MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Grabarz666 16 wrz 2016, 17:54
Ashton napisał(a):Apetyt apetytem, ale Mirta zatrzymuje wodę, się puchnie i kilogramy do przodu.

Puchnięcie (prawidłowa nazwa to obrzęk) to jednak rzadki efekt uboczny mirtazapiny i często mylony właśnie z bardzo szybkim tyciem. Więcej przeczytasz poniżej:
http://turgut-ozal-universitesi.dergipark.gov.tr/download/article-file/145330

absolulu napisał(a):Samej nie, ale jej działanie oreksjogenne jest na tyle silne, że zamenia ludzi w ćpunów uzależnionych od cukrów prostych. Sam jestem dobrym przykładem tego, bo generalnie nie przepadam za słodyczami (nigdy nie przepadałem) a po tym leku miałem niesamowitą ochotę na ciastka, drożdzówki i inne syfy, do tego stopnia że czasami miałem ślinotok :] Owszem można z tym walczyć ale jeśli nawet nieprzekonanych do słodyczy tak zmienia ten lek, to obwiniłbym go tak w 75% do 25% na "korzyść: ludzkiej woli ;).

Zgodzę się, że żaden lek nie powoduje takiego ssania jak mirtazapina, w końcu razem z mianseryną są (jedynymi) odwrotnymi agonistami rec. 5-HT2c oraz odwrotnymi agonistami rec. H1) i chyba nie ma bardziej "tuczącej kombinacji" niż w przypadku tych dwóch mechanizmów (ewentualnie jeszcze blokada rec. D2). Ale ja nadal będę się upierał, że jednak trochę więcej w tym winy słabej woli.

przez kofel 16 wrz 2016, 18:53
Nie no. Mocniej od Depakiny? Ja na niej konczylem posilek gdy kuł mnie żołądek z przejedzenia.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Grabarz666 17 wrz 2016, 10:42
kofel napisał(a):Nie no. Mocniej od Depakiny?

Nie brałem walpoinianów/kwasu, więc subiektywnie nie ocenię, ale bazując na znajomości mechanizmów działania NaSSA przebijają pod tym względem wszystkie leki (krok za nimi jest klozapina).

-- 17 wrz 2016, 13:02 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27593622
We searched in the Psychoactive Drug Screening Program (PDSP) Ki database data on the affinities of antidepressants to receptors hypothetically linked with weight change: H1-histamine, 5HT2c, M3-muscarinic, and α1A-adrenergic receptors. The association between weight change and receptor affinities was estimated using meta-regression. We found a significant association between the affinity of antidepressants to H1-receptor and weight gain (p value: <0.001). An association between weight gain and receptor affinity was also observed in the models for 5HT2c, M3, and α1A receptors. However, the association disappeared when H1-receptor was included in the models. This reanalysis of data demonstrates that anti-histaminergic activity is the strongest predictor of weight gain with antidepressants. These results further stress a reclassification of antidepressants according to their pharmacodynamic properties, and suggest avoiding prescribing antidepressants with an anti-histaminergic profile to patients at risk for cardio-metabolic disturbances.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Birchmen 17 wrz 2016, 15:00
Witam ponownie :). Jakis czas temu pisalem ze mam problem ze spaniem i usypia mnie tylko polaczenie mirty z kweta i ze nie chce kwety tylko cos innego zamiast tego, pisalem tez ze chlor slabiej na mnie dzialal od kwety. Ostatnio jednak zaprzyjaznilem sie na dluzej z tym chlorem i musze powiedziec ze jest poprawa bo zaczynam brac sie za rozne codzienne czynnosci ale to jescze nie jest to i nadal tkwie w depresji choc nie tak silnej. Jestem pewien ze u mnie depresja bardzo mocno zalezy od tego snu, tzn. jak wysypiam sie pare dni pod rzad to staje sie zupelnie innym czlowiekiem, nawet otoczenie zauwaza ze jestem spokojniejszy itd. Ostatnio to oprocz prochow pije sok z wisni przed snem i on tez chyba troche pomaga ale podkreslam slowo TROCHE.
Mimo ze jest jakas poprawa i chlor nie ma tych skutkow ubocznych na miesnie co ma kweta to chcialbym zmienic tego chlora na cos innego albo mirte na cos innego a konkretnie to chodzi mi po glowie polaczenie mirta + agomelatyna albo chlor plus agomelatyna albo wszystkie trzy (?). I tu wlasnie mam pytanie czy ta agomelatyna na takiego "typa" jak ja podziala? Bo moj problem ze spaniem polega na tym ze oprocz tego ze nie moge usnac to takze budze sie za godzine dwie za wczesnie i bez lekow codziennie tak jest a na obecnym miksie mirta plus chlor to jest tak ze budze sie po tych szesciu godzinach a potem "na raty" dosypiam do okolo osmiu i wsatje wypoczety tak jakbym normalnie splam osiem godzin ciagiem, tylko tyle ze trace czas :/ Dobra to tyle. czekam na jakas dobra rade ;)

przez fobik123 18 wrz 2016, 12:46
Birchmen, Dodaj do mirty, 50mg tisercinu,gwarantuje Ci że zaśniesz.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez tomek0700 18 wrz 2016, 13:15
czy mirtazapina albo miansaryna moze powodowac zespol odstawienny?

