MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez ona* 04 wrz 2012, 21:05
Wiecie co, czytam to wszystko i mam jedno skojarzenie: jestesmy wszyscy zajebiaszczo uzaleznieni od tych lekow a odstawianie to nic innego jak detoks. Jestem na mirtazapinie /najnizsza dawka/ i jest ok - czuje sie zdrowa. Wystarczy jednak, ze przestaje brac lek /odstawiam powoli/ i mam powrot do piekla. Nie chce do konca zycia brac lekow..cholera.... :?

przez estera1 05 wrz 2012, 08:11
z odstawieniem jest problem...nawet jak sie zmniejsza dawki ...:(

przez Badziak 05 wrz 2012, 08:20
QueenForever napisał(a):Przecież Xyrem stosuje się w narkolepsji jako środek aktywizujący/pobudzający.

W narkolepsji redukuje napady katalepsji, a w hipersomnii zmniejsza zapotrzebowanie na sen, ale w ten sposób, że go pogłębia (!) i przez to staje się krótszy. Nie ma to nic wspólnego z działaniem pobudzającym, tylko właśnie z nasennym. Osoby z hipersomnią długo śpią, ale ten sen nie jest wystarczająco głęboki, żeby człowiek budził się wypoczęty, przez co chodzi senny w czasie dnia. A GHB pozwala uczynić sen wydajniejszym.
QueenForever, jakby GHB miało działać aktywizująco to stosowano by dawki rzędu 1,5g tymczasem dawka zalecana to 4,5 do 9g .

-- 05 wrz 2012, 08:23 --

thatMightyOneMan napisał(a):a co do 99% ....to GHB na 99% ludzi w dawce 2,5gr

Dwa i pół grosza? :mrgreen:
thatMightyOneMan, faktycznie GHB jest u nas nielegalne, ale jego odpowiednik GBL jest jak najbardziej dostępny. Co zresztą widać po Twoim podpisie :D

-- 05 wrz 2012, 08:58 --

Dodam jeszcze, że Xyrem (GHB) stosowany jest na noc - jedna dawka przed snem, druga po 3-4 godzinach snu.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez thatMightyOneMan 05 wrz 2012, 11:29
Badziak niestety ta dawka jest droższa :mrgreen:
..a ten cały Xyrem co ciekawe jest refundowany w jułesa ale cena 'leku;' przed zwrotem kosztów to jezu :twisted:
interesujące jest to np ,że mnie dawka 3ml usypia cudnie i to bez jakichkolwiek wybudzeń w nocy :mrgreen: ,wiele osób ma z tym problem gdyż w większości jednak następuje wybudzenie ...a dziwniejsze jest to ,że ów Xyrem jako postać GHB ma dłuższy okres działania od GBL :?: mi tam pasi.

co do mirtazapiny vs GHB ,od dwóch dni testowo jem 30mg mirty zamiast 3mlGBL przed spaniem i na razie zapewniam ,ze w sprawach głębokości' snu(rem)/samopoczucia rano i w ogóle jakości snu/odczuć/regeneracji ...mirtazapina ci tego NIE da; to zupełnie 'inny' sen ,czuć to po prostu i to dobitnie, na mircie będę jeszcze z 2-3dni potem Melatonina 10/20mg i mam nadzieję ,że potem już nic nie będzie potrzebne ,ale jeśli tak to tym razem GHB

jeszcze jest sprawa regeneracji ,przecież osoby mające problemy ze snem, mają analogicznie problemy pewnie z ilością HGH ,idąc dalej - niski poziom melatoniny i pewnie idąc prosto dalej ...tu już chyba sami sobie możecie dopowiedzieć :idea:

Mirtazapina może i uśpi i działa(anty depresyjnie też;) ale na tym się kończy ,za to po Xyremie następuję baaaardzo duży wyrzut hormonu wzrostu ,przebijający wartości fizjologiczne nawet na peaku do kilku/kilkunastu razy) imo to gigantyczny plus GHB)

a do schodzących z mirtazapiny ,wy w ogóle coś robicie prócz zejścia z dawek? zacznijcie w trakcie dodawać melatoninę ,ona działa i powinna pomóc bardzo w regulacji snu ,nie wiem dla czego lekarze nie robią "zazębień" tylko piramidka w dół i...... no właśnie.

przez QueenForever 05 wrz 2012, 12:03
Zgadza się z tym Xyremem,na Angielskiej wiki wszystko pisze.
QueenForever

przez Badziak 05 wrz 2012, 12:31
thatMightyOneMan, ja prawdopodobnie od dziecka cierpię właśnie na hipersomnię. GBL usypia mnie już w dawce 1,2-1,4 ml. Wystarczy, że tyle wypiję, aby sen z 14 godzin skrócił mi się do 9! :mrgreen: A później w dzień nie potrzebuję już kawy i energy drinków, żeby zachować aktywność i zmniejsza się prawdopodobieństwo popołudniowej drzemki czy tego, że zasnę w autobusie. Tyle, że po tej substancji jest taki problem, że mam o wiele silniejsze mioklonie w nocy. Normalnie większość ludzi ma tylko lekkie zrywy mięśniowe co kilka sekund, a u mnie po GBL ich częstotliwość i siła rośnie na tyle, że budzę mojego partnera. :mrgreen:

