MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
81
64%

Nie
24
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 126

przez Grabarz666 19 sie 2016, 16:31
fobik123 napisał(a):Odkąd podjadam mirtę baclofen mnie kopie wyśmienicie a lekką nutą eufori.Bez mirty to tylko wzmacniał benzo.(klony.alpra).

Zastanawiam się jak Ty w ogóle funkcjonujesz na miksie, który masz w opisie dodając jeszcze do tego baklofen i benzo...

A tak na marginesie u mnie zombie mode pojawia się już przy przeskoczeniu z 50 na 75 mg fluwoksaminy, jest to jeszcze potężniejsze kowadło niż działanie antyhistaminowe NaSSA na początku ich stosowania.

przez Vengence 19 sie 2016, 16:39
fobik123 napisał(a):Odkąd podjadam mirtę baclofen mnie kopie wyśmienicie a lekką nutą eufori.Bez mirty to tylko wzmacniał benzo.(klony.alpra).
Na mnie klon nie dziala, nie wiem czemu, za to aplrze :angel: :mrgreen:

-- 19 sie 2016, 17:40 --

Dzisiaj wrzycilem wiekszą dawke, klona, jednak zamiata jak trzeba, ale alpra lepsza. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tomek0700 25 sie 2016, 01:39
te tabletki maja sie rozpuscic do konca w jamie ustnej? czy popić woda?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 16 wrz 2016, 15:53
6 miesięcy brania Mirty 30mg - 15kilogramów do przodu.
Dodam, że pracuję fizycznie, a nie siedzę całe dni w domu przed kompem.

Od dziś kończę stopniowo z tym lekiem.
Działanie na sen bardzo dobre, antydepresyjnie trudno powiedzieć, bo brałem razem z Fluoksetyną i Sulpirydem.

Piękne sny po tym leku, ale zabiłbym za tabliczkę czekolady, słodycze pochłaniane nałogowo, zatrzymanie wody w organizmie.
Wenlafaksyna 225

przez absolulu 16 wrz 2016, 16:23
No właśnie. Dlatego ten lek wypada świetnie w badaniach klinicznych, które najczęściej trwają 6-8 tyg. kiedy taki depresyjny pacjent najczęściej odzyskuje apetyt, który wcześniej przyhamowała mu depresja/albo nawet i nie, i może przytyje 2-4kg, a całość ma miejsce najczęściej w ośrodku szpitalnym. Jakby zrobić follow-up z pacjentami którzy długotrwale przyjmują mirtę to liczba drop-outów czyt. rezygnacji z leczenia ( przez ten przyrost wagi i niezdrowe odżywianie) zdecydowanie wzrasta. Szkoda że ma to silne wzmaganie apetytu i w dodatku na syf, bo byłby to top antydepresantów.

przez Grabarz666 16 wrz 2016, 16:44
absolulu napisał(a):Jakby zrobić follow-up z pacjentami którzy długotrwale przyjmują mirtę to liczba drop-outów czyt. rezygnacji z leczenia ( przez ten przyrost wagi i niezdrowe odżywianie) zdecydowanie wzrasta.

A czy to wina samej mirtazapiny, że ktoś odżywia się nieprawidłowo?

Zgodzę się, że nie zmieniając nawyków żywieniowych (zarówno dotyczących jakości jak i ilości spożywanego jedzenia) można przytyć po mirtazapinie. Główny jednak problem polega na tym, że po 1 h od wzięcia tabletki chce się zjeść lodówkę z klamką i mało kto potrafi się wtedy powstrzymać przed jedzeniem (szczególnie słodkiego i/lub tłustego), stąd właśnie te niechciane kilogramy.

Jak bardzo się chce to można to pokonać zmieniając dietę i wprowadzając aktywność fizyczną. Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie zaakceptować to za cenę dobrego samopoczucia po leku (oczywiście jeśli mirtazapina jest w danym przypadku skuteczna).

przez Ashton 16 wrz 2016, 16:50
Apetyt apetytem, ale Mirta zatrzymuje wodę, się puchnie i kilogramy do przodu.
Wenlafaksyna 225

przez absolulu 16 wrz 2016, 16:54
Grabarz666 napisał(a):A czy to wina samej mirtazapiny, że ktoś odżywia się nieprawidłowo?
Samej nie, ale jej działanie oreksjogenne jest na tyle silne, że zamenia ludzi w ćpunów uzależnionych od cukrów prostych. Sam jestem dobrym przykładem tego, bo generalnie nie przepadam za słodyczami (nigdy nie przepadałem) a po tym leku miałem niesamowitą ochotę na ciastka, drożdzówki i inne syfy, do tego stopnia że czasami miałem ślinotok :] Owszem można z tym walczyć ale jeśli nawet nieprzekonanych do słodyczy tak zmienia ten lek, to obwiniłbym go tak w 75% do 25% na "korzyść: ludzkiej woli ;).

przez Grabarz666 16 wrz 2016, 17:54
Ashton napisał(a):Apetyt apetytem, ale Mirta zatrzymuje wodę, się puchnie i kilogramy do przodu.

