MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Michuj 04 cze 2012, 17:20
to się na mirtrę przeżuć.
Loża szyderców

przez uzytkownik 04 cze 2012, 17:40
Mam w planach na kwetiapinę (zresztą usłyszałem od swojego lekarza tą sugestię, ale się wycofał i dalej brnę w mianserynie). W lipcu zmieniam. Koniec obżarstwa po tych lekach :)
Ostatnio edytowano 04 cze 2012, 17:41 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

przez Michuj 04 cze 2012, 17:41
a na co Ci kwetiapina?
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 04 cze 2012, 17:41
Na sen.
uzytkownik

przez miko84 04 cze 2012, 19:34
I to są właśnie nasi lekarze, neuroleptyk na sen. Ciekawe czy do komarów też strzelają z armat?
miko84

przez Amon_Rah 04 cze 2012, 19:44
Dziwne podejscie...Ketrel na nic innego tylko na sen. Na mnie nasenie swietnie dziala Mirtap+Trittico, po polgodzinie wziecia lekow transporcik do rana. A, i nie jem prawie wcale.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez uzytkownik 04 cze 2012, 21:07
Amon_Rah napisał(a):Dziwne podejscie...Ketrel na nic innego tylko na sen. Na mnie nasenie swietnie dziala Mirtap+Trittico, po polgodzinie wziecia lekow transporcik do rana. A, i nie jem prawie wcale.

Na dzień mam citalopram i sulpiryd, więc wydaje mi się dobry pomysł z kwetiapiną zamiast mianseryny, po której tyję jak cholera... (i do tego załatwiona wątroba)...
uzytkownik

przez Michuj 04 cze 2012, 21:24
tylko kilka dni i ketrel traci właściwości nasenne, a w dawkach powyżej 25, zmienia profil działania na neuroleptyczny, więc w praktyce - kiepski senn i przymulenie cały dzień.
To dobry lek na sen jako doraźny, ewentualnie na max tydzień stosowania. Później działanie nasenne praktycznie nie występuje.
Loża szyderców

przez babydoll 05 cze 2012, 21:45
uzytkownik napisał(a):
Amon_Rah napisał(a):Dziwne podejscie...Ketrel na nic innego tylko na sen. Na mnie nasenie swietnie dziala Mirtap+Trittico, po polgodzinie wziecia lekow transporcik do rana. A, i nie jem prawie wcale.

Na dzień mam citalopram i sulpiryd, więc wydaje mi się dobry pomysł z kwetiapiną zamiast mianseryny, po której tyję jak cholera... (i do tego załatwiona wątroba)...

Dużo kilogramów na plusie? Ja dopiero zaczęłam i już się boję, bo apetyt jest spory i ponoć wodę zatrzymuje. Zastanawiam się nad jakimś Furosemidem na to puchnięcie.
Czas to naprawdę dobry lekarz.

przez one-half 10 cze 2012, 15:50
Czwarty tydzień na Mirzatenie. Istotnego efektu przeciwdepresyjnego nie widać (chociaż na plus trzeba zaliczyć to, że trochę pomaga w usypianiu). Minusy? Przede wszystkim spory wzrost apetytu. Małymi kroczkami zaczynam odzyskiwać brzuszek, którego swego czasu dorobiłem się na Depakine :roll:

Mirtazapina potrafi mnie zmobilizować chyba tylko do tego, żeby pójść do marketu - kupić dwie paki chipsów, pięć pączków, trzy drożdzówki i zeżreć to wszystko jak dziki, popijając 2 litrami coli (w dziesięć minut od zjedzenia znowu czuję się tak, jakbym nic nie jadł).

Na szczęście w przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, że wyjdę od niego z receptą na nowy antydepresant.

-- 10 cze 2012, 15:59 --

babydoll napisał(a):ponoć wodę zatrzymuje.

Mi też się wydaje, że zatrzymuje (efekt opuchnięcia), choć np. mój lekarz temu zaprzeczał.

przez Pszczółka Maja 10 cze 2012, 18:21
Jestem na mirtorze, który też spowodował wzrost apetytu, ale staram się nad tym panować:) Niedługo miną 3 tygodnie od brania tego leku, samopoczucie znacznie uległo poprawie, lek spowodował, iż wróciłam do ,,normalności"-pracuję, zaczęłam znów spotykać się z ludźmi...zdaję sobie jednak sprawę, że na prawdziwe efekty leku, muszę jeszcze poczekać:) ale lek to nie wszystko, więc rozpoczęłam terapię u psychoterapeuty.

przez miko84 10 cze 2012, 18:48
one-half jak Cię stać to poproś o dodanie SSRI do mirtazapiny bo w połączeniu z SSRI staje się dość skuteczny.
miko84

przez devnull 10 cze 2012, 23:48
zastanawiam się nad tym lekiem, ale przeraża mnie że dotyka on histaminy przez co będzie zmulać i zatykać nos, więc jedynie na sen się przyda.
czy to gówno jakkolwiek wpływa na nastrój ? Bo jedynie na tym mi zależy, po Sertralinie chodzę agresywny i wrogi jak psychopata, warto się tym gasić ?
a to jest jeden z niewielu leków, których nie spróbowałem.
Ostatnio edytowano 10 cze 2012, 23:53 przez devnull, łącznie edytowano 1 raz
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Michuj 10 cze 2012, 23:52
prowadzisz jakieś bogate życie towarzyskie i zawodowe, przez co przymulający POCZĄTKOWY efekt, będzie bardzo upierdliwy?
Loża szyderców

Sortuj wg