MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez cytrynka84 02 lip 2016, 19:49
Zażywam mirte z wenla .Nie jem dużo.,a i tak tyje,nie mogę wejść w żadne ciuchy :why:
To combo działa dobrze .Nie chciałabym z niego rezygnować. Biorę niecałe trzy tygodnie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez fobik123 02 lip 2016, 20:38
Jaki jest najtańszy zamiennik mirty 45mg i ile kosztuje ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 02 lip 2016, 21:11
Dla zainteresowanych interakcją fluwoksaminy i mirtazapiny:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11675851
Fluvoxamine augmentation increases serum mirtazapine concentrations three- to fourfold.

Może to spowodować albo poprawę stanu psychicznego pacjenta albo zespół serotoninowy.
Z tego względu biorę escytalopram zamiast fluwoksaminy jako dodatek do mirtazapiny.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobik123 03 lip 2016, 06:31
Czy odpowie mi ktoś jaki jest najtańszy zamiennik mirty w dawce 45mg ?

-- 03 lip 2016, 09:18 --

Znalazłem mirtagen 45mg za coś koło 40zł,30 tab.
Jest coś tańszego w tej dawce ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez yahoo35 03 lip 2016, 13:58
Grabarz ja czytałem na hyperrealu, że mirte stosują jako antidotum na zespół serotoninowy i to pisał gościu, który innych właśnie ratował mirtą więc to chyba tylko teoretycznie tak jest. Ponoć mirta wzmacnia 4 krotnie działanie serotonigeniczne wenli a tego wogóle nie czuć.

Fobik Mirtazapine Bluefish jest po 23.68 nas stronie baza leków ale nie wiem jak z dostępnością no i jakością. Ja łykam mirzaten 30 i niestety 40 kosztuje ale to zalezy od apteki bo w jednej chcieli 60 a w drugiej 40.

Ja niestety odstawiam mirtę z powodów zamulenia, które nie przechodzi i wg. mojego sajko jeżeli się zmniejszy to bardzo nieznacznie co uniemożlwia mi normalne funkcjonowanie w godzinach rannych. Moze jest to fajne jak nie trzeba rano wstawać i jecha ć samochodem ale jak ja muszę o 6 wstać to żeby się dobudzić muszę o 5 się zwlec z łóżka i walnąć ostrą kawę + wenle dopiero po godzinie jestem trzeźwy to raczej nie jest to bezpieczne.
Muszę jednak oddać mircie, że dobrze zwalczyła moje lęki i depresję i przez ostatnie 2 tyg. miałem dobre samopoczucie. Na razie zostaję przy samej wenli która już powinna sama sobie poradzić. Odstawienie jak na razie bez zmniejszania dawek to problem z zaśnięciem wczoraj i częstsze sikanie, jak na razie po jednej dobie innych skutków nie zauważam. Życzę powodzenia wszystkim mirciarzom w leczeniu, może jeszcze kiedyś do niej wrócą a na pewno jak nie będę mógł zasnąć.

przez Grabarz666 03 lip 2016, 21:13
yahoo35 napisał(a):Grabarz ja czytałem na hyperrealu, że mirte stosują jako antidotum na zespół serotoninowy i to pisał gościu, który innych właśnie ratował mirtą więc to chyba tylko teoretycznie tak jest.

Hyperreal nie jest dla mnie źródłem rzetelnej wiedzy, wręcz przeciwnie, pełne jest ono autorskich twórczości, które również i tutaj można znaleźć.
Odważny koleś skoro podejmuje leczenia się innych (a podejrzewam, że psychiatrą nie jest).

yahoo35 napisał(a):Ponoć mirta wzmacnia 4 krotnie działanie serotonigeniczne wenli a tego wogóle nie czuć.