Puchnięcie (prawidłowa nazwa to obrzęk) to jednak rzadki efekt uboczny mirtazapiny i często mylony właśnie z bardzo szybkim tyciem. Więcej przeczytasz poniżej:
http://turgut-ozal-universitesi.dergipark.gov.tr/download/article-file/145330

absolulu napisał(a):Samej nie, ale jej działanie oreksjogenne jest na tyle silne, że zamenia ludzi w ćpunów uzależnionych od cukrów prostych. Sam jestem dobrym przykładem tego, bo generalnie nie przepadam za słodyczami (nigdy nie przepadałem) a po tym leku miałem niesamowitą ochotę na ciastka, drożdzówki i inne syfy, do tego stopnia że czasami miałem ślinotok :] Owszem można z tym walczyć ale jeśli nawet nieprzekonanych do słodyczy tak zmienia ten lek, to obwiniłbym go tak w 75% do 25% na "korzyść: ludzkiej woli ;).

Zgodzę się, że żaden lek nie powoduje takiego ssania jak mirtazapina, w końcu razem z mianseryną są (jedynymi) odwrotnymi agonistami rec. 5-HT2c oraz odwrotnymi agonistami rec. H1) i chyba nie ma bardziej "tuczącej kombinacji" niż w przypadku tych dwóch mechanizmów (ewentualnie jeszcze blokada rec. D2). Ale ja nadal będę się upierał, że jednak trochę więcej w tym winy słabej woli.

przez kofel 16 wrz 2016, 18:53
Nie no. Mocniej od Depakiny? Ja na niej konczylem posilek gdy kuł mnie żołądek z przejedzenia.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Grabarz666 17 wrz 2016, 10:42
kofel napisał(a):Nie no. Mocniej od Depakiny?

Nie brałem walpoinianów/kwasu, więc subiektywnie nie ocenię, ale bazując na znajomości mechanizmów działania NaSSA przebijają pod tym względem wszystkie leki (krok za nimi jest klozapina).

-- 17 wrz 2016, 13:02 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27593622
We searched in the Psychoactive Drug Screening Program (PDSP) Ki database data on the affinities of antidepressants to receptors hypothetically linked with weight change: H1-histamine, 5HT2c, M3-muscarinic, and α1A-adrenergic receptors. The association between weight change and receptor affinities was estimated using meta-regression. We found a significant association between the affinity of antidepressants to H1-receptor and weight gain (p value: <0.001). An association between weight gain and receptor affinity was also observed in the models for 5HT2c, M3, and α1A receptors. However, the association disappeared when H1-receptor was included in the models. This reanalysis of data demonstrates that anti-histaminergic activity is the strongest predictor of weight gain with antidepressants. These results further stress a reclassification of antidepressants according to their pharmacodynamic properties, and suggest avoiding prescribing antidepressants with an anti-histaminergic profile to patients at risk for cardio-metabolic disturbances.
California Rocket Fuel
Wenlafaksyna 50 mg
Mirtazapina 30 mg
Pregabalina 150 - 225 mg (doraźnie)

Cytryniec chiński (wyciąg) 525 mg (1-0-0)

Remisja

http://naukowy.eu/

przez Birchmen 17 wrz 2016, 15:00
Witam ponownie :). Jakis czas temu pisalem ze mam problem ze spaniem i usypia mnie tylko polaczenie mirty z kweta i ze nie chce kwety tylko cos innego zamiast tego, pisalem tez ze chlor slabiej na mnie dzialal od kwety. Ostatnio jednak zaprzyjaznilem sie na dluzej z tym chlorem i musze powiedziec ze jest poprawa bo zaczynam brac sie za rozne codzienne czynnosci ale to jescze nie jest to i nadal tkwie w depresji choc nie tak silnej. Jestem pewien ze u mnie depresja bardzo mocno zalezy od tego snu, tzn. jak wysypiam sie pare dni pod rzad to staje sie zupelnie innym czlowiekiem, nawet otoczenie zauwaza ze jestem spokojniejszy itd. Ostatnio to oprocz prochow pije sok z wisni przed snem i on tez chyba troche pomaga ale podkreslam slowo TROCHE.
Mimo ze jest jakas poprawa i chlor nie ma tych skutkow ubocznych na miesnie co ma kweta to chcialbym zmienic tego chlora na cos innego albo mirte na cos innego a konkretnie to chodzi mi po glowie polaczenie mirta + agomelatyna albo chlor plus agomelatyna albo wszystkie trzy (?). I tu wlasnie mam pytanie czy ta agomelatyna na takiego "typa" jak ja podziala? Bo moj problem ze spaniem polega na tym ze oprocz tego ze nie moge usnac to takze budze sie za godzine dwie za wczesnie i bez lekow codziennie tak jest a na obecnym miksie mirta plus chlor to jest tak ze budze sie po tych szesciu godzinach a potem "na raty" dosypiam do okolo osmiu i wsatje wypoczety tak jakbym normalnie splam osiem godzin ciagiem, tylko tyle ze trace czas :/ Dobra to tyle. czekam na jakas dobra rade ;)

przez tomek0700 18 wrz 2016, 13:15
czy mirtazapina albo miansaryna moze powodowac zespol odstawienny?

przez nowakowski84 18 wrz 2016, 15:07
Witam! mam pytanko czy mirtazapina i mianseryna mogą nasilać Zok i poranne lęki?

Sortuj wg