MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez jaktobylo 10 lis 2015, 22:35
"HELLIAN" na jakiej podstawie stwierdzasz obniżanie kortyzolu przez mirtazapinę? Badałeś sobie, czy może bezkrytycznie wierzysz naukowcom(podobnie jak wyznawcy różnych religii, bezkrytycznie łykają serwowany przez nie bełkot). Widzisz ja badania robiłem. Przed żarciem mirtagenu(czyli słodziutkich cukiereczków placebo, nieróżniących się od homeopatii) kortyzol miałem górna granicę normy. A później po ponadmiesięcznym braniu 15mg kortyzol wyjechał wyraźnie w górę ponad normę. Teraz biorę 45mg, superwielki psychiatra wszechwiedzący, uznał to za duży przeskok z 15tki, ale wypisał receptę, jadę na tym 2tydzień i różnicy żadnej jak nie odczuwałem tak nadal nie odczuwam. Zrobię sobie kortyzol na 45tce, ciekawe czy mi jeszcze bardziej podskoczył. Wg badań naukowców 15mg wyraźnie obniża kortyzol, ale obniża a nie podwyższa.
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez hellian 11 lis 2015, 18:31
hellian

przez Grabarz666 12 lis 2015, 12:49
jaktobylo napisał(a):"HELLIAN" na jakiej podstawie stwierdzasz obniżanie kortyzolu przez mirtazapinę? Badałeś sobie, czy może bezkrytycznie wierzysz naukowcom(podobnie jak wyznawcy różnych religii, bezkrytycznie łykają serwowany przez nie bełkot).

Omnibus się znalazł...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 12 lis 2015, 13:33
Ktoś chyba trochę popłynął zapominając o istotnych faktach.
Owszem, w badaniu klinicznym 15mg mirtazapiny spowodowało natychmiastowe("od ręki") obniżenie poziomu kortyzolu u wszystkich badanych, ale... mirtazapina była podawana i.v. (dożylnie) młodym, zdrowym psychicznie, mężczyznom.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10451911

Z kolei u pacjentów przyjmujących mirtazapinę doustnie, cierpiących z powodu zaburzeń depresyjnych , odnotowano znaczący spadek kortyzolu i obniżenie aktywności osi HPA, po przebyciu całego cyklu. tj. aplikacji mirtazapiny w dawce 15mg w dniu "0", dawki 30mg w dniu "1" i dawki 45mg w dniach 2-21 trwania badania. Stężenia kortyzolu oznaczono laboratoryjnie w dniu -1 (przed rozpoczęciem podawania mirtazapiny), w dniu "zero", w dniu 7 i w dniu 21. Co ważne- kortyzolu nie badano we krwi tylko w dobowej zbiórce śliny.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12606843

Tutaj podobnie, tyle że kortyzol badano w dobowej zbiórce moczu. Odnotowano niższe stężeniach wolnego kortyzolu w moczu, ale... spadek kortyzolu nie miał przełożenia na efekt antydepresyjny (brak zmian w skali 21-HAMD).
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14561437

Poza tym na wynik badania wpływają inne czynniki. Zadanie- oznacz sobie stężenie prolaktyny w warunkach normalnych, a potem zacznij przyjmować jakiegoś agonistę dopaminy obniżającego prolaktynę (bromokryptyna, kabergolina) i oznacz stężenie prolaktyny kolejny raz , ale bezpośrednio przed pobraniem krwi pomerdaj sobie suty przez 30 minut albo odbądź wyuzdany stosunek z dziewczyną. Gwarantuję Ci, że mimo brania agonisty dopaminy w drugim pomiarze wyjdzie Ci znacznie wyższe stężenie prolaktyny niż w pierwszym. A analogia nie jest do końca pozbawiona sensu. W przypadku kortyzolu wystarczy jakieś stresujące wydarzenie o poranku, albo rozminąć się nieco z godzinami w jakich należy oznaczać ten hormon, i już pomiar będzie zniekształcony.

