOZNA DOBRZE SPUCHNAC PRZY TYM CZESTO ZAUWAZALNE JEST U KOBIET ZANIK MIESIACZKI CO TEZ MIALAM

MOZLIWE CHODZ NIEDOTYCZY TO KAZDEGO PACJIENTA , PZRYBRANIE WAGI TO JEDEN Z NAJBARDZIEJ DOKUCZLIWYCH EFFEKTOW UBOCZNYCH TEGO LEKU

POZATYM NA TYM LEKU DEPRESJA MI ODESZLA ALE PONIEWAZ PUCHLAM I TO BARDZO DUZO , LEKARZ ODSTAWIL , W TYM MOMENCIE ZAMIENNIE TIANEPTYNA COAXIL NAJWYZSZA DAWKA

DLA MLODYCH OSOB POLECAM BO
NIE SIADA FUKNCJA NA TLE SEXUALNYM
USPOKAJA ALE NIEZAMULA
NIEZMIENIA WAGI

LEK BARDZO POZYTYWNIE ODBIERANY W UK
Ostatnio edytowano 11 paź 2012, 22:16 przez CREAM.DE.LA.CREAM, łącznie edytowano 1 raz
"Suddenly I see, this is what I want to be, Suddenly I see, why the hell it means so much to me"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eroica 11 paź 2012, 22:11
chris77 napisał(a):myślicie że melatonina 5mg da coś w moim przypadku?

na wszelki wypadek spytaj lekarza, melatonina może się gryźć z antydepresantami
co do jej skuteczności, u mnie była żadna
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Saraj 12 paź 2012, 09:25
Mnie lekarz stanowczo zabronił 'wzmacniania' mirty preparatami, zawierającymi w składzie melatoninę. Właściwie postawił ultimatum - godzi się pani na obcięcie dawki mirty i dostawienie mel lub uparta i konsekwentna aplikacja mirtą.
chris, nie zapominajmy, że sen wchodzi w sprzężenie z pogodnym nastrojem i homeostatycznym dobrostanem, w moim przypadku tak było. Zatem bez obaw, że wyższa pula substancji Cię wytrąci z objęć Morfeusza. Doradzam odstawienie forum na czas 'wysycenia' lekiem i polecam długie spacery do lasu, nie później niż trzy godziny przed skłonieniem głowy do poduszki.

A teraz mój interes. Czy na forum obecna jest osoba łykająca utwardzoną, powlekaną formę mirtazapiny?
P.s. Myślałam, że więcej już wybulić na leki nie mogę..

przez chris77 12 paź 2012, 09:35
wziąłem wczoraj i było ok, wziąłem 2,5mg, to w końcu można ją brać z antydepresantami czy nie?
bo jak nie to dam sobie siena i wiadomo nie będę zażywał, tylko czy nie można? 10/20mg to chyba
za duża dawka tak mi się wydaje, doczytałem gdzieś że 3mg to optymalna dawka w leczeniu.

przez thatMightyOneMan 12 paź 2012, 11:43
2,5mg nawet bym się nie zastanawiał ,ale ty mixujesz mirtę z trazodonem? ...jeśli tak to poszukaj po prostu informacji na http://ncbi.nlm.nih.gov odnośnie ewentualnych interakcji ,choć gdzie leżało by pole "gryzienia" nie mam pojęcia; prócz tego ,że ogólna pula melatoniny na kuracji ssri może być zwiększona (jak wiadomo mala to związek 'post' serotoninowy' )

zażywałem dawki do 20mg i prócz jeszcze lepszego snu/regeneracji/samopoczucia rano nie było jakichkolwiek SU ; ...nawet mógłbym się posunąć w stronę pro-zdrowotną

