MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez kasia000 27 sie 2012, 15:33
Nie wiem czy słyszałeś o wielkiej aferze...z firmą Galaxo która promowała Wellbutrin do poprawy libido,prawdobodopnie ciężkie pieniądze musi teraz za to zapłacić,bo to jest ponoć oszustwo.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez miko84 27 sie 2012, 15:50
Nie wiem jakich metod użyli by promować ten lek na libido, ale sam mogę stwierdzić że działa w tej kwestii najlepiej z wszystkich leków.
miko84

przez ona* 28 sie 2012, 11:38
witam, czy ktos z Was odstawial mirtazapine po polrocznym leczeniu i jak sie z tym czuliscie ? ja probuje i nie moge, nie daje rady, wszystkie objawy wrocily gdy bylam 10 dni bez leku czyli w moim przyadku jadlowstret bezsennosc szybkie bicie serca :( Moze za szybko odstawilam sama nie wiem, pol roku bralam 15 mg pozniej tydzien 7,5 i koniec - ale tak instruowala mnie moja psych. - teraz musze znowu do niej jechac normalnie jak bumerang to moje 5 podejscie do odstawiania lekow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 28 sie 2012, 13:18
przerąbane jest odstawienie leków trzeba to przeżyć-mi się nie udało.

przez agonista 28 sie 2012, 17:31
Umnie wręcz pogarszała lek i depresje . Mianseryna za to była spoko, lekarz nawet tłumaczył mi dlaczego .Podobno mirtazapina to lek stworzony na bazie mianseryny ale działający jak połączenie mianseryny z ssri .Zssri najmniejszy wpływ na libido ma fluwoksamina.
obserwowany

przez miko84 28 sie 2012, 20:35
Mirtazapina to nie lek działający jak połączenie mianseryny z ssri. Różnice w działaniu między mianseryną a mirtazapiną wynikają z siły antagonizmu receptorów, która w obydwu lekach jest inna. Pozatym mianseryna ma słabą blokate wychwytu noradrenaliny ale za to antagonizuje receptory adrenergiczne alfa 1, co ma negatywny wpływ na poziom serotoniny. Mirtazapina jest tego pozbawiona.
miko84

przez Maciej farmaceuta 28 sie 2012, 21:48
agonista napisał(a): .Zssri najmniejszy wpływ na libido ma fluwoksamina.

Zgadza się,bo jest najsłabsza.

przez agonista 28 sie 2012, 21:50
No miko prawie prawie .Mirtazapina faktycznie silniej działa na receptory .Różnica jest też w tym-mianseryna blokuje alfa2 autoreceptory a mirtazapina takze alfa2 auto i heteroreceptory na neuronach serotoninergicznych co skutkuje uwalnianiem serotoniny i o to mi chodziło pisząc że ma coś z ssri.
obserwowany

przez QueenForever 28 sie 2012, 22:01
fluwoksamina najsłabiej spośród SSRI działa negatywnie na libido nie dlatego ze jest najsłabsza tylko dlatego ze najsłabiej z wszystkich SSRI oddziałuje na postsynaptyczne receptory serotoninowe.
QueenForever

przez agonista 28 sie 2012, 22:24
SSRI nie oddziaływuja specjalnie na receptory dlatego są mniej uciążliwe w stosowaniu niż tlpd . SSRI oddziaływuja na białko transportujące serotoninę z powrotem do neuronu który uwolnił neuroprzekażnik. Co więcej fluwoksamina wpływa na receptory 5ht1a oraz 5ht3a blokując je teoretycznie powinno mieć to wpływ osłabiający libido bo więcej serotoniny wiążą np receptory 5ht2a a mimo to najsłabiej wpływa na libido .Może wpływ ma to iż reaguje z receptorami sigma.Może też ma inne miejsce działania w mózgu niż inne ssri bo to że różnią się od siebie poszczególne leki wynika np z faktu wpływu receptorowego ale też miejsca działania w oun.
obserwowany

przez kasia000 29 sie 2012, 09:39
miko84 napisał(a):Mirtazapina to nie lek działający jak połączenie mianseryny z ssri. Różnice w działaniu między mianseryną a mirtazapiną wynikają z siły antagonizmu receptorów, która w obydwu lekach jest inna. Pozatym mianseryna ma słabą blokate wychwytu noradrenaliny ale za to antagonizuje receptory adrenergiczne alfa 1, co ma negatywny wpływ na poziom serotoniny. Mirtazapina jest tego pozbawiona.

Miko o co chodzi z tym-negatywnym wpływem na poziom serotonimy????
Czy w dawce 10-30 mg taki wpływ negatywny można odczuć? i dlaczego jest negatywny? możesz to wyjaśnić?

przez miko84 29 sie 2012, 09:46
Źle się wyraziłem, nie negatywny, ale nie działa tak silnie na serotoninę jak mirtazapina właśnie przez blokadę alfa 1. Jak znasz angielski to przeczytaj (to z książki Stahl'sa):

"Unlike mirtazapine, mianserin has potent alpha 1 antagonist properties that tend to mitigate its ability to enhance serotonergic neurotransmission, so that this drug enhances predominantly noradrenergic neurotransmission yet with associated 5HT2A, 5HT2C, 5HT3, and histamine 1 antagonist properties."

Czyli mirtazapina silniej niż mianseryna działa na serotoninę.
miko84

przez kasia000 29 sie 2012, 10:30
acha.ok dzięki ..bo już się wystraszyłam ,że to niby negatywne działanie na serotonine może powodować bezsenność-wiesz ja wszystko zawsze po swojemu interpretuję-czyli nie chodzi tu o powodowanie np.bezsenności? :lol: :oops: ??????????????
ja na punkcie bezsenności dostaję schiz-tak potfornie się jej boję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez miko84 29 sie 2012, 10:57
Nie, na pewno nie spowoduje bezsenności.
miko84

Sortuj wg