Co do mirtazapiny to nigdy nie próbowałam.
Przepraszam za off-top.

przez thatMightyOneMan 05 wrz 2012, 15:00
nie słyszałem o nich, ale w sumie sam potrafię rzucić pilotem jak wpadam w sen ,partnerka czasem oberwie xd ale to raczej sporadyczne przypadki :mrgreen: ..one może mają jakieś w miarę 'proste' podłoże do wyeliminowania? tak samo jest i na GBL i na GHB ? ...ja jeśli ponownie wrócę do GBL to tym razem od razu pójdzie w GHB ,właśnie ta różnica w czasie działania może być jakimś wyjściem ,no i ogólnie unikanie glutaminianu w pożywieniu ;

przez Badziak 05 wrz 2012, 15:05
Unikanie glutaminianu...? Napisz coś więcej na ten temat.

GHB raczej nie będzie mi dane spróbować, bo nie mam dostępu do nielegalnych substancji. :(

przez thatMightyOneMan 05 wrz 2012, 19:03
jest tych informacji na prawdę wiele ;) na szybko http://www.bluelight.ru/vb/archive/inde ... 88aca72b07

jeśli nie znasz angola to translator może być pomocny ,-

imo rozwiązanie jest - odpowiednie jedzenie, suplementacja O3 ,vinpocetyna ,alc i dobrej jakości suplementy witaminowo mineralne powinne dać sobie z tym radę sądzę spokojnie; poza tym kurkumina; jest zawsze , no i hipermax antyutleniacz jakim w obrębie główki; jest melatonina)
lub... lamotrygina;?? która to jest używana w padaczkach czy chorobach 2 biegunowych poprzez antagonizm receptorów dla których glutaminian jest agonistą czyli rec.NMDA , to działanie hiperpolaryzacyjne glutaminianu czyli jak by nad'excytacje komórek poprzez "pobudzający" glutaminian powodują w tamtych przypadkach właśnie drgawki(padaczka) ..mimowolne; ? lub stan manii w chadzie ...i może to właśnie glutaminian w twym przypadku odpowiada za 'nad' wierzganie nocne;

a co do GBL-GHB toż to prostsze od zrobienia zupy) ...wodorowęglan sodu (heh straszna nazwa; ) czyli soda oczyszczona;) po reakcji z GBL daje czyste GHB; w ...10minut ;)

-- 06 wrz 2012, 13:55 --

malutki dodatek z własnych obserwacji...... Mirtazapina VS GHB 0-5!! ,na mirtazapinie się jednak nie "śpi"; w porównaniu do GHB ,ja po niej mam problem by się zwlec z łózka mimo czasem 2krotnie!!! większej ilości tego 'niby' snu/ po GBL wstawałem jak 'nowy' nawet po 5-6h snu. ....to są dosłownie 2światy pod KAŻDYM chyba możliwym względem ,i dziękować tylko naszemu państwu ,że GHB nie ma w aptekach jako idealnego środka nasennego.
zresztą tu wszystko się wydaje być nie po kolei począwszy od lekarzy ...więc chyba wszystko gra i w tym przypadku) :evil:
Pozdrawiam wszystkich szukających lepszego życia; Mirtazapina wam tego nie da ,a już na pewno w dłuższej perspektywie czasu :idea:

przez chris77 14 wrz 2012, 13:46
dwa tygodnie to wystarczający czas na zadziałanie leku?

przez miko84 14 wrz 2012, 15:46
Troche mało, myślę, że minimum 4. Nie znaczy to, że nie może zadziałać wcześniej, ale czasem potrzeba więcej czasu.
miko84

przez chris77 14 wrz 2012, 19:02
bo problem polega na tym że raczej nie działa na mnie "jeszcze" ten lek a biorę go ok. 2 tygodnie, podobno na niektórych
działam mega nasennie a ja po nim nie czuje działania nasennego:( i to mnie bardzo martwi, co zrobić?

przez kasia000 14 wrz 2012, 19:08
nie śpisz nic ani minuty czy jakieś drzemki są?
może afobam wolniej ostawiaj.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez chris77 14 wrz 2012, 19:51
spałem pojedyncze dni czyli ostatni weekend a do piątku czyli do dzisiaj jeden dzień mówię o prawdziwym śnie czyli utracie świadomości, a tak to leże i słyszę
np. odgłosy z zewnątrz, u mnie to już jest chroniczna bezsenność, od dwóch miesięcy od kiedy nie biorę parogenu wszystko wróciło i jest bardzo źle.
afobam odpada bardzo źle się czułem po nim i bolała mnie głowa. kurcze nie wiem co robić:(((

Sortuj wg