MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Rocky2 14 sie 2015, 17:21
jaktobylo napisał(a):Witam ponownie (o ile tu wcześniej pisałem). Chciałbym oznajmić wszystkim jak mocno się zawiodłem na moim pierwszym tzw. "leku", pomijając moje kilkuletnie prośby u wielkich wspaniałych psychiatrów tudzież psychologów o PSYCHOTERAPIĘ, wreszcie mając już naprawdę dosyć(bo chore pieprzone "życie" ucieka, btw powinienem mieć za te ogromne straty odszkodowania) w desperacji zgodziłem się na branie, któregoś z syfów, wybrałem mirtę... i cóż z tego zyskałem?! Biorę już prawie 2 miechy 7,5 mg i nie odczuwam najmniejszej ale to najmniejszej różnicy. Wciąż jest po prostu mówiąc delikatnie(w skali 1:1000000) kiepsko. Spodziewałem się totalnej zmiany zachowania, odczuwania, przypływu radości z życia a tu nic. Wielu tutaj pisało "biore tabletkę i po chwili leżę jak długi, budzę się po 24 h", czy "moje dawne zainteresowania wróciły/ skończyła się anhedonia", "mam przerażająco wyraźne sny", "przytyłem 100 kilo" "wszystko co przedtem powodowało stres, dziś traktuje w 100% na luzie", u mnie nic z tych rzeczy w najmniejszym stopniu się nie pojawia, no może oprócz ...mam wrażenie, że tak jakby leciutko przytyłem, nie wiem nie ważyłem się i do tego jeszcze dochodzi takie mikro malutkie zamulenie, które pojawiało się kilka razy po wzięciu tabletki na te 2 miechy brania, ale zwalam to na placebo, gdyż ów zmulenie pojawiało się czasem jak jeszczę cukierka nie zdążyłem przełknąć to po pierwsze a po drugie to pół butelki piwa mnie o wiele bardziej muli. I jeszcze jedno za dnia nic takiego nie czułem w przeciwieństwie do wielu tutaj, tym bardziej wygląda to na placebo.

Strasznie chaotycznie piszesz i trochę bez sensu, przeczytaj sobie ten twój post. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez jaktobylo 14 sie 2015, 17:49
Rocky2 napisał(a):
Strasznie chaotycznie piszesz i trochę bez sensu, przeczytaj sobie ten twój post. :pirate:

To wskaż chociaż w którym miejscu, żeby ten twój offtop coś więcej wart był. Zgadza się troszkę chaotycznie ale to tylko na początku, czytałem tysiąc razy zanim wysłałem i zrozumieć imo idzie wszystko. A co do tego twojego "bezsensu", gdzie go widzisz? Bo mówię, że lek na mnie nie działa, a na ciebie działa, więc piszę głupoty i to jest ten twój bezsens tak?

przez Rocky2 14 sie 2015, 17:59
jaktobylo napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

To wskaż chociaż w którym miejscu, żeby ten twój offtop coś więcej wart był. Zgadza się troszkę chaotycznie ale to tylko na początku, czytałem tysiąc razy zanim wysłałem i zrozumieć imo idzie wszystko.

Je nie muszę ci nic wskazywać, co to za dawka z dupy wzięta 7,5 mg!? sam sobie jesteś psychiatrą?, przecież to dawka dla niemowlaków i o jakich odszkodowaniach ty piszesz, każdy mógł by to samo napisać, że cierpi przez leki i koncerny farmaceutyczne, ale nikt nie pisze takich pierdół jak ty,
nikt ci nie każe brać antydepresantów, ciesz się, że w ogóle jakiekolwiek są bo gdy by było inaczej to już pewnie byś nie żył nawet, jak większość tutaj ludzi.

-- 14 sie 2015, 18:04 --

jaktobylo, a offtop to ty robisz pisząc o jakiś odszkodowaniach!, biorąc mirtę w dawce 7,5 mg, dobre naprawdę. :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 14 sie 2015, 19:47
estera1 napisał(a):trazodon nie jest dla mnie.Raz po nim spałam raz nie ale ogólnie mówiąć kiepsko sie po nim czułam tzn.zawroty głowy,szybsze bicie serca,potliwość.,Mianseryne też brałam ale po pół roku dawka 30mg przestała działac i przeszłam na mirte.Nie znam sie na lekach biore to co przepisze mi psychiatra.Potrzebuje cos co mnie wyciszy przed snem i zasne w miare szybko.

Może spróbuj samą hydroksyzynę, jest ona pozbawiona działania alfa-1 adrenolitycznego, więc nie powinny występować wymienione efekty uboczne.

-- 14 sie 2015, 19:50 --

Rocky2 napisał(a):każdy mógł by to samo napisać, że cierpi przez leki i koncerny farmaceutyczne, ale nikt nie pisze takich pierdół jak ty,
nikt ci nie każe brać antydepresantów, ciesz się, że w ogóle jakiekolwiek są bo gdy by było inaczej to już pewnie byś nie żył nawet, jak większość tutaj ludzi.

