MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 24 sty 2016, 10:00
Pisałem ale mi zmazało długiego posta i nie chce mi się go pisać ponownie :) Nie mam potrzeby udowadniać swoich odczuć co do siły paro - ale jest to między innymi bezkonkurencyjne jej działanie na ZOK i lęk czy inne objawy które leczy u mnie serotonina - im jej więcej tym te objawy mocniej maleją, dla mnie to proste. Na papierze esci i sertra może sobie nieznacznie ustępować paroksetynie ale w realu nie umywają się do niej w sile serotoninowej. Jak już pisałem, przerobiłem wiele leków i wiem jak to odczytywać, ale i tak pewnie nikogo nie przekonam więc szkoda pisania :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 24 sty 2016, 11:40
Psychopharm, Łączyłeś mirte z wenla??, były jakieś efekty, jeśli tak to ile czasu brałeś??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 24 sty 2016, 14:36
Tak łączyłem chociaż nie wiem po co, działanie takie samo jak SSRI z mirtą - czytaj: działania brak. Brałem 8 tygodni, dawki wywindowane do 375 mg wenli i 90 mg mirty.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 25 sty 2016, 22:28
However, a more recent review of spontaneous reports suggested that paroxetine, but not sertraline or escitalopram, was associated with a higher risk of hyperprolactinemia (Trenque et al., 2011).

To cytat z podanej przeze mnie publikacji, to tak w kwestii libido i paroksetyny...

przez Psychopharm 26 sty 2016, 07:45
To tylko potwierdza największą siłę serotoninową paroksetyny - im mocniejszy lek serotoninowo tym większe ryzyko wzrostu prolaktyny.

przez Grabarz666 26 sty 2016, 10:33
Psychopharm napisał(a):To tylko potwierdza największą siłę serotoninową paroksetyny - im mocniejszy lek serotoninowo tym większe ryzyko wzrostu prolaktyny.

Nie widzę związku.

At escitalopram, paroxetine, and sertraline doses of 0.5, 0.3, and 3.1 mg/kg, respectively, which corresponds to 88–92% SERT occupancy, the increase in extracellular 5-HT levels was the largest for escitalopram, followed by paroxetine and sertraline. From comparisons of the relationships between 5-HT level and SERT occupancy, it appears that escitalopram produces a higher extracellular 5-HT level than paroxetine and sertraline at the same SERT occupancy.
For escitalopram, it takes 2 weeks before 5-HT neuronal firing returns to control levels in rats, but for most SSRIs, it takes at least 3 weeks, suggesting a faster onset of action for escitalopram, possibly due to its action at the allosteric site. This is consistent with the indication of escitalopram having a faster clinical onset than other SSRIs.

Obrazek

Tak więc siła inhibicji SERT w przypadku porównywania silnego ASRI (escytalopram) i słabego ASRI (paroksetyna) nie ma przełożenia na "siłę serotoninową" (czyli jak mniemam pozakomórkowe stężenie serotoniny, przy tym samym poziomie "okupacji" SERT), i tutaj widać przewagę escytalopramu na paroksetyną. Tak więc (jak pewnie widzisz) escytalopram jest "silniejszy serotoninowo" niż paroksetyna.

przez Psychopharm 26 sty 2016, 12:06
Znam to badanie i jest dla mnie dość dziwne, nie zgadzam się z wynikami, nie przekładają się na moje osobiste odczucia co do leków, ale nawet jeśli tak jest to jak już pisałem, wszelkie badania mają się nijak dla mnie do tego jak się czuję na danym leku. Brałem escitalopram wielokrotnie w różnych dawkach i był on jednym z nasłabszych SSRI jakie brałem - nie działał w pełni na OCD i inne objawy które leki silniejsze serotoninowo jak paroksetyna w odpowiedniej dawce likwidują całkowicie. Sertralina wg. tego co czułem jest drugim najsilniejszym serotoninowo SSRI po paroksetynie, chociaż i tak nawet dawka 200 mg miała dość daleko do tego co może paroksetyna w dawce 40 mg.

Co do tego badania to warto zaznaczyć jeden fakt: "Connie Sanchez and Elin H. Reines are full-time employees of H. Lundbeck A/S."

Co do prolaktyny, to przełożenie jest proste: agonizm 5-HT1a i 5-HT2a zwiększa prolaktynę, a im mocniejszy serotoninowo lek tym większa stymulacja receptorów, czytaj: większy wzrost prolaktyny. Jako, że escitalopram nie ma żadnego komponentu dopaminergicznego jak choćby sertralina, więc to, że słabo wzrasta na nim prolaktyna świadczy o jego słabszym potencjale serotoninowym.

przez ona* 26 sty 2016, 12:35
Czesc od jakichs 6-7 lat jade na mirtazapinie, zawsze byla to najmniejsza dawka, od roku-dwoch polowka tej najmniejszej dawki. Czuje sie ogolnie ok. Psychiatra powidzial, ze moge sprobowac odstawic. (pobrac przez tydzien co drugi dzien, potem raz w tygodniu i odstawic) tiaa, very funny ... Probowal ktos z Was to odstawic? Tego sie chyba nie da odstawic. Mozg jest tak uzalezniony albo uszkodzony, ze bez leku od razu jest bezsennosc. Znacie jakies sposoby na lagodne odstawienie tego dziadostwa i jak pomoc sobie z bezsennoscia? pozdrawiam

przez boogyman 26 sty 2016, 19:22
Czy mirta działa jakoś na dopaminę?Zauważam po niej skutki uboczne lekko jak po moklobemidzie.

