MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez devnull 10 cze 2012, 23:54
Michuj napisał(a):prowadzisz jakieś bogate życie towarzyskie i zawodowe, przez co przymulający POCZĄTKOWY efekt, będzie bardzo upierdliwy?

nie mam ochoty chodzić przez tydzień czy dłużej na czworaka.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Michuj 10 cze 2012, 23:56
To zaczynasz od 15-tki, lub nawet połowy - 7,5. I dochodzisz do dawki 30, czy 45.
Loża szyderców

przez idle 10 cze 2012, 23:56
Postanowiłam olać Mirtagen i nawet nie zaczynać. Wolę nie spać, niż być gruba. ;) Poszukam czegoś innego.
watch me disintegrate

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 10 cze 2012, 23:58
spanie spaniem, ale efekt antydepresyjny wart jest uwagi. ;)
Loża szyderców

przez idle 11 cze 2012, 00:00
Mi najbardziej zależy właśnie na spaniu i wyciszeniu, ale nie za taką cenę :P Co mi po antydepresancie, jak dobiję setki na wadze i mi się żyć odechce od razu :lol:
watch me disintegrate

przez Michuj 11 cze 2012, 00:07
Da się go brać bez tycia. Wierz mi :)
Ja byłem w takiej dupie, że nawet jakbym miał wazyć 300 kg, to byłem zmuszony brać.
Loża szyderców

przez ladywind 11 cze 2012, 00:10
lepiej ważyć dużo niż meczyć sie chorobą i sobą zarazem
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez idle 11 cze 2012, 01:11
Na chorobę to ja mam Cital, a to że nie pomaga to już inna kwestia :P Do bezsenności przywykłam ;)
watch me disintegrate

przez one-half 11 cze 2012, 13:06
miko84 napisał(a):one-half jak Cię stać to poproś o dodanie SSRI do mirtazapiny bo w połączeniu z SSRI staje się dość skuteczny.

Chętnie bym wszedł w taką opcję, tym bardziej, że, z tego co widzę, mirtazapina jako samodzielny antydepresant to raczej rzadkość. Z przyjemnością przetestowałbym połączenie mirty z paroksetyną, ale mój psych chyba się nie zgodzi (no, ale zobaczymy - będę starał się go namówić przy najbliższej wizycie), bo oprócz Mirzatenu przyjmuję też dwa stabilizatory nastroju, a on chyba wyznaje zasadę, że trzy leki to już bardzo dużo.

przez babydoll 11 cze 2012, 17:07
idle napisał(a):Postanowiłam olać Mirtagen i nawet nie zaczynać. Wolę nie spać, niż być gruba. ;) Poszukam czegoś innego.

Po przytyciu 6 kg w 2 tygodnie też tak stwierdziłam. Niby zaczęło pomagać, ale spojrzałam w lustro i depresja wróciła w ciągu godziny. :P

-- 11 cze 2012, 17:13 --

one-half,

Mi tak powiedział lekarz i wynioskowałam to z tego, co tu piszą. No i faktycznie, opuchnięte nogi były. Odstawiłam (radząc się lekarza), zaczęłam Lamotryginę (mdłości) i łykam Furosemid od 3 dni (obniża ciśnienie), do tego lek na hormony który również powoduje obniżenie ciśnienia i mdłości. Po takim combo to się zastanawiałm czy się nie przewrócę, ale oprócz mdłości jest ok. Wczoraj mało się nie porzygałam, ale poratowałam się Torecanem, bo mam emetofobię i nigdzie się bez niego nie ruszam. Mam generalnie tyle leków w domu, że mogłabym aptekę otworzyć. Serio, z 20 półek by zajęło. Uzbierało się, bo a ten to brałam miesiąc, tamten 3 miesiące i następny, bo nie działał, jakiś tam też tam i tak dalej. To już lekomania? :D
Czas to naprawdę dobry lekarz.

przez Kalebx3 13 cze 2012, 00:05
Powoli chyba będę weteranem w tym wątku bo już dobre 7 miesięcy minęło na tym leku

