MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Grabarz666 11 lip 2016, 09:15
oko.grzegorz napisał(a):Hejka, Powiedzcie mi moi drodzy jak wygląda w praktyce właśnie to połączenie wenlafaksyny + mirtazapiny ? Czy wenlafaksyna agonizując 5ht2c i 5ht2a niweluje działanie w tym zakresie mirty czy je wzmacnia w jakiś dziwny sposób? Aaaa no i ktoś może właśnie już się wyleczył? Grabarz tego twojego znajomego w jakim tempie postawiło to combo na nogi ?

Ta kombinacja postawiła na nogi mojego kumpla po 3-4 tygodniach, do normalnego funkcjonowania wrócił po ok. 2 miesiącach. Trochę przytył po mirtazapinie, ale za cenę dobrego samopoczucia akceptuje to, tak jak i ja.
Wenlafaksyna nie niweluje działania mirtazapiny na tych receptorach. Bardziej szczegółowy mechanizm działania CFR na zdjęciu poniżej:
Obrazek

przez oko.grzegorz 11 lip 2016, 11:25
No cóż jeśli mój obecny antydepresant się nie sprawdzi, pewnie właśnie skorzystam albo z samej mirty albo mirty +wenlafaksyna.
Zastanawiałem się też nad połączeniem mirtazapina + buproprion, stosuje się wgl takie połączenie w psychiatrii?

przez Grabarz666 11 lip 2016, 11:51
oko.grzegorz napisał(a):Zastanawiałem się też nad połączeniem mirtazapina + buproprion, stosuje się wgl takie połączenie w psychiatrii?

Nie spotkałem się z żadnym badaniem, gdzie sprawdzano takie połączenie, ale próbować można. Bardziej racjonalne jest połączenie SSRI + NaSSA, SNRI + NaSSA. Sam korzystam z tego pierwszego z bardzo dobrym skutkiem.
Subiektywnie uważam bupropion za lek o niewielkiej skuteczności klinicznej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oko.grzegorz 11 lip 2016, 12:10
No jakoś tam na tą dopaminę działa. Ja z tego co czytałem ostatnimi czasy to na polskich forach tak raczej słabo pomagał ludziom, ale np jakieś amerykańskie forum trafiłem niedawno i tam już sporo osób twierdziło że libido im wróciło po tym leku. Szczegolnie w wyzszej dawce tj 300 mg. Osobiście stsowałem 2 tygodnie i zaluje ze dluzej nie bralem, szkoda że taki drogi

przez Grabarz666 11 lip 2016, 12:24
Mirtazapina działa też "na dopaminę". Działanie dopaminergiczne bupropionu jest słabiutkie, IC50 = 1.76 microM i to ten mechanizm odpowiada najprawdopodobniej za działanie poprawiające libido przy stosowaniu go razem z SSRI.
Opinie ludzi na forum to nie jest obiektywne źródło informacji, zazwyczaj na temat leków wypowiadają się osoby, które im nie pomogły. Poczytaj publikacje na PubMedzie, sporo jest tam publikacji o działaniu bupropionu na libido, również podczas brania go z SSRI.

przez fobik123 11 lip 2016, 18:48
Grabarz666, Czy działanie dopaminergiczne mirty mogło mi nasilac natręctwa? Czy to raczej blokada 5ht2 a lub c ,a może agonizm 5ht1a albo wszystko razem do kupy dało taki efekt?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 11 lip 2016, 19:11
Ciężko powiedzieć który z mechanizmów działania mirtazapiny może nasilać OCD, a nie zawsze rozdzielenie wypadkowego mechanizmu działania leku na czynniki pierwsze daje podstawę do wyciągnięcia poprawnych wniosków.
Generalnie blokada rec. 5-HT2A/C powinna zmniejszać nasilenie OCD:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18339223

