MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez cytrynka84 20 lip 2016, 15:14
Birchmen, zwiększ mirte do 45.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez oskaka 20 lip 2016, 15:29
Grabarz666, na mnie właśnie trazodon nie działa usypuajaco. Pogłębia tylko sen. Mirtazapina za to uwala mnie czasami elegancko w dawce 15 mg. Mianseryna za to uwala okropnie w dzień a nie spało się lepiej niż po mircie.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Grabarz666 20 lip 2016, 15:58
cytrynka84 napisał(a):Birchmen, zwiększ mirte do 45.

Samo zwiększenie dawki z 30 mg do 45 mg nie poprawi snu, ponieważ im wyższa dawka mirtazapiny, tym słabszy efekt nasenny wynikający z silniejszego działania noradrenergicznego (i słabiej serotoninergicznego), chyba, że dawka 45 mg poprawi efekt przeciwdepresyjny, a wtedy zazwyczaj poprawia się sen.

oskaka napisał(a):Grabarz666, na mnie właśnie trazodon nie działa usypuajaco. Pogłębia tylko sen. Mirtazapina za to uwala mnie czasami elegancko w dawce 15 mg. Mianseryna za to uwala okropnie w dzień a nie spało się lepiej niż po mircie.

Widocznie w twoim przypadku najprawdopodobniej mirtazapina działa skuteczniej przeciwdepresyjnie niż mianseryna i stąd lepszy po niej sen.
Mnie bardziej "uwalał" trazodon, widocznie jestem bardziej wrażliwy na działanie nasenne i uspokajające inhibicji rec. alfa-1 (trazodon) niż H1 (mirtazapina).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oskaka 20 lip 2016, 16:22
Grabarz666, w sumie to prawda :D gdyby nie to zamulenie na drugi dzień to byłby mój ulubiony lek (chociaż mało ich brałem).

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez tomek0700 21 lip 2016, 01:31
spotkaliście się ze skutkiem ubocznym na mirtazapinie jak ,,zatkany nos" ? bralem ami - zatykał, biore miansaryne i jest kiepsko, zatkana jedna dziurka druga przytkana. Przy mirtazapinie nie widzialem w skutkach nigdzie zatkania przy miansarynie jest na wikipedii po eng. Zmiana mians na mirte może pomóc?

przez yahoo35 21 lip 2016, 10:29
Ja nie zauważyłem na mircie zatkania kichawy raczej wysusza śluzówkę niż zapycha. Może masz coś z zatokami albo jakaś reakcja alergiczna na pyłki.

przez oskaka 21 lip 2016, 15:29
tomek0700, nie miałem czegoś takiego, a brałem z pół roku 15 mg mirty. Mianse tylko 6 dni bo za duża zamuła była w dzień :evil:

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez tomek0700 21 lip 2016, 16:03
dzieki, może w takim razie warto rozważyć zmianę miansaryny na mirtazapine.

przez fobik123 21 lip 2016, 17:11
Czy mirta pomaga jakoś na fobie społeczną ? Zwiększa pewność siebie ? Chcę dodać mirte do paro.Bo do wenli to raczej nie bo zalezy mi na zaleczeniu OCD.A jak antydepresyjnie dziala lepiej od mianseryny która nic mi nie dawała ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Birchmen 21 lip 2016, 19:05
Najlepiej byłoby wziąć jakiegoś "upierdalacza", który działa wieloreceptorowo. Na pewno nie neurolepy, po nich jest głównie kastacja i EPS-y.
Skoro mirtazapina nie działa na Ciebie zadowalająco nasennie, to możesz zmienić na mianseryne (dość silny antagonizm rec. alfa-1), która bardziej zamula.
Skoro trazodon działa na Ciebie słabo (choć uważam, że wali w łeb lepiej niż NaSSA)i nie chcesz mianseryny, zostając przy mirtazapinie, to pomyśl o amitryptylinie (silny antagonizm 5-HT2a, H1, alfa-1) dawki 25-100 mg lub doksepinie 25-100 mg, aczkolwiek branie ich z mirtazapiną to nie jest specjalnie racjonalne rozwiązanie.