Skąd takie dane? Hyperreal? Badają tam ilościowe wzmocnienie transmisji serotoninergicznej mirtazapiny na działanie wenlafaksyny?

yahoo35 napisał(a):Fobik Mirtazapine Bluefish jest po 23.68 nas stronie baza leków ale nie wiem jak z dostępnością no i jakością. Ja łykam mirzaten 30 i niestety 40 kosztuje ale to zalezy od apteki bo w jednej chcieli 60 a w drugiej 40.

https://www.recepta.pl/produkty/mirtazapine-bluefish-30-mg-tabletki-rozpuszczalne-w-jamie-ustnej-30-szt
Tutaj za niecałe 13 zł.

yahoo35 napisał(a):Ja niestety odstawiam mirtę z powodów zamulenia, które nie przechodzi i wg. mojego sajko jeżeli się zmniejszy to bardzo nieznacznie co uniemożlwia mi normalne funkcjonowanie w godzinach rannych. Moze jest to fajne jak nie trzeba rano wstawać i jecha ć samochodem ale jak ja muszę o 6 wstać to żeby się dobudzić muszę o 5 się zwlec z łóżka i walnąć ostrą kawę + wenle dopiero po godzinie jestem trzeźwy to raczej nie jest to bezpieczne.

Jak długo bierzesz mirtazapinę?
Zmulenie zazwyczaj mija po ok. 2 tyg.

przez yahoo35 03 lip 2016, 22:44
Ja akurat czytałem badania nt. ryzyka zespołu serotoninowego przy zastosowaniu fluoksetyny i mirty wg. naszego IPIN, pewnie wynika to z długiego czasu półtrwania obu leków, jak się dawki skumuluja to pewnie może się to zdarzyć. Ryzyko ZS jest zawsze przy stosowaniu serotoninowców i to niezależnie czy trójpierścieniowe czy selektywne plus lek potencjalizujący w tym przypadku mirta. Tylko, że przy dawkach stosowanych przez naszych psych to chyba raczej mało prawdopodobne. Jak czytam jakie dawki przepisują w USA to mi się włos zjeżył takie CRF 475mg wenli + 60 mirty, gdzie u nas wenli nie dadzą ci więcej jak 300.
A połączenie wenli z mirtą to powinieneś znać bo to jest w farmakologii Stahla i to on właśnie obliczył to 4 krotne wzmocnienie serotoninki.
A co do opinii na hyperrealu to akurat mam do nich zaufanie bo to ćpuny ale oni eksperymentują i są praktykami a nie teoretykami. Oni już nie jeden odlot zaliczali i to nie po takich dawkach jak my sobie aplikujemy bo np. koleś łyka całe opakowanie i potem kumple go ratują albo jedzie na detoks i potem wie czym go odratowali. Ja nie mam zaufania do badań bo akurat byłem swego czasu dość blisko związany z tym tematem rodzinnie i wiem jak to się odbywa. Zapewniam cię, że w psychiatrii królikami doświadczalnymi jestesmy my i żadne badania nie mówią nawet 20 procent prawdy a wyniki są tak interpretowane żeby się kasa zgadzała. Zresztą jak zauważysz po latach się okazuje, że jakiś lek doprowadzał do zgonu pacjentów a oni go sprzedawali dalej i dopiero jak liczba zgonów przekroczyła zbyt dużą ilość to wycofywali. Dlatego teraz na ulotkach drukuje się nawet, że skutkiem ubocznym może być nawet porwanie przez marsjan, żebyś przypadkiem im czegoś nie zarzucił.
Nie obraź się na powyższy komentarz bo nie jest moim zamiarem udowadnianie czegokolwiek, nie mam specjalizacji z farmakologii zresztą w tej dziedzinie jak w psychiatrii jeden z drugim się nie zgadza i nie wiadomo kto ma rację. Są to tylko moje spostrzeżenia praktyczne a wiadomo jaka jest różnica między teorią a praktyką.