Saraj - ja swego czasu łykałem takową gdyż akurat formy podjęzykowej nie było w aptece ,bliska mi znajoma osoba też ,wedle naszych odczuć (wcześniej kilka mcy na Mirtorze) była 'jakaś' różnica ,zapewne związana z szybkością absorpcji ,a może lepszej bio dostępności ? ..tak czy siak wróciliśmy do Mirtoru

przez chris77 13 paź 2012, 11:17
Melatoninę chyba odpuszczę po konsultacji z lekarką.
Ilość nocy bezsennych się zmniejszyła, tzn. dwa dni śpię noc bezsenna, czasami jeden na jeden, różnie to bywa
nie ma reguł, czasami zasypiam od razu a czasami nie mogę, jak w ciągu pół godziny nie zasnę to mogę
sobie nockę odpuścić. I tu pytanie przy chronicznej bezsenności takiej jak u mnie gdzie jest jakaś poprawa,
czy uda mi się zredukować bezsenne noce do minimum? Marzę o tym żeby przespać cały tydzień, od bardzo dawna
mi się to nie udało. Czy zwiększyć dawkę leków, więcej ruchu, jakieś medytacje, więcej gadać z ludźmi? Co mogę zrobić,
da się coś jeszcze zrobić? Jakieś sugestie, porady?

przez QueenForever 20 paź 2012, 12:15
Musze zrewidować moją opinie o mirtazapinie porównując ją do mianseryny-po pierwsze mniejsza sedacja ,poprawa nastroju po 1 tabletce(45 mg),czuć wyraźne działanie na serotonine i noradrenaline,sen dobry,rano lekka sennosc ale bez porównania mniejsza niz na mianserynie,dobry lek.
QueenForever

przez agonista 20 paź 2012, 15:01
Sedacja mniejsza to fakt ale i efekt przeciwlękowy słabszy niz mianseryna .Nie chcę żle wróżyć ale po ok 3 tyg będziesz uciekal z tego leku.Obym żle przewidywał.
obserwowany

przez kasia000 22 paź 2012, 11:37
chris77 napisał(a):Melatoninę chyba odpuszczę po konsultacji z lekarką.
Ilość nocy bezsennych się zmniejszyła, tzn. dwa dni śpię noc bezsenna, czasami jeden na jeden, różnie to bywa
nie ma reguł, czasami zasypiam od razu a czasami nie mogę, jak w ciągu pół godziny nie zasnę to mogę
sobie nockę odpuścić. I tu pytanie przy chronicznej bezsenności takiej jak u mnie gdzie jest jakaś poprawa,
czy uda mi się zredukować bezsenne noce do minimum? Marzę o tym żeby przespać cały tydzień, od bardzo dawna
mi się to nie udało. Czy zwiększyć dawkę leków, więcej ruchu, jakieś medytacje, więcej gadać z ludźmi? Co mogę zrobić,

przestać zaglądać na to forum to jedna z pierwszych zasad w drodze do zdrowienia wg.mojej lekarki i psychologa.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez chris77 24 paź 2012, 15:19
kasia000 napisał(a):
chris77 napisał(a):Melatoninę chyba odpuszczę po konsultacji z lekarką.

przestać zaglądać na to forum to jedna z pierwszych zasad w drodze do zdrowienia wg.mojej lekarki i psychologa.

masz racje tak zrobię, kasuje stronę z ulubionych, mi też to powiedzieli lekarze!

przez JużTuByłem 24 paź 2012, 18:37
Jeśli się chodzi po wszystkich działach i czyta tragiczne historie ludzi to rzeczywiście można się tylko bardziej pogrążyć.Co innego gdy tylko odwiedzamy ten dział ,który mi osobiście dużo pomógł ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez thatMightyOneMan 24 paź 2012, 19:47
chris77 napisał(a):przestać zaglądać na to forum to jedna z pierwszych zasad w drodze do zdrowienia wg.mojej lekarki i psychologa.

masz racje tak zrobię, kasuje stronę z ulubionych, mi też to powiedzieli lekarze![/quote]

jutro ci powiedzą byś skoczył z wieżowca ......nie skoczysz ; ...to jest pole" świadomości własnej czy jak tam sobie "to" nazwiesz;
po tym co napisaliście - wiem na pewno ,że się wszyscy lekarzeP ....boją pytań ,a pacjent świadomy tego co mówi/kieruje; - nie istnieje/ ...cóż ,norma widać ,grunt to bez pytań ,łatwo ,a i droga przetarta ..a ,że nie działa ? to wie Pan co ,poczekamy - chyba zadziała ...tylko ,że "poczekamy" to dla nas - pacjentów tygodnie? miesiące? w często męczarni ,a dla nich? ..numerek.
Pozdrawiam

Sortuj wg