MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 16 kwi 2016, 09:08
Bo nie jest np. porównywalna do SSRI w sile serotoninowej, ale ma tę zaletę, że zwiększa ostrzał neuronów DRN (więc może mieć inne działanie niż SSRI i teoretycznie nadaje się do łączenia z tymi lekami). Jednak ZOK czy PE tym nie wyleczysz, tutaj muszą być mocne SSRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 16 kwi 2016, 10:14
absolulu napisał(a):No to badanie co Miko wkleił i Twoje, Grabarz, sugerują że mirta ma słabe działanie serotoninowe, które może być nieistotne klinicznie (tak jak wnioski tej pani). Szczególnie że jak rzuciłem okiem to są badania na szczurach.

Nie są to właśnie badania ilościowe ale jakościowe, więc stwierdzenie, że mirtazapina jest nieserotoninergiczna klinicznie jest mocno na wyrost, poprzednio zacytowane przeze mnie fragmenty publikacji potwierdzają jej serotoninergiczność, aczkolwiek nie jest ona określona ilościowo.

absolulu napisał(a):...przeciwdziałanie kastracji po ssri to antagonizm receptorów 5HT + noradrenalina, no i może sedacja z antagonizmu H1.

Przeciwdziałanie kastracji SSRI wynika najprawdopodobniej wynika z blokady rec. 5-HT2A i 5-HT2C.

-- 16 kwi 2016, 12:21 --

Odnośnie różnic między mirtazapiną a mianseryną:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9232538

tak więc nie wiem skąd ta pani wzięła teorię, że mirtazapina i mianseryna niczym się nie różnią.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez oko.grzegorz 17 kwi 2016, 15:39
Hejka Grabarz, a co uwazasz o amantadynie?
Biorę od dwóch dni razem z agomelatyną. I zastanawia mnie jej mechanizm działania. Po agomelatynie libido z 0% wrocilo gdzies na 40% co uwazam za sukces. Amantadyna hamuje wychwyt zwrotny dopaminy wiec powinna tez teoretycznie swietnie dzialac. Chociaz dzis mialem znowu libido na poziomie 0%. Juz chyba jestem przewrazliwiony tym wszystkim , mam schizy ze teraz amantadyna bedzie blokowala libido niczym SSRI:D

-- 17 kwi 2016, 15:57 --

Hejka Grabarz, a co uwazasz o amantadynie?
Biorę od dwóch dni razem z agomelatyną. I zastanawia mnie jej mechanizm działania. Po agomelatynie libido z 0% wrocilo gdzies na 40% co uwazam za sukces. Amantadyna hamuje wychwyt zwrotny dopaminy wiec powinna tez teoretycznie swietnie dzialac. Chociaz dzis mialem znowu libido na poziomie 0%. Juz chyba jestem przewrazliwiony tym wszystkim , mam schizy ze teraz amantadyna bedzie blokowala libido niczym SSRI:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 18 kwi 2016, 08:51
oko.grzegorz napisał(a):Hejka Grabarz, a co uwazasz o amantadynie?

Osobiście wybrałbym pyribedil zamiast amantadyny. Nie dość, że agonista rec. D2 i D3, to jeszcze inhibitor rec. alfa-2.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przez bączuś 18 kwi 2016, 09:00
Piribedil poprzez antagonizm rec a2 nie wywołuje senności takiej jaka może potencjalnie wystąpić pośród innych agonistów receptorów dopaminergicznych.
bączuś

przez hashim 18 kwi 2016, 19:55
Osobiście wybrałbym pyribedil zamiast amantadyny. Nie dość, że agonista rec. D2 i D3, to jeszcze inhibitor rec. alfa-2.

Dobry lek, ale u mnie po nim tygodniowa bezsenność w czasie brania, w ogóle z tym snem to mam masakre, tylko mirta mnie kładzie

przez absolulu 20 kwi 2016, 00:51
Psychopharm napisał(a):Mirtazapina jest "serotoninowa" przez zwiększanie ostrzału jądra szwu (DRN) a robi to przez agonizm receptorów alfa-1. To plus blokada heteroreceptorów alfa-2 daje pewny wzrost serotoniny w hipokampie (i chyba tylko tam z tego co się orientuję). Szału nima, w porównaniu do SSRI to słabiak, ale teoretycznie robi idealne połączenie z tymi lekami, bo zwiększenie ostrzału DRN + blokada SERT to święty Graal działania przeciwdepresyjnego. Niestety wg. badań połączenie mirty + SSRI szału w tym względzie nie daje bo serotonina z SSRI i tak mocno blokuje aktywność DRN. SSRI kuleją w działaniu bo zmniejszają ostrzał DRN (stąd początkowe negatywne skutki uboczne i brak działania) a z czasem tylko go przywracają - daje to wzrost transmisji serotoniny ale do ideału brakuje czegoś co by zwiększyło ostrzał DRN przy blokadzie SERT.

