MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez uzytkownik 13 cze 2012, 15:32
Nerwice się leczy większymi dawkami antydepresantów. Typowe dawki są dla depresji.
PS. Informacja od mojego psychiatry.
uzytkownik

przez one-half 13 cze 2012, 15:42
uzytkownik napisał(a):Nerwice się leczy większymi dawkami antydepresantów. Typowe dawki są dla depresji.
PS. Informacja od mojego psychiatry.

Nie jestem co prawda lekarzem, ale wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie. Nawet w ulotkach do większości antydepresantów jest napisane, że to właśnie w przypadku ciężkich epizodów depresyjnych podnosi się dawkę (nawet do maksymalnej) i po uzyskaniu poprawy zmniejsza się ją do dawki podtrzymującej. Poza tym - choć chyba raczej należałoby powiedzieć: przede wszystkim - w przypadku nerwicy leki są na drugiej linii, a kluczowe znaczenie ma psychoterapia.

przez miko84 13 cze 2012, 16:38
monmaria i na to i na to. Dziś już odchodzi się od czystego sformułowania "nerwica", większość to raczej depresja z elementami nerwicy. Nie ma leków typowo na nerwicę, leczy się ją lekami antydepresyjnymi. Chociaż osobiście w przypadku nerwicy unikałbym leków noradrenalinowych, które mogą powodować zwiększenie napięcia.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monmaria 13 cze 2012, 17:34
miko84 napisał(a):monmaria i na to i na to. Dziś już odchodzi się od czystego sformułowania "nerwica", większość to raczej depresja z elementami nerwicy. Nie ma leków typowo na nerwicę, leczy się ją lekami antydepresyjnymi. Chociaż osobiście w przypadku nerwicy unikałbym leków noradrenalinowych, które mogą powodować zwiększenie napięcia.

Witaj Miko a jakie to leki noradrenalinowe, wiem że dopamina tak? To zażywać Mitragen czy np. Lexapro?
monmaria

przez one-half 13 cze 2012, 18:30
Monmaria, włam na aptekę zrobiłaś, że masz do leków swobodny dostęp i pytasz się, co brać? ;) A tak na poważnie, to najlepiej będzie, jeśli będziesz brała to, co Ci lekarz przepisał. Jeśli masz jakieś wątpliwości, przegadaj je z lekarzem - samoleczenie się za pomocą internetowych forów to raczej nie jest najmądrzejsza opcja (aczkolwiek poczytać i popisać możesz - od nadmiaru wiedzy jeszcze nikt nie umarł).

przez miko84 13 cze 2012, 19:17
monmaria najlepiej zacząć od Lexapro, sprawdzić go pare tygodni a jak nie będzie efektów to dołożyć mirtagen. Leki noradrenalinowe to np. wellbutrin, wenlafaksyna. Mirtazapina też po części działa na noradrenalinę, dlatego lepiej sprawdzić na początku same SSRI - np. lexapro.
miko84

przez monmaria 13 cze 2012, 20:46
Dziękuję bardzo Miko:)
monmaria

przez WeekOfWonders 15 cze 2012, 16:00
Cześć, jestem tu nowa. Męczę się z depresją około 3 lat, leczę się od roku, na początku na same lęki Asentrą, od marca brałam bioxetin, ale w tej chwili lekarz zmienił mi tabletki na mirzaten. Wasze opinie zbiorczo nie są zbyt pochlebne ;) bardzo się boje, ale spróbuję. Dzisiaj zaczynam

przez Michuj 15 cze 2012, 16:09
to dobry lek, ale najlepiej się sprawdza w połączeniu. Monoterapia mirtą, to tak sobie.
Loża szyderców

przez WeekOfWonders 15 cze 2012, 16:23
Paradoksalnie, mimo małej chęci do życia, pokładam w nim duże nadzieje :) dam znać jak się czuję

przez one-half 15 cze 2012, 17:29
Najpierw przetestuj samodzielnie, a później baw się w kombinacje (które być może w ogóle nie będą potrzebne, bo sama mirtazapina się sprawdzi). Mój psychiatra twierdzi, że aby ocena działania antydepresanta była miarodajna (tzn. czy dobrze rokuje, bo na pełne i trwałe działanie leku trzeba czekać wiele miesięcy), trzeba przynajmniej 8 tygodni - dopiero po upływie tego czasu można decydować o jego zmianie/włączeniu drugiego leku.

Ja właśnie zacząłem piąty tydzień na mirtazapinie, od niedawna zauważyłem (odpukać w niemalowane!!) pewien efekt przeciwdepresyjny, niemniej za miesiąc-półtora najprawdopodobniej poproszę mojego dra o włączenie paroksetyny, na którą się napaliłem jak szczerbaty na suchary :mrgreen: Myślałem też o wenlafaksynie (czyli CRF), ale paro kusi... ;)

przez Michuj 15 cze 2012, 17:54
monmaria napisał(a):
miko84 napisał(a):monmaria i na to i na to. Dziś już odchodzi się od czystego sformułowania "nerwica", większość to raczej depresja z elementami nerwicy. Nie ma leków typowo na nerwicę, leczy się ją lekami antydepresyjnymi. Chociaż osobiście w przypadku nerwicy unikałbym leków noradrenalinowych, które mogą powodować zwiększenie napięcia.

Witaj Miko a jakie to leki noradrenalinowe, wiem że dopamina tak? To zażywać Mitragen czy np. Lexapro?

Przede wszystkim nie sugeruj się takimi opiniami, tylko zażywaj to co lekarz kazał. Wenlafaksyna jest lekiem noradrenalinowym i bardzo często jest przepisywana na stany lękowe, w których skutecznie pomaga. Każdy jest inny i inaczej reaguje. W dodatku psychiatra jest jak paranauka i trzeba samemu sprawdzić dany lek, żeby móc ocenić.
Loża szyderców

przez eroica 15 cze 2012, 21:41
orientujecie się, który z generyków 30mg jest obecnie najtańszy?
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez WeekOfWonders 15 cze 2012, 22:01
Dzisiaj farmaceutka powiedziała mi, że mirzaten jest tylko na 100 %... także na pewno nie mirzaten ;)

Sortuj wg