Grabarz666, nie slyszelem nigdy jeszcze zeby laczyc w ten sposob antydepresanty, lekarzowi gdy o czyms takim mowilem to nie chcial nawet sluchac :) a wogole jakie skutki uboczne masz na mysli?
Odnosnie neurolepow to miales kiedys po neuroleptykach te EPS-y ze o tym piszesz? Ja tam osobiscie nie zauwazylem nigdy nic takiego, z ubokow to po promazynie w dawce 200mg mialem troche wieksze tetno i rano twarz napuchnieta, a po kwetiapinie to te oslabienie miesni zauwazylem. Po tej kwecie z mirta najlepiej spalem tak jak wtedy gdy lat nascie mialem x) ale te oslabienie miesni dolujace, pamietam jak pierwszy raz wzialem kwete i wstalem o 7 rano wyspany jak nigdy i wzialem sie za rabanie drewna, lapy puchly tak jakbym byl na niskich weglach a miesnie po paru dniach wygladaly jakby glikogenu w nich nie bylo albo i gorzej x) no i ten apetyt na slodycze, pamietam ze w pierwszych dniach brania kwety zjadlem caly karton takich kulek czekoladowych, 2 kg tam bylo conajmniej :))).
Tak czy siak to wczoraj wyludzilem ten chlorprotksen w dawce 50 mg i wzialem razem z mirta 30mg, Wrazenia dosc dobre, gorsze od kwety bez dwoch zdan ale lepsze od promazyny. Moze jakbym dal 100 mg? Co o tym sadzisz?

Birchmen, zwiększ mirte do 45.

Myslisz ze nigdy tego nie robilem :)? Ba, probowalem spac nawet na 60 mg ale roznicy nie bylo, jedynie zamulenie rano.

Kurde jak te cytaty sie wkleja zeby autor byl na gorze :)?

-- 21 lip 2016, 18:45 --

Czy mirta pomaga jakoś na fobie społeczną ? Zwiększa pewność siebie ? Chcę dodać mirte do paro.Bo do wenli to raczej nie bo zalezy mi na zaleczeniu OCD.A jak antydepresyjnie dziala lepiej od mianseryny która nic mi nie dawała ?

fobik123, wg mnie mirta nie zwieksza pewnosci siebie, jak chcesz jakas chemia podniesc pewnosc siebie to chyba tylko hormonami x), ale ja nie namawiam do klucia tescia w tylek chociaz znam takich co robia to non stop :). Podobno tresciu dziala przeciwdepresyjnie i przeciwlekowo. Ja tam nie wiem bo probowalem tylko mety i powiem ze fobia mija ale dopoki bierzesz a jak przestajesz to i takj czujesz sie jak kupa a imusisz sie liczyc z tym ze efekty uboczne sa i mozna sobie zaszkodzic aby. W sumie to chcialnym zeby wymyslili takie leki co poprawiaja tak nastroj jak meta a nie zamulaja jak ssri i robia kupe z czlowika i mozgu. Pozdrawiam :)

