MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez benzowiec84 04 kwi 2016, 00:49
SSRI , NaSSA i SNRI nadaję się tylko do wyjebania do kosza :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez sebo001 04 kwi 2016, 10:53
Kolejna noc i 3h przespane i tak od 5 miesięcy. Musze spróbować czegoś na sen...

przez Vengence 04 kwi 2016, 12:23
benzowiec84 napisał(a):SSRI , NaSSA i SNRI nadaję się tylko do wyjebania do kosza :)
Nassa to w kosmos może polecieć. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 04 kwi 2016, 12:57
Czyli wychodzi na to, że każdy lek jest nieskuteczny i lepiej od razu jebnąć sobie kulkę w łeb

przez Vengence 04 kwi 2016, 13:13
sebo001 napisał(a):Czyli wychodzi na to, że każdy lek jest nieskuteczny i lepiej od razu jebnąć sobie kulkę w łeb
Trzeba jeszcze mieć pistolet by sobie walnąć kulkę w łeb, a tak na poważnie, to nie zniechęcaj się póki co, esci ci trochę pomoże z pewnością, ale na to trzeba będzie trochę czasu, jeżeli będziesz miał problem z motywacją i chęciami trzeba będzie coś dodać do tego, a może samo ci minie, jeżeli to depresja reaktywna to może minąć sama, epizod taki trwa krócej niż 2 lata!!

-- 04 kwi 2016, 13:16 --

Ja od dzisiaj wystartowałem z wellbutrinem i zmieniłem duloksetyne na fluoksetynę nie chcę już ssri, ale muszę zejść z duloksetyny jakoś na lajcie no i drodze jest afobazol, rozważam tianeptyne, bo mam jej w /cenzura/ w domu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 04 kwi 2016, 16:06
Vengence napisał(a):
sebo001 napisał(a):Czyli wychodzi na to, że każdy lek jest nieskuteczny i lepiej od razu jebnąć sobie kulkę w łeb
Trzeba jeszcze mieć pistolet by sobie walnąć kulkę w łeb, a tak na poważnie, to nie zniechęcaj się póki co, esci ci trochę pomoże z pewnością, ale na to trzeba będzie trochę czasu, jeżeli będziesz miał problem z motywacją i chęciami trzeba będzie coś dodać do tego, a może samo ci minie, jeżeli to depresja reaktywna to może minąć sama, epizod taki trwa krócej niż 2 lata!!

-- 04 kwi 2016, 13:16 --

Ja od dzisiaj wystartowałem z wellbutrinem i zmieniłem duloksetyne na fluoksetynę nie chcę już ssri, ale muszę zejść z duloksetyny jakoś na lajcie no i drodze jest afobazol, rozważam tianeptyne, bo mam jej w /cenzura/ w domu.

dobry mix by był wellbutrin + coś na lęki np ten afobazol.

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 11:32
benzowiec84 napisał(a):SSRI , NaSSA i SNRI nadaję się tylko do wyjebania do kosza :)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26995511

Augmenting SSRI/SNRIs with mirtazapine/mianserin has become the most recommended strategy of antidepressant combinations.

-- 07 kwi 2016, 13:59 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24513515

Our results showed that the intra-MRN (median raphe nucleus) injection of mirtazapine reduced freezing significantly, whereas injections into the hippocampus or the amygdala did not.
These results suggest that the anxiolytic-like effect of mirtazapine might be mediated by its action on the median raphe nucleus (MRN).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez oko.grzegorz 09 kwi 2016, 12:13
hej grabarz pytanko do ciebie. i prosba o rade. Obecnie biore agomelatyne. Na libido pomaga aczkolwiek poki co srednio. Nie jest to na pewno libido sprzed brania leków. Jesli ago pomoze gdzies po miesiacu to nie bedzie problemu ale jesli nie to co wtedy doradzasz?
Generalnie zastanawiam sie nad piribedilem własnie poniewaz on w skutkach ubocznych ma: , zwiększenia libido oraz zwiększonej aktywności seksualnej. Z tym ze psychiatra raczej mi tego nie przepisze. a Jak myslisz czy neurolog moze mi to na libido przepisac?
I prosilbym cie o opisanie jak działa ten lek prostym jezykiem. Chodzi mi o to np czy ten lek działa w jakims innym obszarze mozgu niz agomelatyna czy w tym samym?
I jeszcze pytanie o receptor 5HT2A poniewaz mirtazapina ma go w swoim działaniu, antagonizm 5ht2a obniza libido pozostawia bez zmian czy podnosi? Bo 5ht2c juz wiem ze podnosni.
Pozdrawiam.

przez Grabarz666 09 kwi 2016, 16:48
oko.grzegorz napisał(a):hej grabarz pytanko do ciebie. i prosba o rade. Obecnie biore agomelatyne. Na libido pomaga aczkolwiek poki co srednio. Nie jest to na pewno libido sprzed brania leków. Jesli ago pomoze gdzies po miesiacu to nie bedzie problemu ale jesli nie to co wtedy doradzasz?

NaSSA, nie dość, że są inhibitorami rec. 5-HT2C, to jeszcze blokują rec. 5-HT2A, których blokada również poprawia libido przy braniu SSRI.

oko.grzegorz napisał(a):Generalnie zastanawiam sie nad piribedilem własnie poniewaz on w skutkach ubocznych ma: , zwiększenia libido oraz zwiększonej aktywności seksualnej. Z tym ze psychiatra raczej mi tego nie przepisze. a Jak myslisz czy neurolog moze mi to na libido przepisac?

