MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez thatMightyOneMan 26 wrz 2012, 22:02
zmień mirtagen na mirtor po pierwsze ,jak nie zaskoczy 30mg ja bym odpuścił ,jak nic z tego nie wyjdzie to wyjdzie z czegoś innego :idea:

przez agonista 26 wrz 2012, 22:11
Widzę że są ludzie którzy miotają sie od jednego do drugiego leku i konca nie widać a można inaczej. Wziąć przez miesiąc jakiś silny ssri np paroxetyne jak nie pomaga to zmienić na edronax jak i to nie pomaga coś dopaminergicznego pobrać i okaże się co nam potrzebne ,serotonina ,noradrenalina czy dopamina.Mirtazapina niczego tu nie wyjaśni bo jest lekiem działającym na zasadzie nasilania uwalniania przekażnika/ów .Co jednak gdy nie ma czego uwalniać lub mało czego ma do uwolnienia? Po prostu poprawy nie będzie .Aby do poprawy doszło musi być przekroczony pewien próg ,wówczas dojdzie do pobudzenia komórek i dalszego przewodnictwa sygnałów. Znacznie lepsze i pewniejsze są leki hamujące wychwyt zwrotny.
obserwowany

przez QueenForever 26 wrz 2012, 22:29
Nikt nie wie do końca jakie biologiczne mechanizmy odpowiadają za zaburzenia nastroju,być może jest to dysfunkcja monoaminooksydaza tj zbyt szybki rozpad serotoniny i dopaminy ,moim zdaniem ten układ jest najbardziej podejrzany -odpowiada za regulacje wszystkich trzech głównych neurotransmiterów 5HT ,DA i NE .
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agonista 26 wrz 2012, 22:47
Wiadomo że wybór leku jest trudny ale można zminimalizować ryzyko żle dobranego leczenia do 3-4 prób . Mirtazapina niczego nie wyjaśnia gdy nie pomaga.

-- 26 wrz 2012, 22:50 --

Najgorszą przeszkodą w doborze leku jest moim zdaniem zbytnie szukanie przyczyn złego samopoczucia w psychologii przez lekarzy .Psychiatrzy zorientowani biologicznie takich problemów nie mają .Problem trafić na takiego lekarza gdyż są to głównie klinicyści.
obserwowany

przez QueenForever 26 wrz 2012, 22:54
Czekam na lek który będzie selektywnie i w równym stopniu oddziaływał na serotonine i dopamine.
QueenForever

przez agonista 26 wrz 2012, 23:01
To szybko się uzależnisz.Leki dopaminergiczne nie omijają działaniem miejsca w mózgu odpowiedzialnego za uzależnienia nie działają selektywnie .Bardziej wskazana była by równowaga wrażliwości receptorów i ilosci oraz aktywności przekażników ,tylko o taki lek jeszcze trudniej .Jest pewne wyjście co do serotoninowo -dopaminowego leku .Sibutramina a wraz z nią nieselektywny alfa i beta bloker najlepiej lipofilny wówczas ma bardziej ośrodkowe działanie i wyeliminujesz efekt noradrenergiczny.
obserwowany

przez QueenForever 26 wrz 2012, 23:11
Jeśli długo działające inhibitory zw dopaminy działają na tej samej zasadzie co inhibitory zw serotoniny to o uzależnieniu nie może być mowy pomimo ich oddziaływania na układ nagrody-blokada autoreceptorów przez inhibitory zmniejsza z czasem ich hamujące działanie na wyrzut neurotransmitera które hipotetycznie leży u podstaw biologicznych zab.depresyjnych,mozna powiedzieć ze inhibitory zmuszają organizm do zwiększonej syntezy neuroprzekaźnika.
QueenForever

przez chris77 27 wrz 2012, 16:21
agonista napisał(a):Widzę że są ludzie którzy miotają sie od jednego do drugiego leku i konca nie widać a można inaczej. Wziąć przez miesiąc jakiś silny ssri np paroxetyne jak nie pomaga to zmienić na edronax jak i to nie pomaga coś dopaminergicznego pobrać i okaże się co nam potrzebne ,serotonina ,noradrenalina czy dopamina.Mirtazapina niczego tu nie wyjaśni bo jest lekiem działającym na zasadzie nasilania uwalniania przekażnika/ów .Co jednak gdy nie ma czego uwalniać lub mało czego ma do uwolnienia? Po prostu poprawy nie będzie .Aby do poprawy doszło musi być przekroczony pewien próg ,wówczas dojdzie do pobudzenia komórek i dalszego przewodnictwa sygnałów. Znacznie lepsze i pewniejsze są leki hamujące wychwyt zwrotny.