przez fobik123 18 wrz 2016, 13:39
Nie.To nie są ssri gdzie zdycha sie.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez nowakowski84 18 wrz 2016, 15:07
Witam! mam pytanko czy mirtazapina i mianseryna mogą nasilać Zok i poranne lęki?

przez Vengence 18 wrz 2016, 15:22
nowakowski84 napisał(a):Witam! mam pytanko czy mirtazapina i mianseryna mogą nasilać Zok i poranne lęki?
Oczywiście, że może, miałem to samo, potrwa z tydzień, góra dwa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez nowakowski84 20 wrz 2016, 10:53
Witam! tylko ja tak mam od jakiegoś roku, wcześniej na mirtazapinie a teraz na mianserynie to samo. A na tych lekach najlepiej śpię oprócz ketrelu.
dodam że rano biorę jeszcze Elicea 10mg. Parę lat do tyłu jak chodziłem na terapię brałem sam escitalopram i spałem bez niczego.
Na benzo tolerkę mam tak wyrobioną że masakra, hydroxyzyny 25mg to cała paczka i jak placebo lekkie zmulenie i nic, jedynie na wiekszych dawkach ketrelu śpię no ale na drugi dzień to jest rzeźnia jakaś. Proszę o poradę i pomoc jak zejść z tych leków i zacząć spać normalnie. Moja pani doktor mówi że natrualny sen najlepszy a z drugiej strony każe mi brać 100mg albo wiecej ketrelu. a ja już nie daję rady przez tą bezsenność. Aha dodam że pracuję umysłowo i muszę mieć z rana trzeźwy jasny umysł a nie zamulony jakimiś neuroleptykami???Dzięki to tyle.

przez fobik123 20 wrz 2016, 13:31
nowakowski84 napisał(a):Witam! mam pytanko czy mirtazapina i mianseryna mogą nasilać Zok i poranne lęki?

Tak,mi mirta niestety nasila Zoki ale CFR zajebiście dziala na depresje więc wole miec zoki i nie miec depresji. :P
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Grabarz666 20 wrz 2016, 14:54
nowakowski84 napisał(a):Na benzo tolerkę mam tak wyrobioną że masakra, hydroxyzyny 25mg to cała paczka i jak placebo lekkie zmulenie i nic, jedynie na wiekszych dawkach ketrelu śpię no ale na drugi dzień to jest rzeźnia jakaś. Proszę o poradę i pomoc jak zejść z tych leków i zacząć spać normalnie. Moja pani doktor mówi że natrualny sen najlepszy a z drugiej strony każe mi brać 100mg albo wiecej ketrelu. a ja już nie daję rady przez tą bezsenność. Aha dodam że pracuję umysłowo i muszę mieć z rana trzeźwy jasny umysł a nie zamulony jakimiś neuroleptykami???Dzięki to tyle.

Próbowałeś trazodon lub opipramol?

przez tomek0700 20 wrz 2016, 15:59
fobik123 napisał(a):Nie.To nie są ssri gdzie zdycha sie.

kurcze a mi się wydaję, że miałem. Totalny brak apetytu i biegunka, ok. 2 tygodnie takie coś miałem.

przez Birchmen 21 wrz 2016, 10:08
Birchmen, Dodaj do mirty, 50mg tisercinu,gwarantuje Ci że zaśniesz.

Mocniej uwala niz 50 mg chlora? A moze chlora zwieksze z 50 na 100?
Ps. I tak tesknie za kwetiapina :twisted:

Kurcze mam juz dosyc zycia... Siora do mnie przyjechaala z daleka na pare dni zeby pobyc troche razem bo rzadko sie widzimy a ja /cenzura/ mecze sie ta depresja i slabym snem i nic mi sie nie chce,. Na wszystko narzekam, czuje sie jak jakeis scierwo i zachowuje sie jak rozkapryszony dzieciak. Ja taki nie jestem!! /cenzura/ mac!! I tak nie wroce do kwety bo za ladnie sila zapierdala w przysiadach!! Wczoraj dojebalem 20 sztuk squatow na 165 i jestem mega zadowolony!!! Po tym scierwie spal bym lepiej ale z treningow nie bedzie nic....
fobik123, gwarantujesz glowa ze ten tisercin mnie ujebie? Przespie po tym ciagiem te jebane 8 godzin?

Sortuj wg