Nie trudno się nie zgodzić, celna uwaga.

przez Psychopharm 15 sie 2015, 09:25
7,5 mg nie jest dawką terapeutyczną, możesz ją równie dobrze brać i kolejne 10 miesięcy bez żadnego efektu. Poza tym liczyć, że pierwszy brany lek zadziała tak jak oczekujesz jest bardzo optymistycznym podejściem.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez bonsai 15 sie 2015, 09:36
Psychopharm, a jak to jest z mirtazapiną w sensie senności? Czy większe dawki znoszą trochę ten efekt, czy na każdej włącza się tryb zombie? Rozumiem, że w kwestii apetytu, to nie da się nic zrobić i im większa dawka, tym większa chęć do spożywania?
bonsai

przez Psychopharm 15 sie 2015, 11:23
Tu i ówdzie można przeczytać o tym, że im wyższa dawka tym mniejsza sedacja lub nawet mniejszy apetyt. Moim zdaniem to zależy od predyspozycji, jeśli osoba jest wrażliwa na działanie noradrenalinowe mirtazapiny to rzeczywiście na wyższych dawkach może poczuć przypływ energii czy mniejszą senność. Ale u mnie np. sedacja i senność jaka jest taka była (biorę niecałe 6 tyg. a więc dość długo już). Na działanie blokujące histaminę wyrabia się pewna tolerka ale nigdy do końca i po prostu wysoka dawka to silna blokada H1, stąd zmuła i senność. Ja kładę się spać dość wcześnie, wstaję późno a do południa jest ciągle senność i zmuła. Pod tym względem ten lek jest kijowy i takie SSRI nigdy u mnie takiej zmuły czy senności nie powodowały (poza pewnym działaniem paro w tym względzie ale to z pewnością przez jej blokadę receptorów M).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez estera1 15 sie 2015, 17:42
co do apetytu jak brałam 15 czy 45 to jadłam tyle samo a raczej żarłam

przez lukrowana 17 sie 2015, 12:40
Pisałam tutaj jakiś czas temu o tym, że chciałam odstawić mirtę po długim czasie brania i nie wyszło tak jak myślałam :/
Po iluś dniach zasypiania o 4 czy 5 (zasypiania dopiero gdy miałam dość tego że parę godzin nie śpię i łykałam ją w końcu) zaczęłam brać z powrotem i niestety nawet śpi mi się gorzej niż przed odstawianiem. Próbowałam jakiś ziołowych z apteki co ponoć są zarejestrowane jako lek, ale nic, lekka senność, uczucie że chcę spać, kładę się i nic.
Mam dość tego budzenia się rano z zaćpanym uczuciem, zamulania i wstawania późno, bo nie moge sie zwlec z łóżka.
W teorii wiele tu osób pisze, że wyrabia się tolerka i nie muli się rano, nie czuje się tego kaca, ja czuję go codziennie miesiacami i chciałam się od tego uwolnić i czuję się jak jakiś ćpun, który musi brać coś, bo musi. Bo bez tego wiem z doświadczenia, że nie spałabym normalnie nawet przez tygodnie.
Nie ma już chyba na to rozwiązania?

przez Psychopharm 17 sie 2015, 13:21
Zmuła jest jak fiks i tolerka rośnie tylko do pewnego stopnia. Rannym ptaszkiem na mircie być nie można, to fakt.

przez lukrowana 17 sie 2015, 16:54
A jakie zatem jest wyjście z tego? Jak utorować swój sen na prawidłowy tak by nie musieć brać mirty?
myślę, że wellbutrin który istotnie dodaje mi energii nie pomaga mi w tym :( ale wellbutrin to obecnie jedyny pomagający mi antydepresant

przez estera1 17 sie 2015, 22:40
Lukrowana da sie odstawic i spac bez niej.Mnie sie udawalo ale i tak wracalam do mirty jak dopadla mnie bezsennosc.Jak za pozno wezmiesz to rano mozesz sie tak czuc.O ktorej bralas kiedys i teraz?pisalas ze nad ranem.Jaka dawka?

przez artur1978 18 sie 2015, 09:39

przez lukrowana 18 sie 2015, 22:52
nad ranem brałam tylko ostatnimi dniami i teraz też tak robię niestety :/ biorę pierwszą dawkę z nadzieją, że zasnę, nic i o trzeciej już wkurzona biorę kolejną i zasypiam

ale jak miałam prawidłowy sen to brałam tak 22-22:30, mogłabym wcześniej, ale też nie chciałam aż tak mulić np biorąc o 21 tylko coś jeszcze zrobic o tej porze.

u mnie ta opóźniona faza snu, bo tak to sie zwie ciągnie się od paru lat, nic nie pomaga, po mircie śpię, bo sztuczny sen wywołany i nawet nie mam od miesiecy żadnego snu, i nie ma dnia, żebym się obudziła zdrowo obudzona z poczuciem wyspania :(
ale jak nie brałam nic to miesiącami zasypiałam 3-5 codziennie, nawet jak wstawałam rano, uprawiałam sport, przestrzegałam higieny snu.

próbowałam melatoniny, brałam pół roku to się wtedy spało, ale jak już odstawiłam (stopniowo) to potem znowu nie spałam, mój organizm nie umie sobie widocznie przestawić fazy snu :/ co mnie przeraża, bo nie chcę z takiego głupiego powodu być całe życie na lekach

Sortuj wg