MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Grabarz666 05 paź 2015, 13:34
Ja przytyłem 8-9 kg, niestety część tego to tłuszcz (kratka na brzuchu jest znacznie mniej widoczna ;( ).
Ogólnie jem trochę więcej, a szczególnie dużo jak dopada mnie głód po 45 min. od zażycia tabletki. Bardzo często mam też ochotę na słodycze i tłuste potrawy, co przed braniem mirtazapiny było sporadyczne.

przez Psychopharm 05 paź 2015, 13:42
Badaj sobie krew po jakimś czasie na leku, sprawdź wpływ na cukier i lipidy.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 05 paź 2015, 14:30
Pomyślę o tym.
W każdym razie mam dość dobrą dietę: dużo błonnika (w tym beta glukan z owsa), czosnek, dużo warzyw, makarony i pieczywo ciemne, chude mięso i oczywiście wysiłek fizyczny, tak więc myślę, że nie mam się czego bać.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 07 paź 2015, 16:43
Dostalam od nowego lekarza paroksetyne 20mg rano a na wieczor pramolan.Aktualnie dalej jestem na mircie 15mg.Boje sie zmiany leku czy po nowym zestawie zasne czy lepiej zostac na mircie?

przez uratowany 08 paź 2015, 18:27
Orientuje się ktoś po co w mirtazapinie dodawany jest aspartam ?
Ogólnie lek mi pomaga , ale martwi mnie zawartość aspartamu , jak to łykać latami to może mieć to konsekwencje.
Tak czy siak tabletke się połyka , więc nie jest konieczne żeby byłą słodka czy cokolwiek innego.

przez Psychopharm 09 paź 2015, 09:02
Tabletki są rozpuszczalne w ustach więc dodaje się go by tabletka nie była gorzka tylko miała smak który można zaakceptować. Chyba, że bierzesz taką która się nie rozpuszcza, to wtedy rzeczywiście dodanie aspartamu jest głupotą.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez uratowany 10 paź 2015, 13:57
Sam fakt , że aspartam to neurotoksyna nie napawa optymizmem , lek pomaga w wielu depresjach ale przy okazji farmaceutyki pomyśleli o wszystkim.

przez White Rabbit 10 paź 2015, 15:20
Przychylam się. Czy ktoś zna nazwę generyku, który nie posiada aspartamu w składzie i nie rozpuszcza się w ustach pod wpływem ciepla i wilgoci? Wolę już się zmusic do połykania, lub rozpuścić tabletkę na języku, nawet, jeśli przyjdzie się mierzyć z nieznośną goryczą (o ile da się w ogole, może być powlekana całkiem solidnie). Łykam od paru lat to świństwo i dziwi mnie, jak można ten szajs dodać do leku stałego przyjmowania. Kiedyś Dark Passenger pisal, że dawka jest minimalna, ale mam obawy, że ta trutka się kumuluje.
Zatem ponawiam, proszę o informację dobre dusze, jaka jest nazwa mirtazapiny bez aspartamu, nieulegającej rozpadowi w jamie ustnej? :)
Dołożę tę parę złotych do stałych tabletek.

przez Psychopharm 10 paź 2015, 17:22
Mirzaten są do połykania.

przez White Rabbit 11 paź 2015, 16:50
Psychopharm, dziękuję za podpowiedź :-)

przez oskaka 13 paź 2015, 13:07
Uczyć się na tym leku to katastrofa. Jem 15 mg i nie mam problemów większych w wstawaniu jak trzeba. No kurcze poszedłem na farmację i jest trochę nauki (pierwszy rok najlżejszy) i nie bardzo mi się widzi dalszą współpraca z tym lekiem. Znacie może jakiś lek aktywizujacy lub nie zamulajacy tak mocno który można dodać do niego? Jeszcze na wizytę mu się umówić u doktorka...
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Psychopharm 13 paź 2015, 13:23
SSRI/SNRI dobrze się komponują z mirtazapiną.

przez Grabarz666 13 paź 2015, 14:14
Polecam fluwoksaminę, jej agonizm do receptora sigma-1 znacznie poprawia funkcje kognitywne, potwierdzone własnym doświadczeniem.

Ewentualnie coś z "komponentą noradrenalinową" - SNRI (wenlafraksyna) lub RIMA (moklobemid).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Lord Kapucyn 13 paź 2015, 14:22
Żeby trochę rozluźnić temat- przypomniało mi się jak kiedyś lekarz chciał chyba czymś zabłysnąć, ale coś mu się ewidentnie poyebało i powiedział mi, że nie istnieje taki związek chemiczny jak mirtazapina, a tak zwana "mirtazapina" to połączenie mianseryny i fluoksetyny. :lol: :pirate: Do dziś się zastanawiam czy można być naprawdę aż tak dennym lekarzem czy to po prostu była kurewsko wyrachowana, dobra trollerka. Możliwe też, że był przemęczony, myślał o mieszaninach racemicznych, wieloskładnikowych formulacjach leków i o żonie, która może puściła mu się z czarnym i wyszedł mu jakiś nieprzemyślany wymiot werbalny. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg