MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez QueenForever 26 sie 2012, 11:24
Najtańszy generyk mirtazapiny to lek o nazwie Mirtagen-w dawce 45 mg kosztuje 41 złotych ,kazdy inny odpowiednik mirtazapiny w tej dawce kosztuje conajmniej 60 zł w zwyż.
QueenForever

przez Popiół 26 sie 2012, 18:16
Ja nie wiem czy nie będę musiał wrócić do paroksetyny, tylko że u mnie depresja trwa "ciągle" z epizodami, do tego lęk dość silny i praktycznie nie mogę funkcjonować bez leków, jak odstawię wszystko wraca.
Na razie jestem tydzień na Mitrazapinie 30mg i czekam na działanie, jak po miesiącu się nie poprawi to wracam do paroksetyny i impotencji, ale wolę zrezygnować z seksu niż pozostać warzywem.
Popiół

przez Rafka 26 sie 2012, 18:21
czy mirtazapine można łączyć z sertraliną i neuroleptykiem???
Rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eroica 26 sie 2012, 19:04
Popiół napisał(a):Na razie jestem tydzień na Mitrazapinie 30mg i czekam na działanie, jak po miesiącu się nie poprawi to wracam do paroksetyny i impotencji, ale wolę zrezygnować z seksu niż pozostać warzywem.

spróbuj miksu mirty z paro (u mnie mirta zniwelowała kastrujące działanie fluoksetyny); mirta solo może być za słaba na lęki
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez czarnobiała mery 26 sie 2012, 19:32
stokrotka345 napisał(a):czy mirtazapine można łączyć z sertraliną i neuroleptykiem???

ja w tej chwili biorę mirtazapinę, sertralinę i neuroleptyk zeldox, więc można łączyć.

przez Rafka 26 sie 2012, 19:33
MIRTAZAPINA jest dobre na sen??? jestem na hydoksyzyna ale to słabe
Rafka

przez uzytkownik 26 sie 2012, 19:36
Bardzo dobra, tak samo jak refundowana mianseryna. Hydroksyzyna nie ma nic wspólnego z "nasenniaczem", po prostu zamula.
uzytkownik

przez miko84 26 sie 2012, 21:02
Miksu mirty z paro albo paro z wellbutrinem, na libido.
miko84

przez Popiół 26 sie 2012, 21:22
A może mitra+sertralina ponoć sertra jako jedyna z pośród ssri nie podnosi poziomu prolaktyny we krwi ze względu na jakieś tam niby działanie dopaminergiczne, więc niby nie powoduje zaburzeń funkcji seksualnych a ile w tym prawdy to nie wiem bo nie bralem sertry, tylko ze sertra zaś działa dopaminergiczne od dawki 150mg, a przy takiej dawce według mnie będą silniejsze zaburzenia libido niż przy np 40mg. Tak że nie wiem jak to jest z tym do końca, może w temacie sertry była o tym mowa ale nie chce mi się wałkować tylu stron.
Pzdr.
Popiół

przez miko84 27 sie 2012, 08:17
No mirtazapina i sertralina nawet lepiej. Stralina też ma wpływ na funkcje seksualne, nie ma się co oszukiwać, ale po to bierze się też mirtazapinę lub wellbutrin, które próbują to niwelować.
miko84

przez Popiół 27 sie 2012, 13:06
miko84 napisał(a):Stralina też ma wpływ na funkcje seksualne, nie ma się co oszukiwać,

Tak też myślałem.
Dziś 7 dzień mija i tak jak by coś samopoczucie lepsze z 0 podniosło się na 1, lęki też mniej męczą ale nie wiem czy to działanie mitry czy tak po porostu mi się polepszyło.
Jak myślicie ile jej dać na rozkręcenie, bo na porządne działanie ssri muszę czekać 2 miesiące, nie wiem jak jest z mitrą.
Popiół

przez miko84 27 sie 2012, 13:50
A bierzesz sertralinę z mirtazapiną? Mirtazapina różnie się rozkręca, ale zazwyczaj 4 tyg, czasami dłużej, a czasami zacznie działać już po tygodniu.
miko84

przez Popiół 27 sie 2012, 14:10
Nie, na razie łykam mitre solo, poczekam z miesiąc zobaczę jak działa na mnie, jak będzie licho to dorzucę sertraline albo zmienię na wellbutrin+sertra.
Z tego co piszą to sertralina najsłabiej zaburza funkcje seksualne z ssri bo jako jedyna nie podnosi poziomu prolaktyny we krwi, a jak z tymi sprawami u ciebie miko?
Właśnie wyczytałem że prawdopodobnie prolaktyna powoduje też zmniejszone wydzielanie testosteronu u mężczyzn.
Popiół

przez miko84 27 sie 2012, 15:25
Tak, najsilniej zmniejszała libido paroksetyna, sertralina jest w miarę ok, chociaż jak ją brałem samą to było kiepsko. Wellbutrin podnosi libido chyba najsprawniej ze wszystkich dostępnych leków. Sama mirtazapina nie miała u mnie działania przeciwdepresyjnego.
miko84

Sortuj wg