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12589395

Jeśli miałbym strzelać, to obstawiałbym mechanizm noradrenergiczny (blokada autoreceptorów rec. alfa-2A). Aczkolwiek są badania potwierdzające skuteczność mirtazapiny w OCD (również w politerapii z SSRI, min. poprzez przyspieszanie efektu ich działania):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15816795

przez Birchmen 16 lip 2016, 18:33
Witam. Co na sen do mirtazapiny mozna dorzucic zeby dobrze spac? Spie dobrze na 30 mg mirty i 100 mg kwety ale kweta zle dziala u mnie na miesnie (5 lat macham sztanga).

przez Grabarz666 17 lip 2016, 22:15
Najbardziej obiektywna analiza skuteczności p/depresyjnej mirtazapiny (w oparciu o EBM) dokonana przez niezależną organizację Cochrane:

http://www.cochrane.org/CD006528/DEPRESSN_mirtazapine-versus-other-antidepressive-agents-for-depression
In comparison with tricyclic antidepressants (10 trials, n = 1553) there was no robust evidence to detect a difference between mirtazapine and tricyclics in terms of response at two weeks or at the end of acute-phase treatment (at 6 to 12 weeks).
In comparison with selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) (12 trials, n = 2626) mirtazapine was significantly more effective at two weeks and at the end of acute-phase treatment. Mirtazapine was significantly more effective than a serotonin-noradrenaline reuptake inhibitor (venlafaxine only, two trials, n = 415) at two weeks and at the end of acute-phase treatment.
Some statistically significant and possibly clinically meaningful differences between mirtazapine and other antidepressive agents were found for the acute-phase treatment of major depression. Mirtazapine is likely to have a faster onset of action than SSRIs during the acute-phase treatment. Dropouts occur similarly in participants treated with mirtazapine and those treated with other antidepressants, although the adverse event profile of mirtazapine is unique.

Reasumując skuteczność p/depresyjna mirtazapiny jest statystycznie równa TCA i statystycznie wyższa niż SNRI i SNRI.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez absolulu 17 lip 2016, 23:12
Kurde no, mirta ma spory potencjał, dla mnie jeśli chodzi o skuteczność antydepresyjną na pewno lepsza niż SSRI, które śmieszne są w moim przypadku w tym względzie (na komponentę lękową trochę działają i ruminacje depresyjne, ale to wsio). No ale ta sedacja i wpierdalanie po nocy, ehh. Mogliby zrobić mirtę bez wpływu na H1 :]
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Grabarz666 17 lip 2016, 23:56
absolulu napisał(a):Kurde no, mirta ma spory potencjał, dla mnie jeśli chodzi o skuteczność antydepresyjną na pewno lepsza niż SSRI, które śmieszne są w moim przypadku w tym względzie (na komponentę lękową trochę działają i ruminacje depresyjne, ale to wsio). No ale ta sedacja i wpierdalanie po nocy, ehh. Mogliby zrobić mirtę bez wpływu na H1 :]

Kwestia tego, co jesteś w stanie zaakceptować w imię dobrego samopoczucia :)
Ja poświęciłem się i nie żałuję.
Tycie i senność to w zasadzie jedyne wady tego leku, w porównaniu do zaburzeń seksualnych (anorgazmia, aspermia, opóźniony wytrysk, negatywny wpływu na jądra, hiperprolaktynemia) zaburzeń snu, anhedonii, potliwości powodowanych przez SSRI to niewiele :P

przez Birchmen 19 lip 2016, 17:35
Odpowie ktos na moj poprzedni post? Moze inaczej sformuluje pytanie. Co zamiast atypowych neuroleptykow dolaczone do mirty da mi dobry i regenerujacy sen?
Sory ze zawracam glowe ale nie moglem na necie nic na ten temat znalezc a lekarka nie chce mi zmienic tego na cos "normalnego". Z lekow ktore wczesniej bralem a nie pomagaly na sen lub pomagaly slabo to bedzie trazodon, kwas walproinowy, karbamazepina, pernazyna. Z chorob to mam depresje, zaburzenia osobowosci i fobie spoleczna i nie wiadomo co jeszcze ;). Jebac lekarzy niech sami wcinaja ssri ;)