-- 21 lip 2016, 19:26 --

fobik123, odkad masz te fobie spoleczna? Ja tez cierpie na te paskudztwo od poczatku liceum(chyba), nie potrafilem sie zaklimatyzowac w nowym otoczeniu i czesciowo przez swoja "dziwna" osobowosc nie znalazlem nikogo podobnego do siebie zeby sie zakolegowac... moze to przez to teraz musze walic duzo prochow przed snem zeby spac a bezsennosc u mnie jest tylko objawem depresji ktora wynika z niespelnienia i z braku jakichs ciekawych przyjazni we wczesniejszym wieku? W liceum wogole to czulem sie jak kupa i naduzywalem alkoholu, karetka mnie zabierala z ulicy pare razy, szukalem dowartosciowania w piciu z jakims szemranym towarzystweem na dworcu autobusowym, ale ja nie pasowalem do nich, nie chce mowic ze bylem lepszy ale wielu ludzi, nauczyciele, rodzina, znajomi dziwili sie ze tak niby wg nich inteligentny ktos jak ja robi tkaie rzeczy. Probowalem wziasc sie za ciezary ale na treningach czulem sie zle, czulem lęk i przestalem cwiczyc, wrocilem znowu do picia, bardzo tego zaluje bo byc moze w tym sporcie bym sie jakos odnalazl bo bardzo mnie to krecilo. Teraz z perspektywy czasu i po przeczytaniu calego internetu wiem skad mam te problemy ale sama wiedza nie rozwiazuje problemu. NIe chce obwiniac Matki i ojca za geny chociaz czesto mam takie wyrzuty bo matka miala nerwice i byla hospitalizowana a ojciec alkoholik i bardzo nerwowy... Sluchaj fobik dam ci rade, sproboj moze wziasc sie za cos co cie dowartosciuje, znajdz sobie jakas pasje, nie obiecuje ze ona cie uwolni od fobii ale moze chociaz na chwile uwolni od stresu i zamartwiamiu sie soba tak jak mnie ciezary :)

przez Grabarz666 21 lip 2016, 21:38
Birchmen napisał(a):Odnosnie neurolepow to miales kiedys po neuroleptykach te EPS-y ze o tym piszesz?

Miałem kastrację i EPSy po 75 mg chlorprotyksenu, którym psychiatra leczył mi lęk wolnopłynący i napadowy :evil:

Birchmen napisał(a):Tak czy siak to wczoraj wyludzilem ten chlorprotksen w dawce 50 mg i wzialem razem z mirta 30mg, Wrazenia dosc dobre, gorsze od kwety bez dwoch zdan ale lepsze od promazyny. Moze jakbym dal 100 mg? Co o tym sadzisz?

Uważam, że neurolepy są nadużywane w psychiatrii do leczenia innych zaburzeń niż schizofrenia i do niej tylko się nadają (poza niewielkimi wyjątkami w chad i otępieniu starczym).
Nie sądzę, że zwiększenie "chlora" coś zmieni, skoro mirtazapina Cię nie "uwala".

przez beltmann 22 lip 2016, 10:43
A ktoś z Was miał skurcze mięśni po Mirtagenie ? Za każdym razem kiedy biorę na noc (mnie jakoś specjalnie nie usypia) to po jakimś czasie tak łydkę i stopę skręca, że nieporozumienie.

przez Birchmen 22 lip 2016, 15:29
Drugi dzien biore tego chlora i zaczynam byc rozczarowany, budzilem sie chyba z 5 razy i sporo czuwania wtraconego mialem a pozatym nie chcialo mi sie spac o tej samej godzinie co wczoraj tylko pozniej, chyba jstem skazany na kwete... Pozatym wygladam jakos dziwnie na twarzy rano po tym leku i jestem zamulony. Na depresje nie pomaga bo nadal mam dola i nic mi sie nie chce.
Kiedys mialem badanie polisomnograficzne robione ale nie moge go znalezc. Pamietam tylko ze pisalo tam ze jest 100- parenascie przebudzen w ciagu nocy ze snu rem mialem cos okolo 30 minut ze calkowity czas snu to 400 cos minut i ze nie bylo wcale snu N4 a N3 bylo tyle co REM a jechalem wtedy na 200 mg promazyny.
Czy na podstawie tego badania mozna wyciagnac jakies wnioski?
Ps. Grabarz, jakie skutki uboczne moga byc po tej amitryptylinie z mirta?

przez yahoo35 22 lip 2016, 21:09
Amitryptyliny Ci nie polecam kiedyś w dawnych czasach ją brałem ona na początku usypia i seduje ale potem jak się rozkręci to pobudza bo ma metabolit nortryptylinę który działa pobudzająco. Na początku jak ją brałem na noc to fajnie usypiała a potem już wcale na sen nie działała, ja Ci polecam spróbować Doxepin, moja ciotka to bierze już kupe lat i żaden lek na sen nie chciał na nią działać a to działa tylko w trójpierścieniowcach trzeba trafić z dawką bo w tej grupie leków to bardzo ważne.

Sortuj wg