przez Ricah 26 sty 2016, 19:34
boogyman, zwieksza dopamine w PFC.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Vengence 26 sty 2016, 20:36
Ricah napisał(a):boogyman, zwieksza dopamine w PFC.
Ta chyba tylko w badaniach :mrgreen: , ten lek tak kurewsko zamula, że to jest masakra, brałem 3 miechy zero działania przeciwdepresyjnego przynajmniej u mnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 26 sty 2016, 20:40
Psychopharm napisał(a):Znam to badanie i jest dla mnie dość dziwne, nie zgadzam się z wynikami, nie przekładają się na moje osobiste odczucia co do leków, ale nawet jeśli tak jest to jak już pisałem, wszelkie badania mają się nijak dla mnie do tego jak się czuję na danym leku.

Czyli upadła twoja teoria PFC-dopaminowa dot. depresji?
Argument, że badanie jest dziwne i masz inne odczucia jest (wybacz) po prostu słaby. Ja przytoczyłem chociaż jedno badanie. Jeśli dasz mi link do badania, gdzie paroksetyna wypada statystycznie lepiej w każdym istotnym aspekcie leczenia zaburzeń depresyjnych i lękowych, to będę rad.
Subiektywne odczucie jednej osoby nie jest reprezentatywne jeśli chodzi o stwierdzenie, że paroksetyna, to lek lepszy niż escytalopram.

Psychopharm napisał(a):Co do tego badania to warto zaznaczyć jeden fakt: "Connie Sanchez and Elin H. Reines are full-time employees of H. Lundbeck A/S."

Tak, można posądzać to badanie o brak obiektywizmu, ale czy potrafisz przytoczyć lepsze? A co z resztą innych, niesponsorowanych badań, które prawie jednoznacznie stwierdzają, że escytalopram to lek skuteczniejszy w MDD i AD?

Psychopharm napisał(a):Co do prolaktyny, to przełożenie jest proste: agonizm 5-HT1a i 5-HT2a zwiększa prolaktynę, a im mocniejszy serotoninowo lek tym większa stymulacja receptorów, czytaj: większy wzrost prolaktyny. Jako, że escitalopram nie ma żadnego komponentu dopaminergicznego jak choćby sertralina, więc to, że słabo wzrasta na nim prolaktyna świadczy o jego słabszym potencjale serotoninowym.

Skoro to escytalopram powoduje większy wzrost stężenia serotoniny pozakomórkowej niż paroksetyna, to tym samym silniej pobudzone są receptory 5-HT1a i 5-HT2a, dlaczego wiec to paroksetyna zwiększa bardziej stężenie prolaktyny we krwi.
Idąc drogą zależności serotonina -> dopamina: skoro neuroleptyki również powodują znaczny wzrost stężenia prolaktyny, to znaczy, że są skutecznymi antydepresantami?

-- 27 sty 2016, 15:47 --

Interestingly, the allosteric effect of escitalopram on [3H]escitalopram dissociation from hSERT was approximately double the paroxetine effect on
[3H]paroxetine, while fluoxetine had no detectable effect on binding of [3H]fluoxetine at the transporter.

To tak apropos porównania allosterycznych właściwości escytalopramu i paroksetyny.

http://ijnp.oxfordjournals.org/content/ ... 1.full.pdf

-- 27 sty 2016, 20:29 --

Ad vocem najsilniejszej kastracji po paroksetynie:

Paroxetine presented only one type of effect, the ability to increase the estradiol-mediated transcriptional activity.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 88-381.pdf
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez boogyman 28 sty 2016, 19:14
Jak myślicie 20 dni to mało na rozkręcenie się tego leku? Podobno działa dosyć szybko, ale ja nie widzę efektu przeciwdepresyjnego. Dzwonię chyba pilnie do lekarza i dokładam sertralinę lub wenlę (na wenli boję się kastracji).
Obecnie nic

przez Psychopharm 29 sty 2016, 09:01
Grabarz666 tak upadła, chociaż to nie była moja teoria :) Nie da rady walczyć z faktami, spróbowałem wszystkich dostępnych leków i połączeń które zwiększają dopaminę w PFC i nic. Stąd też powrót do serotoniny.

Nigdzie nie twierdziłem, że paroksetyna to lek lepszy od escitalopramu. Jeśli przekładasz większą siłę serotoninową na większą skuteczność leku to już jest Twoja interpretacja. Ja piszę z osobistego doświadczenia i moich odczuć, nie mam zamiaru przekonywać innych, że paro jest lepsza, grunt, że u mnie działa - ale jak ktoś ma problem np. z ZOK to radzę paro od siebie, bo to jedyny lek który zadziałał u mnie na to w pełni (esci i inne SSRI już nie) - podobnie z lękami.

No właśnie nie wierzę w to, że escitalopram mocniej zwiększa serotoninę i tyle w tym temacie - reszta wynika z tego - paro mocniej zwiększa prolaktynę bo mocniej zwiększa serotoninę - proste.

Nie ma przełożenia prolaktyna = większa skuteczność leku. Nigdzie o tym nie pisałem. Pisałem to tylko w kwestii tego, że im mocniejszy serotoninowo lek tym większy wzrost prolaktyny (poza sertraliną która ma działanie na DA). Dobrze wiesz, że neuroleptyki zwiększają prolaktynę przez inny mechanizm: blokadę receptorów D2.

Sortuj wg