-- 19 lip 2016, 16:42 --

Apropo mirty to uwazam ze jest lepsza od mianseryny ale tylko troche. Z tego co subiektywnie odczulem to miansa bardziej zamula a po mircie lepiej spie, szkoda ze tak dlugo bralem mianse nim zapisali mi mirte ;)

-- 19 lip 2016, 20:17 --

Po glowie mi chodzi ten chlorprotiksen zeby zdobyc i dorzucic do mirty. Nie znalazlem o nim nic ze zle dziala na miesnie to moze bedzie dobry a pozatym ma dluzszy okres poltrwania niz kwetipaina i to mi sie bardzo widzi bo chyba wieksza szansa ze sie nie obudze po 6 godzinach tylko po osmiu. Z tymi miesniami to na powaznie psialem. Np przysiad z 200x6 zszedl o 20 kg jak bralem te kwete 3 miechy. Jebac kwetiapine! Promazyne bralem kiedys w dawce do 200 mg przed snem ale solo i dosc slabo pomagala spac. Prosze niech ktos mi doradzi co ja mam robic bo mam dosc tej kwetiapiny.

przez yahoo35 20 lip 2016, 11:51
Moja ciotka cierpi na bezsenność bierze Doxepin już 30 lat, próbowała zmieniać na inne Triticco, mianse, mirte i mówi, że na nią działa tylko ten doxepin. Możesz spróbować tylko to lek starej generacji więc ma też swoje wady.
Wenla 300mg

przez Grabarz666 20 lip 2016, 14:46
Birchmen napisał(a):Odpowie ktos na moj poprzedni post? Moze inaczej sformuluje pytanie. Co zamiast atypowych neuroleptykow dolaczone do mirty da mi dobry i regenerujacy sen?
Sory ze zawracam glowe ale nie moglem na necie nic na ten temat znalezc a lekarka nie chce mi zmienic tego na cos "normalnego". Z lekow ktore wczesniej bralem a nie pomagaly na sen lub pomagaly slabo to bedzie trazodon, kwas walproinowy, karbamazepina, pernazyna. Z chorob to mam depresje, zaburzenia osobowosci i fobie spoleczna i nie wiadomo co jeszcze ;). Jebac lekarzy niech sami wcinaja ssri ;)

-- 19 lip 2016, 16:42 --

Apropo mirty to uwazam ze jest lepsza od mianseryny ale tylko troche. Z tego co subiektywnie odczulem to miansa bardziej zamula a po mircie lepiej spie, szkoda ze tak dlugo bralem mianse nim zapisali mi mirte ;)

-- 19 lip 2016, 20:17 --

Po glowie mi chodzi ten chlorprotiksen zeby zdobyc i dorzucic do mirty. Nie znalazlem o nim nic ze zle dziala na miesnie to moze bedzie dobry a pozatym ma dluzszy okres poltrwania niz kwetipaina i to mi sie bardzo widzi bo chyba wieksza szansa ze sie nie obudze po 6 godzinach tylko po osmiu. Z tymi miesniami to na powaznie psialem. Np przysiad z 200x6 zszedl o 20 kg jak bralem te kwete 3 miechy. Jebac kwetiapine! Promazyne bralem kiedys w dawce do 200 mg przed snem ale solo i dosc slabo pomagala spac. Prosze niech ktos mi doradzi co ja mam robic bo mam dosc tej kwetiapiny.

Najlepiej byłoby wziąć jakiegoś "upierdalacza", który działa wieloreceptorowo. Na pewno nie neurolepy, po nich jest głównie kastacja i EPS-y.
Skoro mirtazapina nie działa na Ciebie zadowalająco nasennie, to możesz zmienić na mianseryne (dość silny antagonizm rec. alfa-1), która bardziej zamula.
Skoro trazodon działa na Ciebie słabo (choć uważam, że wali w łeb lepiej niż NaSSA)i nie chcesz mianseryny, zostając przy mirtazapinie, to pomyśl o amitryptylinie (silny antagonizm 5-HT2a, H1, alfa-1) dawki 25-100 mg lub doksepinie 25-100 mg, aczkolwiek branie ich z mirtazapiną to nie jest specjalnie racjonalne rozwiązanie.

Sortuj wg