MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Michuj 06 maja 2012, 21:20
To złota rada od wujka Michuja, zanim pójdziesz w świat - bierze się najmniejszą skuteczną dawkę ;)
Loża szyderców

przez PaulaW 07 maja 2012, 12:55
Wczoraj jednak odstawilam po tych 3 dniach mirtazapine i dzis czuje sie o wiele lepiej. Mam ochote do zycia,brak ciaglego drzenia ciala, leki sa mniejsze niz przez te 3 dni.Jade do lekarza ogolnego i dowiem sie moze co robic dalej.Nie chce juz wiecej zadnych psychotropow. Mam zamiar byc silna i powoli,ale bez silnych lekow dac sobie rade z ta nerwica i lekami. Dodam,ze spalam lepiej niz po mirtazapinie.Rano jedynie lekkie zaburzenia zoladkowo jelitowe. Wiem,ze napiszecie mi ze za krotko bralam by zobaczyc efekty,ale ja wlasnie mialam jeszcze wieksze leki o skutki uboczne,co pogarszalo moj stan.To tyle.Pozdrawiam was bardzo serdecznie.Trzymajcie sie.

przez ona* 10 maja 2012, 12:30
PaulaW - trzymam kciuki !! Leczylam sie zawsze najmniejszymi dawkami wenla a teraz mirtazapina i 2 razy odstawialam leki - udawalo sie byc 'silna' przez jakis czas (najdluzej rok) ale gdy wrocily problemy, ktorych nie umiem rozwiazac i stawic im czola musialam znow do nich wrocic. kurcze jak nauczyc sie "byc silna" :? pozdrowienia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Conessa 16 maja 2012, 20:01
Biorę mirtor 30mg na noc i paxtin 20mg na dzień.
Przyjmuję od pół roku te leki. Przybrałam 10 kg, ale faktycznie po budowie nie bardzo widać, tylko ten brzuch wystający. Spodnie poszły do wymiany ;) Ale co innego mnie martwi, od około miesiąca mam praktycznie codziennie czasem o mniejszej częstotliwości, czasem większej coś jakby "prądy" przechodzące w głowie.. występują nagle i często. Coraz częściej. Byłam u innego specjalisty i polecił hydroksyzyne doraźnie na uspokojenie tego objawu. Jeszcze nie kupiłam. Dziwnie się z tym czuję, jakby coś się we mnie zmieniało i trochę mnie to przeraża.
Chcę zapytać, bo może ktoś miał podobne odczucia.. a wizytę u psychologa mam dopiero w czerwcu.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez uzytkownik 16 maja 2012, 20:05
Prądy występują przy redukcji dawki bądź całkowitym odstawianiu. Hydroksyzyna na ten efekt? :105:
uzytkownik

przez Conessa 16 maja 2012, 20:22
Jedyne co mogło spowodować te objawy, to było jakieś 7 dni przerwy, gdzie zwyczajnie zapomniałam o lekach a później kilka razy zapominałam paxtinu. Na co lekarz poinformował, że nie mogę tak brac w kratkę. No i biorę już reguralnie, nie mniej prądy nie minęły.
Ten lekarz u którego teraz byłam na izbie przyjęć powiedział, że muszę pamiętać o regularnym przyjmowaniu i powiedział też że mogę zmniejszyć paxtin do połówki.
Hydroksyzyna też wydała mi się dziwna, ale działa na mnie tak uspokajająco i trochę otępia więc nie biorę, bo muszę sprawnie pracować :/
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez uzytkownik 16 maja 2012, 20:32
Zdecydowanie przerwa. Nie rób takich rzeczy.
uzytkownik

przez Conessa 16 maja 2012, 20:48
To tak krótka przerwa powoduje taki objaw jeszcze miesiąc po tym? Uwagę już dostałam też od lekarza, że nie wolno ani odstawiać samemu, ani pomijać dawki. Będę przestrzegać. Chcę już powoli odstawić te leki najpierw skonsultuję to z nowym lekarzem oczywiście. Póki co, kazali mi brać tylko połówkę bo ogólnie chyba z depresji wyszłam, a przy moim BPD przydałoby mi się coś bardziej na uspokojenie :/

przez Michuj 16 maja 2012, 23:48
Z tymi prądami, to niestety temat dobrze mi znany wzdłuż i wszerz ;/ Nie ma leku, który likwiduje ten objaw. Chyba, że napchać się zamulaczy i kimać cały czas.

-- 16 maja 2012, 23:48 --

Z tymi prądami, to niestety temat dobrze mi znany wzdłuż i wszerz ;/ Nie ma leku, który likwiduje ten objaw. Chyba, że napchać się zamulaczy i kimać cały czas.
Loża szyderców

przez Pszczółka Maja 17 maja 2012, 21:53
Witam
Ja na początku brałam Citabax, ale wytrzymałam tylko 3 dni....to była totalna masakra....jadłowstręt ( a w moim przypadku nie mogę sobie pozwolić na schudnięcie jeszcze bardziej, bo przez to całe choróbsko schudłam 5 kg w ciągu miesiąca i mam początki anemii), nasilone drżenia nie do opanowania, niepokój ( dosłownie chciało mi się aż krzyczeć), i znaczne nasilenie lęku...nie do wytrzymania. Teraz byłam znów u lekarza, zmienił mi właśnie na Mirtor...mam brać od jutra....tak bardzo chciałabym z tego wyjść, ale niestety poza dolegliwościami natury psychicznej mam też codziennie inne objawy somatyczne...czuję się po prostu bezradna...

przez Conessa 17 maja 2012, 22:26
Jeśli zależy Ci na przytyciu, to możesz być pewna, że przybędzie Ci kg a przynajmniej spuchniesz do mirtoru.
Na mnie głównie działa on bardzo sennie, biorę na noc i po około godziny mam dobry odlot, nie wiem kiedy zasypiam. Tylko jeśli rano masz zamiar wstawać, to radzę brać go wcześniej, bo wybudzić po nim jest ciężko, zwłaszcza w pierwszych tygodniach brania.

przez Pszczółka Maja 18 maja 2012, 06:17
I cak źle i tak niedobrze, bo za 1,5 m-ca mam ślub:) A czy po tych lekach przechodzą dolegliwości somatyczne ( bóle mięśni?)

-- 18 maja 2012, 11:30 --

Conessa, a Ty długo bierzesz ten lek?

przez Conessa 19 maja 2012, 10:02
Nie miałam dolegliwości somatycznych, to nie wiem czy przechodzi, ale wątpię. Biorę od pół roku - na noc.
Brałaś już?

przez Pszczółka Maja 19 maja 2012, 17:59
Dzisiaj zaczynam, pierwszą dawkę na noc....zobaczymy....

-- 20 maja 2012, 14:51 --

Hej, wczoraj wzięłam pierwszą dawkę, i powiem szczerze, że jako tako to problemów zasypianiem już jakiś czas nie mam, ale problematyczne było wczesne budzenie się, i przerywany sen w nocy. A dzisiaj...spałam jak suseł...obudziłam się dopiero rano i ze zdziwieniem muszę powiedzieć, że spokojna, bez jakiegoś tam niepokoju:) Zobaczymy jak będzie dalej, na chwilę obecną biorę 15, za 4 dni mam zwiększyć do 30...

Sortuj wg