MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 10 wrz 2015, 18:04
Ja niestety czuję, że jestem skazany na jakikolwiek lek z komponentem SRI ze względu na zok i pewne inne objawy somatyczne.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lu_80 10 wrz 2015, 19:15
Witajcie. Po wielu latach prób, czas na kolejną. SSRI Escitalopram 20 mg i do tego nowość dla mnie Mirta - na początek 15 mg na noc.
Boję się okrutnie, senności w dzień, jakichś jazd psych. Ehhh.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez mirunia 10 wrz 2015, 20:26
Lu_80, nie bój się. Napisałam Ci w wątku o esci. Do senności w ciągu dnia przyzwyczaisz się, to tylko na początku brania mirty tak jest, później mija. Powodzenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 10 wrz 2015, 20:30
mirunia, dziękuję :)

przez Psychopharm 11 wrz 2015, 09:14
Senność na mirtazapinie jest większa jak się bierze ją samą, w połączeniu z SSRI/SNRI ta senność jest dużo mniejsza.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lu_80 11 wrz 2015, 09:19
Psychopharm, dzięki za info. Mam dziś wieczorem wziąć, a od rana siedzę w robocie i brzuch mnie boli :/

przez Stefanos 11 wrz 2015, 10:53
Grabarz, nie zawsze dostaje się SSRI. Mi lekarz tego nie przepisywał, od razu poszedł w mirtazapinę + sympramol. Ten drugi potem zastąpił wellbutrinem, ale z SSRI nie miałem przyjemności/nieprzyjemności.

Lu_80, nie musisz się przejmować sennością. Powiem Ci, że ja mam tylko problem ze wstawaniem, choć biorę Mirtor już dość długo (koniec marca), ale w ciągu dnia jest w porządku i było tak samo na początku brania Mirtoru, choć wstawało się na początku jeszcze gorzej niż teraz. Ja od razu dostałem dawkę 30mg, teraz biorę 45mg. Moim zdaniem mirtazapina to dobry lek, który mi pomógł w wielu objawach depresji. Niemal z dnia na dzień zlikwidował znaczny niepokój i problemy ze snem.

przez Lu_80 11 wrz 2015, 11:00
Stefanos, chciałbym by i mi coś w końcu pomogło :/

Długo się już leczysz? Też gł. z lęków?

przez Stefanos 11 wrz 2015, 11:32
Ja mam depresję. Leczę się od końca marca lub początku kwietnia. Mowa o leczeniu farmakologicznym. Na terapię zacząłem chodzić trochę później. Natomiast co do lęków to miewam takie, ale one są związane z moją depresją i dotyczą wykonywania przeróżnych czynności. To są swego rodzaju obawy/lęki/nerwy przed wykonywaniem rzeczy, które tak naprawdę nie są wcale trudne, a wydają się wręcz awykonalne albo przynajmniej bardzo trudne. Na szczęście nie dotyczy to czynności domowych, takich jak odkurzenie, umycie naczyń, rozwieszenie prania, czy obranie ziemniaków, ale czynności, że tak powiem poza-domowych. To jest objaw depresji, którego niestety mirtazapina nie wyeliminowała. Na to dostałem Anafranil w dawce 2x10mg (rano, południe), ale nie wiem do końca, czy działa, bo nie miałem okazji go jeszcze przetestować, choć dziś już mam w głowie pewną obawę przed tym, że jutro mam wyjść z domu, pojechać i coś zrobić. Nie wiem, czy to tak naprawdę są lęki, czy raczej obawy/nerwy/stres, ale chyba raczej tak. Na pewno nie pomaga mi w chorobie praca, bo pracuję w domu, więc prawie cały czas przebywam w mojej strefie bezpieczeństwa i wszelkie próby wyjścia z niej generują jakieś lęki.

przez Lu_80 11 wrz 2015, 11:45
Stefanos, ja mam lęk przed wyjściem rano np właśnie do pracy. Stety albo niestety pracuję poza domem i muszę wyjść. Ale bardzo często dzień cały to koszmar. Lęk, napięcie, szybkie bicie serca, duszności itd... Twój opis bardzo mi pasuje do zaburzeń lękowych jednak.

przez Stefanos 11 wrz 2015, 11:58
Jeśli to prawda to oznacza to, że prócz depresji dopadły mnie zaburzenia lękowe. Niezbyt to pocieszające. Zobaczymy co potrafi ten Anafranil, choć dostałem małą dawkę, ale mój psychiatra powiedział, że w małej dawce Anafranil działa właśnie przeciwlękowo.

Natomiast co do duszności, napięcia to ja to miałem na koniec marca. Towarzyszył temu straszny niepokój i brak snu, pocenie się w nocy. Wtedy jeszcze próbowałem się leczyć naturalnymi środkami typu melisa. Kupiłem sobie w aptece też coś na nerwy na bazie ziół. Oczywiście gówno dało. Z pomocą przyszła dopiero mirtazapina.

przez Lu_80 11 wrz 2015, 12:03
Stefanos, mi ten Anafranil dał mega popalić, ale każdy reaguje inaczej. Też dostałem na lęk w niskiej dawce.

-- 11 września 2015, o 20:26 --

Stefanos, o której bierzesz Mirte? Przed samym snem?

-- 12 września 2015, o 16:30 --

Wziąłem wczoraj 15mg. Dziś czuję się jak na kacu, do tego kręci mi się w głowie. Jestem senny, rozbity. Mam nadzieję, że niebawem to przejdzie. Mieliście podobne objawy?

przez deoodeoo 13 wrz 2015, 09:14
co lepsze miansa czy mirta?

przez Psychopharm 13 wrz 2015, 11:17
Lu_80 to jest norma, to uczucie powinno zmniejszyć się po paru dniach.

Sortuj wg