Michuj ,a powiedz czy ta mirtazapina wciąż po takim czasie działa jeszcze nasennie. I jakbyś ją uciął ,to jak myślisz długo byś sobie nie pospał? Pytam ,bo rozważam to dołożyć na sen( w dawkach max. 10mg) ,z którym ostatnio u mnie krucho.Za to nad ranem to spałbym jak munia egipska. Raz to wziąłem w dawce około 5-10mg ,to po pół godzinie taka senność piękna ,że ledwo co postawiłem cztery litery z fotela. Michuj zawsze to ma taką moc ,czy z czasem efekt senności blaknie i znika?
Pozdrawiam.

-- 13 cze 2012, 00:10 --

Mam generalnie tyle leków w domu, że mogłabym aptekę otworzyć. Serio, z 20 półek by zajęło. Uzbierało się,

Babydoll, pewnie to już lekomania. Mam tak samo,,,a duże te półki? :P
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Amon_Rah 13 cze 2012, 01:23
Dziwne...ja to biore juz 1,5 miesiaca i nie przytylem ani o kilogram. Ale nie obzeram sie czym popadnie. I nie napadam w nocy na lodowke, o czym pisza tu co poniektorzy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez one-half 13 cze 2012, 13:00
Amon_Rah napisał(a):Dziwne...ja to biore juz 1,5 miesiaca i nie przytylem ani o kilogram. Ale nie obzeram sie czym popadnie. I nie napadam w nocy na lodowke, o czym pisza tu co poniektorzy.

U mnie w ostatnich dniach wilczy głód na mirtazapinie jakby odpuścił. Ale i tak boję się o to, że mogę mieć problem z wagą na tym leku. Naczytałem się relacji ludzi, którzy nie objadali się, a mimo to na mircie przytyli, niektórzy znacznie (czyli jednak wychodziłoby na to, że mirtazapina spowalnia przemianę materii). Przed rozpoczęciem kuracji mirtą ważyłem plus/minus 70 kg - teraz ważę 75 kg (no, ale objadałem się, stąd może ta nadwyżka - mam nadzieję, że teraz będzie z tym koniec). Wizja ponownego utycia niespecjalnie mnie pociąga. Na Depakine ważyłem coś koło 100 kg i raczej nie było to fajne - i tu nawet nie chodzi o względy estetyczne, ale zdrowotne - zaczęły się problemy ze stawami, itp.

-- 13 cze 2012, 13:17 --

Podbijam też pytanie Kalebx3, czy nasenne działanie mirty jest trwałe, czy to tylko taki tymczasowy fajerwerk? Od siebie dodam jeszcze, że na plus zaliczam fakt, że mirtazapina, jeśli chodzi o jej działanie nasenne, jest - przynajmniej w moim przypadku - dosyć subtelna, działa w sposób zbliżony do naturalnego. Chodzi mi o to, że w pół godziny po połknięciu tabletki zaczynam odczuwać taką przyjemną senność, ale mimo to mogę powstrzymać się jeszcze przed pójściem spać i np. obejrzeć film albo trochę poczytać.

Mam w tym względzie porównanie z Ketrelem (pół godziny po wzięciu wieczornej dawki cios wymierzony w głowę gumowym młotkiem - zataczanie się z senności, niemożność zrobienia czegokolwiek, totalne zamulenie myślowe, ogólnie - budyń z mózgu) i lormetazepamem (typowy, benzodiazepinowy "blackout", a na drugi dzień z rana efekt zombie).

Aha, no i ciekawym efektem mirtazapiny (który mam od paru dni) są niesamowicie wyraziste sny. Lepiej niż w kinie 3D :mrgreen:

przez monmaria 13 cze 2012, 15:25
Witam,
mitragen jest lekiem na nerwicę czy depresję? Czy ogólnie nie rozróżnia się leków na nerwicę i depresję; tylko to wszystko antydepresanty?
monmaria

Sortuj wg