A mirtę do wenli biorę ok. 3 tyg. ale widzę, że ta zamuła z rana nie mija i czytając właśnie opinie widzę, że z czasem jak tak ktoś ma to zmniejsza sie to nieznacznie. Dlatego nie bardzo mam możliwość to dłużej testować bo to miało bardziej wzmocnić wenlę a widzę, że tak cudownie to nie działa. Na początku faktycznie daje taki impuls i czuć to odblokowanie norki ale szybko to słabnie i zostaje zamulenie. Łykam już ponad 10 lat prochy i czuję instynktownie, że to paliwko już się wypaliło. W końcu leki muszą pozwalać ci funkcjonować a nie robić zombi, na razie zostaje przy wenli jako bazie powinna już sobie poradzić a jak będzie słabo to spróbujemy coś dołożyć.

przez Grabarz666 03 lip 2016, 23:22
yahoo35 napisał(a):Ja akurat czytałem badania nt. ryzyka zespołu serotoninowego przy zastosowaniu fluoksetyny i mirty wg. naszego IPIN, pewnie wynika to z długiego czasu półtrwania obu leków, jak się dawki skumuluja to pewnie może się to zdarzyć.

T1/2 mirtazapiny to 20-30 h, więc w jej przypadku dawki nie kumulują się. Dla fluoksetyny owszem - nrfluoksetyna.

yahoo35 napisał(a):Jak czytam jakie dawki przepisują w USA to mi się włos zjeżył takie CRF 475mg wenli + 60 mirty, gdzie u nas wenli nie dadzą ci więcej jak 300.

Subiektywnie nie widzę sensu stosowania dawek > 300 mg wenlafaksyny i > 45 mg mirtazapiny.

yahoo35 napisał(a):A połączenie wenli z mirtą to powinieneś znać bo to jest w farmakologii Stahla i to on właśnie obliczył to 4 krotne wzmocnienie serotoninki.

Oczywiście, że znam, sam nawet zaordynowałem je mojemu znajomemu, z bardzo dobrym skutkiem z resztą, gdzie wcześniej lekarz leczył jego ciężką depresję 300 mg trazodonu, a póżniej 100 mg sulpirydu, oczywiście bez powodzenia.
Stahl nie pisze, że mirtazapina zwiększa 4-krotnie działanie serotoninergicznego wenlafaksyny, ale że jest to mechanizm poczwórnego wzmocnienia działania serotoninergicznego tej kombinacji (właśnie poprzez 4 mechanizmy):
- SRI
- blokada alfa-2
- blokada 5-HT2a
- blokada 5-HT2c
Obrazek

yahoo35 napisał(a):A co do opinii na hyperrealu to akurat mam do nich zaufanie bo to ćpuny ale oni eksperymentują i są praktykami a nie teoretykami. Oni już nie jeden odlot zaliczali i to nie po takich dawkach jak my sobie aplikujemy bo np. koleś łyka całe opakowanie i potem kumple go ratują albo jedzie na detoks i potem wie czym go odratowali.

Trudno o obiektywne odczucia jeśli ktoś używa leków, żeby się odurzać...
Tutaj też większość to praktycy, a zobacz jakie autorskie teorie powstają i jakie absurdalne metody leczenia, np.:
- leczenie depresji benzodiazepinami
- stosowanie 3, a nawet 4 SSRI jednocześnie

yahoo35 napisał(a):Zapewniam cię, że w psychiatrii królikami doświadczalnymi jestesmy my i żadne badania nie mówią nawet 20 procent prawdy a wyniki są tak interpretowane żeby się kasa zgadzała. Zresztą jak zauważysz po latach się okazuje, że jakiś lek doprowadzał do zgonu pacjentów a oni go sprzedawali dalej i dopiero jak liczba zgonów przekroczyła zbyt dużą ilość to wycofywali. Dlatego teraz na ulotkach drukuje się nawet, że skutkiem ubocznym może być nawet porwanie przez marsjan, żebyś przypadkiem im czegoś nie zarzucił.

