MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez one-half 20 maja 2012, 15:02
3 dni temu zacząłem stosować mirtazapinę. Wiem, że na pierwsze rezultaty trzeba poczekać przynajmniej 2 tygodnie, ale już teraz nasunęło mi się takie teoretyczne pytanie: czy mirtazapinę stosuje się z reguły w monoterapii, czy często jest ona elementem jakiegoś połączenia, np. z innym antydepresantem (a może z innymi lekami, proszę o odpowiedź)?

Jeśli łączy się mirtę z innym antydepresantem, to jakie z reguły są to leki? Słyszałem o połączeniu "California Rocket Fuel" (mirtazapina + wenlafaksyna). Czy taka mieszanka jest dobra na usunięcie lęków (tu oczywiście mile byłyby widziane wypowiedzi osób, które to stosowały)? Względem zwalczenia lęku (bo z tym jest największy problem) co jeszcze byłoby dobre? Myślałem o połączeniu paroksetyna (w końcu to bardzo popularny wśród fobików lek) + mirtazapina, ale nie wiem, czy to się jakoś nie gryzie ze sobą? Tak w ogóle, to nie wiem, czy lekarz zgodzi się na dwa antydepresanty, tym bardziej, że biorę jeszcze dwa stabilizatory nastroju ;)

przez Michuj 20 maja 2012, 15:05
Generalnie rzadko stosuje się monoterapię. Jeśli jest przepisana sama, to przeważnie jako lek na sen. Polecam mix z wenlafaksyną. Działa wybitnie dobrze.
Loża szyderców

przez Pszczółka Maja 21 maja 2012, 12:05
Dzisiaj jestem po 2 dawce mirtoru i przespałam całą noc..:) Jest dużo lepiej, pozytywne nastawienie robi swoje:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Conessa 22 maja 2012, 21:09
Pszczółka Maja, to dobrze ;) bo ja pierwszy tydzień- dwa byłam nie do życia. Ale mogłam sobie na to pozwolić wtedy. Po powrocie do pracy biorę na noc połówkę, żeby się dobudzić, inaczej kręci mi się w głowie i mogę nie posłuchać budzika.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez idle 23 maja 2012, 16:03
Czy przy dawce 15 mg jest szansa, że nie przytyję? :hide: Specjalnie chcę spróbować od mniejszej, bo 30 mg się boję. Będę brała Mitragen jako środek nasenny, na noc, nie jako antydepresant. Przy odpowiednim zachowaniu diety i ruchu chyba nic mi nie grozi? :(
watch me disintegrate

przez Pszczółka Maja 23 maja 2012, 21:15
Conessa, a czy przy 30 jest gorzej? Jest więcej problemów z dobudzeniem się?

przez Conessa 23 maja 2012, 21:23
Pszczółka Maja, ja miałam problem z tym głównie przez pierwsze 2 tygodnie. Biorę już pół roku i teraz nie mam takich problemów już. Jeśli wezmę odpowiednio wcześniej to całkiem dobrze wstaję.

idle, nie wiem dokładnie, ale przez pierwszy miesiąc brałam 15mg i specjalnie nie tyłam. Zaczęłam przyjmować w grudniu a zwiększyli mi dawkę w połowie stycznia. Przytyłam dopiero w marcu więcej aż do tej pory... 10 kg. Tyle, że ja musiałam i chciałam przytyć. Jest okej, bo poszło w tyłek ;) jedyny minus to ten okropny brzuch. Nie da się go nie zauważyć.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez Pszczółka Maja 23 maja 2012, 21:29
Conessa a Ty brałaś wcześniej jaką dawkę, 30? Powiem szczerze, że apetyt mi wzrósł:)-ale to dobrze, bo przez to cholerstwo wyglądałam już jak wieszak;)

przez Conessa 23 maja 2012, 21:37
Tak jak pisałam, wcześniej 15mg a po miesiącu już 30. Też wyglądałam jak wieszak, stres, wyniszczenie psychiczne od lat mnie zjadł totalnie... teraz czuję się sexi ;) apetyt mam ciężki do opanowania i już muszę kontrolować się trochę, bo mam widoczne pierwsze objawy szybkiego tycia... :roll:

przez Pszczółka Maja 23 maja 2012, 21:43
A ja na 30 przechodzę od dzisiaj, na noc pierwsza dawka:)

przez Conessa 23 maja 2012, 21:55
Napisz jutro jak wrażenia ;)

przez Pszczółka Maja 23 maja 2012, 22:27
Napiszę, napiszę:)

przez idle 23 maja 2012, 22:27
No ja już teraz mam zwiększony apetyt, nie wiem dlaczego lekarz mi jeszcze dowalił mirtazapinę, pewnie boi się czegokolwiek mocniejszego na bezsenność :( boję się go brać, chyba poczekam, póki co jest lekka poprawa w spaniu ...
watch me disintegrate

przez Michuj 23 maja 2012, 22:32
idle, ja biorę 22.5 i jestem na brutalnej diecie ;)
Loża szyderców

Sortuj wg