MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez fobik123 17 sie 2016, 15:11
Vengence napisał(a):
fobik123 napisał(a):Czy mirta brana w tej samej dawce po miesiącu jest już w pełni rozkręcona ?
Ja bym jeszcze poczekał, a jest jakaś poprawa??

No właśnie nie bardzo widzę poprawę.Spodziewałem się lepszego efektu,ale jeszcze poczekam trochę może coś tam się wkręci.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez wozaq 18 sie 2016, 09:14
Jeśli bierzesz na lęki, to ten lek G daje, ja brałem przez 4 miesiące 30mg, nawet 45mg krótki czas i szczerze mówiąc to lęki miałem nawet większe niż zwykle. Jedyne co na "plus" to 6kg więcej, pomimo że wcale więcej nie jadłem. Dopiero po roku samoistnie wróciłem do starej wagi.

przez yahoo35 18 sie 2016, 09:42
Według mnie sama mirta tylko na niektórych działa, dużo lepiej działa w miksach z ssri/snri. Samej bym raczej nie brał, bez dodatków zwłaszcza wenlafaksyny daje mocną gastrofazę i tuczy wenla ten efekt mocno ogranicza. Na niektórych za to działa bardzo dobrze przykładem jest grabarz ale ja jednak polecam w miksie z wenlą. Minusem może być dłuugie spanie u niektórych co u mnie wystąpiło.
Wenla 300mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 18 sie 2016, 15:39
yahoo35 napisał(a):Według mnie sama mirta tylko na niektórych działa, dużo lepiej działa w miksach z ssri/snri. Samej bym raczej nie brał, bez dodatków zwłaszcza wenlafaksyny daje mocną gastrofazę i tuczy wenla ten efekt mocno ogranicza. Na niektórych za to działa bardzo dobrze przykładem jest grabarz ale ja jednak polecam w miksie z wenlą. Minusem może być dłuugie spanie u niektórych co u mnie wystąpiło.
A jak tam wenla, nadal dobrze działa?, ostatnio zachwalałeś!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez fobik123 19 sie 2016, 16:01
Odkąd podjadam mirtę baclofen mnie kopie wyśmienicie a lekką nutą eufori.Bez mirty to tylko wzmacniał benzo.(klony.alpra).
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Grabarz666 19 sie 2016, 16:31
fobik123 napisał(a):Odkąd podjadam mirtę baclofen mnie kopie wyśmienicie a lekką nutą eufori.Bez mirty to tylko wzmacniał benzo.(klony.alpra).

Zastanawiam się jak Ty w ogóle funkcjonujesz na miksie, który masz w opisie dodając jeszcze do tego baklofen i benzo...

A tak na marginesie u mnie zombie mode pojawia się już przy przeskoczeniu z 50 na 75 mg fluwoksaminy, jest to jeszcze potężniejsze kowadło niż działanie antyhistaminowe NaSSA na początku ich stosowania.

przez Vengence 19 sie 2016, 16:39
fobik123 napisał(a):Odkąd podjadam mirtę baclofen mnie kopie wyśmienicie a lekką nutą eufori.Bez mirty to tylko wzmacniał benzo.(klony.alpra).
Na mnie klon nie dziala, nie wiem czemu, za to aplrze :angel: :mrgreen:

-- 19 sie 2016, 17:40 --

Dzisiaj wrzycilem wiekszą dawke, klona, jednak zamiata jak trzeba, ale alpra lepsza. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tomek0700 25 sie 2016, 01:39
te tabletki maja sie rozpuscic do konca w jamie ustnej? czy popić woda?

przez fobik123 26 sie 2016, 17:11
tomek0700 napisał(a):te tabletki maja sie rozpuscic do konca w jamie ustnej? czy popić woda?

Ja połykam rozpuszczalną w jamie ustnej mirte jak normalną tabletke.Nie cierpie smaku tej ciapy po rozpuszczeniu sie tabsa.I tak na jedno wychodzi.
Mam pytanko biorę mirtę 45mg od jakiś 2 tyg.Nie odczułem jeszcze poprawy nastroju.Czy lek zadziała jeszcze ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Ashton 16 wrz 2016, 15:53
6 miesięcy brania Mirty 30mg - 15kilogramów do przodu.
Dodam, że pracuję fizycznie, a nie siedzę całe dni w domu przed kompem.

Od dziś kończę stopniowo z tym lekiem.
Działanie na sen bardzo dobre, antydepresyjnie trudno powiedzieć, bo brałem razem z Fluoksetyną i Sulpirydem.

Piękne sny po tym leku, ale zabiłbym za tabliczkę czekolady, słodycze pochłaniane nałogowo, zatrzymanie wody w organizmie.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez absolulu 16 wrz 2016, 16:23
No właśnie. Dlatego ten lek wypada świetnie w badaniach klinicznych, które najczęściej trwają 6-8 tyg. kiedy taki depresyjny pacjent najczęściej odzyskuje apetyt, który wcześniej przyhamowała mu depresja/albo nawet i nie, i może przytyje 2-4kg, a całość ma miejsce najczęściej w ośrodku szpitalnym. Jakby zrobić follow-up z pacjentami którzy długotrwale przyjmują mirtę to liczba drop-outów czyt. rezygnacji z leczenia ( przez ten przyrost wagi i niezdrowe odżywianie) zdecydowanie wzrasta. Szkoda że ma to silne wzmaganie apetytu i w dodatku na syf, bo byłby to top antydepresantów.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Grabarz666 16 wrz 2016, 16:44
absolulu napisał(a):Jakby zrobić follow-up z pacjentami którzy długotrwale przyjmują mirtę to liczba drop-outów czyt. rezygnacji z leczenia ( przez ten przyrost wagi i niezdrowe odżywianie) zdecydowanie wzrasta.

A czy to wina samej mirtazapiny, że ktoś odżywia się nieprawidłowo?

Zgodzę się, że nie zmieniając nawyków żywieniowych (zarówno dotyczących jakości jak i ilości spożywanego jedzenia) można przytyć po mirtazapinie. Główny jednak problem polega na tym, że po 1 h od wzięcia tabletki chce się zjeść lodówkę z klamką i mało kto potrafi się wtedy powstrzymać przed jedzeniem (szczególnie słodkiego i/lub tłustego), stąd właśnie te niechciane kilogramy.

Jak bardzo się chce to można to pokonać zmieniając dietę i wprowadzając aktywność fizyczną. Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie zaakceptować to za cenę dobrego samopoczucia po leku (oczywiście jeśli mirtazapina jest w danym przypadku skuteczna).

przez Ashton 16 wrz 2016, 16:50
Apetyt apetytem, ale Mirta zatrzymuje wodę, się puchnie i kilogramy do przodu.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez absolulu 16 wrz 2016, 16:54
Grabarz666 napisał(a):A czy to wina samej mirtazapiny, że ktoś odżywia się nieprawidłowo?
Samej nie, ale jej działanie oreksjogenne jest na tyle silne, że zamenia ludzi w ćpunów uzależnionych od cukrów prostych. Sam jestem dobrym przykładem tego, bo generalnie nie przepadam za słodyczami (nigdy nie przepadałem) a po tym leku miałem niesamowitą ochotę na ciastka, drożdzówki i inne syfy, do tego stopnia że czasami miałem ślinotok :] Owszem można z tym walczyć ale jeśli nawet nieprzekonanych do słodyczy tak zmienia ten lek, to obwiniłbym go tak w 75% do 25% na "korzyść: ludzkiej woli ;).
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

Sortuj wg