Czytałem publikację, że agoniści rec. dopaminowych (pyrybedil, pramipeksol) mogą poprawiać funkcje seksualne min. przy braniu SSRI. Neurolog może przepisać w przypadku otępienia starczego bądź choroby Parkinsona. Chociaż uważam, że możesz powiedzieć psychiatrze, że masz mocno obniżone libido, anhedonię i pogorszenie funkcji kognitywnych i zasugerować właśnie pyrybedil i może da się przekonać, wypisze go na 100% (w sensie bez refundacji).

oko.grzegorz napisał(a):I jeszcze pytanie o receptor 5HT2A poniewaz mirtazapina ma go w swoim działaniu, antagonizm 5ht2a obniza libido pozostawia bez zmian czy podnosi? Bo 5ht2c juz wiem ze podnosni. Pozdrawiam.

Antagonizm rec. 5-HT2A i rec. 5-HT2C przez NaSSA w depresji poprawia funkcje seksualne, również podczas brania SSRI, aczkolwiek nie tylko powyższe receptory są odpowiedzialne za popęd. W moim przypadku dodatek 5 mg escytalopramu do 30 mg mirtazapiny obciął popęd o jakieś 35 - 40 %. Natomiast sama mirtazapina obcina popęd o jakieś 10 %.

przez benzowiec84 09 kwi 2016, 17:01
Grabarz ale /cenzura/
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kalebx3 09 kwi 2016, 18:26

Czytałem publikację, że agoniści rec. dopaminowych (pyrybedil, pramipeksol) mogą poprawiać funkcje seksualne min. przy braniu SSRI.

poprawia i to znacznie libido, polecam .
Mówię o pirybedylu , pramipeksolu nie brałem .

-- 09 kwi 2016, 17:26 --

Czytałem publikację, że agoniści rec. dopaminowych (pyrybedil, pramipeksol) mogą poprawiać funkcje seksualne min. przy braniu SSRI.

poprawia i to znacznie libido, polecam .
Mówię o pirybedylu , pramipeksolu nie brałem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Grabarz666 09 kwi 2016, 19:03
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3458139/pdf/nihms372805.pdf

This suggests an important role for glutamate signaling in SSRI-associated sexual dysfunction.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez oko.grzegorz 09 kwi 2016, 20:55
Hmm no spoko, a co jest w mircie odpowiedzialne za to 10% obciecie libido w takim razie?
Narazie agomelatyne biore lekko ponad tydzień i coś tam działa ale anhedonia jest dalej.
Generalnie najbardziej mi pomagała o dziwo fluoksetyna ale po odstawieniu jej. Brałem miesiąc ją i libido w momencie odstawienia powiedzmy na 2 dni wzrastało i po miesiacu bylo na prawde niezle. Chociaz takiej euforii jak przed kuracją lekami nie miałem nawet przy fluo. :(

A ktoś potrafi opisać działanie piribidelu? Czy będąc agonistą dopaminy on po prostu powoduje powstawanie nowych receptorów dopaminowych czy moze po prostu pobudza receptory do uwalniania jej? I czy też działa w korze przedczołowej? W ogóle dopamina skąd indziej się wytwarza też ?

Z góry dzięki chłopaki za odpowiedź. Na prawdę nic w życiu mnie tak psychicznie nei wykończyło jak te obniżone libido po lekach. Czuje się czasami jak taka kukła bez pozytywnych emocji. Albo taki sku*** bez uczuć. ;/

przez Grabarz666 09 kwi 2016, 21:19
oko.grzegorz napisał(a):Hmm no spoko, a co jest w mircie odpowiedzialne za to 10% obciecie libido w takim razie?

Prawdopodobnie pubudzanie przez serotoninę innych receptorów serotoninowych, np. 5-HT1B, 5-HT1D.

oko.grzegorz napisał(a):A ktoś potrafi opisać działanie piribidelu? Czy będąc agonistą dopaminy on po prostu powoduje powstawanie nowych receptorów dopaminowych czy moze po prostu pobudza receptory do uwalniania jej? I czy też działa w korze przedczołowej? W ogóle dopamina skąd indziej się wytwarza też ?

Będąc agonistą rec. dopaminowych pyrybedil zwiększa powinowactwo dopaminy do tych receptorów nasilając przewodnictwo dopaminergiczne. Poza tym jest antagonistą rec. alfa-2 adrenergicznych zwiększając uwalnianie dopaminy w mPFC:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14756822

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11927164

oko.grzegorz napisał(a):Z góry dzięki chłopaki za odpowiedź. Na prawdę nic w życiu mnie tak psychicznie nei wykończyło jak te obniżone libido po lekach. Czuje się czasami jak taka kukła bez pozytywnych emocji. Albo taki sku*** bez uczuć. ;/

Poniżej przeczytasz jak antydepresanty obniżają libido:

http://www.pharmacytimes.com/publications/issue/2010/june2010/lossoflibido-0610

http://www.currentpsychiatry.com/home/article/how-do-ssris-cause-sexual-dysfunction/59906499777e48108b9c3263b67cce81.html

Obrazek

Sortuj wg