no właśnie agonista jedyny lek który mi pomógł to parogen, ale nie chcę do niego wrócić bo jak odstawiłem to było piekło,
wolę przejść na triticco, stosował go ktoś z Was, jaką dawkę braliście, pomagało? do parogenu wróce gdy nie
będzie innego wyjścia. Jeśli wezmę triticco to brać też ten mirtagen czy sobie odpuścić?
lepszy parogen czy triticco? głownie chodzi mi o działanie nasenne.

przez miko84 27 wrz 2012, 17:18
Może połączenie parogenu z mirtazapiną lub triticco? Sam mirtagen jest słabym lekiem, ale jako dodatek do innych idealnie pasuje.
miko84

przez chris77 27 wrz 2012, 20:32
stało się wziąłem 1/2tab 75mg triticco, plus 45mg mirtagen, jaka dawka triticco jest zalecana
bo pani mi napisała 2x75mg, czy wystarczy 75mg? czy zejść tez z mirtagenu do 30mg?

przez eroica 29 wrz 2012, 05:32
chris77 napisał(a):stało się wziąłem 1/2tab 75mg triticco, plus 45mg mirtagen, jaka dawka triticco jest zalecana
bo pani mi napisała 2x75mg, czy wystarczy 75mg? czy zejść tez z mirtagenu do 30mg?

nie wiem skąd ten wkręt, że to paroksetyna działała na ciebie usypiająco (może problem jest przede wszystkim w lękach i ich eliminacja pozwala na dobry sen?) SSRI nie działają generalnie nasennie, wręcz przeciwnie

no i nie wiem, co ty tam mówisz swojej lekarce, mirtazapina działa na sen lepiej w mniejszych dawkach (15mg), przy dawce 45mg raczej rozbudzi, niż uśpi

przy takim profilu zaburzeń (jeśli bezsenność jest na topce), to ten parogen + trittico może chwycić (ale nie musi), możesz jeszcze próbować z neuroleptykami (stare: tisercin, chlorprothixen, nowe: olanzapina, kwetiapina), hydroksyzyną no i przede wszystkim zolpidemem

w każdym razie, albo masz słabą lekarkę, albo jej nie mówisz w czym rzecz - opcji jest sporo - ruchy z lekami, które opisujesz niezbyt pasują do zaburzeń, które cię dręczą
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Saraj 09 paź 2012, 09:48
Koledze wyżej polecano zamianę leku o nazwie Mirtagen na odpowiednik tego samego rodzaju - Mirtor. Czy mogłabym wiedzieć, w czym tkwi różnica, gdzie przebiega rozbieżność? Pobierałam oba i ciekawa jestem opinii wraz z interpretacją odmienności.

chris, zażywanie truttico w ukierunkowaniu na bazsenność, zdaje się, ogranicza się do dawki w wysokości 75mg, wyższa rozpędza.

Mam pytanie do osób leczących się mirtazapiną w jakimkolwiek wariancie. Przyjmuję na dobę 45mg mirtazapiny w postaci tabletek samoczynnie ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Powodem była bezsenność. Rozpuszczająca się forma musiała wchłaniać się natychmiast, po kwadransie mnie sieka, toteż rutynowo biorę tuż przed położeniem się do łóżka, po spożyciu nieobfitej kolacji. Od miesiąca chodzi mi po głowie przetestowanie mirty, która przyjmowana jest w formie stałej. Dawniej łykałam mianserynę w strukturze stałej, po połowie godziny mnie osłabiała.
Na jak długi odstęp czasu należy przyjąć mirtę w formie stałej?
Czy działa słabiej?
Na jaki twardy ekwiwalent zamienić najlep. Mirtor?
:)

przez miko84 09 paź 2012, 09:59
Nie ma różnicy między lekami bo mają taką samą substancję czynną, chyba wszystkie zamienniki mirtazapiny są w formie rozpuszczalnej?

eroica uwierz, że paroksetyna działa na niektórych usypiająco. Bierzesz fluoksetynę a ona działa właśnie głównie pobudzająco w odróżnieniu do paroksetyny która jest najbardziej sedatywna z SSRI.
miko84

przez Saraj 09 paź 2012, 10:17
Mirzaten i Esprital przykładowo, oferują pastylki powlekane.

Sortuj wg