Przeglądałem stare tematy i że tak zacytuję Ciebie:

miko84 napisał(a):
Sertralinę rano bo pobudza. Teraz biorę 60 mg mianseryny na noc.

-- 25 maja 2013, 08:06 --

Powiem wam, że te wszystkie eseseraje są daremne w moim przypadku. Jak brałem samą mirtę to były przebłyski dobrego nastroju i powrót przyjemności, wyleczona somatyka, a teraz jak biorę tą sertrę to wszystkie pozytywy zniknęły i jest nasilenie lęku, zły nastrój i pogorszenie potliwości. Chyba zacznę brać samą mianserynę w wyższej dawce jak kiedyś proponował mi mój lekarz. Możliwe, że brałem zbyt małą dawkę by osiągnąć większą poprawę mirtazapiną/mianseryną. Najgorsza jest ta anhedonia którą SSRI u mnie ewidentnie pogarszają. Na mircie wróciła przyjemność z rzeczy o których zapomniałem, że mogą taką przyjemność dawać...

:P
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Psychopharm 20 kwi 2016, 09:23
Tak, tyle, że to nie było z samej mirtazapiny (bo brałem ją aż 3 razy samą przez długi czas i w maksymalnych dawkach, aż do 90 mg) tylko właśnie z połączenia mirta + SSRI, ale mimo wszystko tego efektu nie udało się już nigdy uzyskać mimo różnych kombinacji SSRI + mirta i eskalowania do niebotycznych dawek typu 80 mg paro i 90 mirty branych przez 12 tygodni... A SSRI mają rzeczywiście takie efekty, nie zaprzeczam ale po długim czasie to się w miarę normuje, poza tym pewne objawy anhedonii te leki u mnie leczą. Ogólnie to złożona sprawa :) Człowiek i jego poglądy ciągle ewoluują.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 20 kwi 2016, 10:51
Mi mirta brana przez 3 miesiące nie dała kompletnie, nic prócz dodatkowych kg, chyba z 10kg i to tylko
tyle bo starałem się pilnować, no i zmuła konkretna oczywiście na plus zajebisty spanie i sny.
Co do ssri to pozostawię to bez komentarza! :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oko.grzegorz 20 kwi 2016, 12:23
Dzięki Grabarz. W ogóle jak patrze na te tabelki to się narzuca świetny efekt na receptory bromokryptyny. Tylko ona chyba działa jedynie w podwgórzu.

przez Grabarz666 20 kwi 2016, 12:33
oko.grzegorz napisał(a):Tylko ona chyba działa jedynie w podwgórzu.

Nie tylko. Działa agonistycznie również na receptory dopaminowe w u. limbicznym, istocie czarnej i prążkowiu.

Ciekawy obrazek odnośnie neurolepów i agonistów dopaminy:
Obrazek

przez artur1978 20 kwi 2016, 17:04
Ostatnio coraz czesciej mow isie o toksycznosci antycholinergikow (i tym samym antyhistaminowych lekow) w odniesieniu do demencji.
Smacznego!
http://www.alzheimersanddementia.com/ar ... 0081-7/pdf
http://www.agingbraincare.org/uploads/p ... l_size.pdf
http://i2.cdn.turner.com/cnn/2016/image ... 041116.pdf

przez Psychopharm 20 kwi 2016, 17:38
Ale jaki to ma związek z mirtazapiną?

przez artur1978 20 kwi 2016, 23:46
Psychopharm napisał(a):Ale jaki to ma związek z mirtazapiną?

A ta suchosc w pysku po mircie to jak myslisz od czego?Leki antyhistaminowe dzialaja posrednio na uklad cholinergiczny.

https://sci-hub.io/10.1517/14740338.2016.1165664

Sortuj wg