Odważne stwierdzenie, że to 20%, ja bym nawet się nie pokusił o użycie jakichkolwiek liczb, a badań czytam bardzo dużo.
Z Marsjanami to lekka przesada...

yahoo35 napisał(a):Nie obraź się na powyższy komentarz bo nie jest moim zamiarem udowadnianie czegokolwiek, nie mam specjalizacji z farmakologii zresztą w tej dziedzinie jak w psychiatrii jeden z drugim się nie zgadza i nie wiadomo kto ma rację. Są to tylko moje spostrzeżenia praktyczne a wiadomo jaka jest różnica między teorią a praktyką.

Nie mam zamiaru obrażać się, przecież możemy się nie zgadzać.

przez beltmann 05 lip 2016, 11:00
Hej, z góry sorry jeśli już to pytanie tu było, ale ciężko przeczytać całość.

Czy po Mirtagenie może wystąpić wysypka ? Zażywam niecały tydzień i nic jeszcze wczoraj nie miałem, a dziś się budzę i nagle lewa noga od kolana po udo czerwona wysypka. Ktoś coś miał podobnego ?

przez yahoo35 05 lip 2016, 11:17
Może być, ja nie miałem ale psych mówił mi że jakby takie coś wystąpiło powinienem się z nim jak najszybciej skontaktować. Możesz być uczulony na lek skontaktuj się z lekarzem bo to wbrew pozorom jest ważna sprawa.

przez fobik123 06 lip 2016, 16:03
Musze pochodzić po aptekach żeby mi zamówili mirtazapine blue fish,bo jak mam płacić za mirtagen 40zł a za blue fisha mirte 20 pare zł to wolę zaoszczędzić.Jak myślicie mają ten zamiennik w hurtowniach? :bezradny:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Ashton 06 lip 2016, 18:16
fobik123 napisał(a):Musze pochodzić po aptekach żeby mi zamówili mirtazapine blue fish,bo jak mam płacić za mirtagen 40zł a za blue fisha mirte 20 pare zł to wolę zaoszczędzić.Jak myślicie mają ten zamiennik w hurtowniach? :bezradny:

U mnie w mieście nie ma blue fish i nie mieli ich w hurtowniach jak realizowałem ostatnią receptę. Musiałem kupować droższy Mirtor.

przez yahoo35 08 lip 2016, 13:30
Ja już po dostawce mirzatenu, odstawiłem z dnia na dzień 30mg pierwsza noc taka z przerywanym snem następne już OK. Prawie żadnych skutków ubocznych nie odczułem może takie leciutkie zawroty głowy i lekkie mdłości ale to pikuś był. Lek oceniam dość dobrze brałem z wenlą 150 ok. 3 tygodni i spełnił swoje zadanie tzn pomógł wystartować wenli bo sama wenla nie dawała rady. Musiałem odstawić to wg. mnie zbyt długo działała nasennie min. 11 godzin snu a średnio 12-14 godzin i problem z dobudzeniem się. Jak ktoś nie ma obowiązków i może spać do woli to polecam, trochę przytyłem po nim ale niewiele jakieś 5 kilo dla mnie akurat dobrze bo jestem chudy no i zatrzymuje wodę w połączeniu z wenlą ten plus że się nie pociłem tak. W sumie jako dodatek do wenli polecam ale fajerwerków się nie spodziewajcie.

przez oko.grzegorz 09 lip 2016, 20:48
Hejka, Powiedzcie mi moi drodzy jak wygląda w praktyce właśnie to połączenie wenlafaksyny + mirtazapiny ? Czy wenlafaksyna agonizując 5ht2c i 5ht2a niweluje działanie w tym zakresie mirty czy je wzmacnia w jakiś dziwny sposób? Aaaa no i ktoś może właśnie już się wyleczył? Grabarz tego twojego znajomego w jakim tempie postawiło to combo na nogi ?

Sortuj wg