A poza tym jak to tak można bezkrytycznie wierzyć laborantom, tak jak naukowcom i kaznodziejom? Wiesz ile jest możliwych źródeł błędu w pomiarach laboratoryjnych? Lepiej sam zostań analitykiem/diagnostą i badaj swoje próbki. Najbezpieczniej będzie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Psychopharm 12 lis 2015, 15:10
Dokładnie, kortyzol skacze szybko, nawet sam pobór krwi może być stresujący.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 12 lis 2015, 15:49
Psychopharm napisał(a):Dokładnie, kortyzol skacze szybko, nawet sam pobór krwi może być stresujący.

Jeśli ciebie pobór krwi stresuje, to gratuluje hehe. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez jaktobylo 13 lis 2015, 01:23
Grabarz666 napisał(a):Omnibus się znalazł...
a ty kto? Gimbazjalista sądząc po krótkim prymitywnym tekście, którego użycia nie wyjaśniłeś, to typowe dla tego gatunku. Przykład innych tak prymitywnych zwrotów(bylebycoś napisać) to"wtf", "bez komentarza", ale dla ciebie zbyt oklepane co nie?
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez Grabarz666 13 lis 2015, 15:15
jaktobylo napisał(a):a ty kto? Gimbazjalista sądząc po krótkim prymitywnym tekście, którego użycia nie wyjaśniłeś, to typowe dla tego gatunku. Przykład innych tak prymitywnych zwrotów(bylebycoś napisać) to"wtf", "bez komentarza", ale dla ciebie zbyt oklepane co nie?

Nie masz ani wiedzy z zakresu psychiatrii/farmakologii, ani umiejętności diagnozy cudzego wykształcenia.
Podpowiem, że kończyłem 8-klasową podstawówkę.

przez Psychopharm 15 lis 2015, 14:49
Vengence nie lubię igieł, nadal uważasz, że nie jest to dla mnie stresujące? :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 15 lis 2015, 15:22
Psychopharm napisał(a):Vengence nie lubię igieł, nadal uważasz, że nie jest to dla mnie stresujące? :)

Hehe nie stresuj się, żartowałem tylko, wiem co miałeś na myśli. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 15 lis 2015, 16:22
Nooo bo niektórzy właśnie wcale się nie boją i to dla nich rzeczywiście żaden stres :)

przez Vengence 15 lis 2015, 16:32
Psychopharm napisał(a):Nooo bo niektórzy właśnie wcale się nie boją i to dla nich rzeczywiście żaden stres :)

Mnie denerwuje pobieranie, bo nigdy mi żyły nie może znalezć i kuje po różnych miejscach, mam jakieś lewe żyły. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 15 lis 2015, 16:39
Na mnie zawsze po jakimś pobycie w szpitalu pielęgniarki patrzą spode łba, bo sam sobie usuwam plastikową rurkę aka wenflon. No w jednym szpitalu tylko zachęcały, żeby samemu sobie je usuwać. Ostatnio była taka sytuacja-
<wyciągnąłem wenflon , zabezpieczyłem , zawinąłem i szukam kubła na odpady medyczne, nie ma>
J: Siostro, siostro, gdzie jest kubeł na odpady medyczne?
P: A po co Panu?
J: No na wenflon.
P: A kto Panu usunął wenflon?
J: No ja.
P: o_O Niech Pan to da! Wariat... <mruknęła>
J: <pod nosem> Większy niż Ci się wydaje.

Mnie denerwuje pobieranie, bo nigdy mi żyły nie może znalezć i kuje po różnych miejscach, mam jakieś lewe żyły. :pirate:

Mam tak samo. To jest zawsze szukanie igły, a w tym wypadku żyły, w stogu siana. W ogóle ich nie widać, nie chcą się pokazywać po oklepywaniu, zaciskaniu , kłucie na czuja zawsze jest , zanim pobierze krew to nieraz mnie zdąż obkłuć kilka(naście) razy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez agnes89 16 lis 2015, 11:33
hellian napisał(a):https://www.doz.pl/apteka/p63839-Mirtazapine_Bluefish_30_mg_tabletki_rozpuszczalne_w_jamie_ustnej_30_szt.#detailsSection

Mirtazapina 30mg za 16.99zł ;)

Myślicie, że można kupić ten zamiennik? Skoro do tej pory brałam zwykłe tabletki popijane wodą?
Bo ten lek jest strasznie drogi, w najtańszej aptece kupuję Mirzaten 30 mg za 47.5 zł :roll:

Sortuj wg