MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Vengence 30 lip 2015, 10:35
Psychopharm napisał(a):Ale jeśli nie brał wenli z mirtą to może zadziałać lepiej niż sertra z mirtą, stąd pytanie. Może równie dobrze przejść przez wszystkie leki dopaminowe tak jak ja bez efektu, a mieć działanie z sertry z mirtą (zresztą podobnie jak ja).

Nie neguje tego, ze wenla moze mu pomóc w tej kwestii, odnioslem sie tylko do tego, ze napisal ze sertralina+mirta przestala, dzialac równie dobrze to mirta mogla przestac dzialac a nie sertralina, w takiej kwestii nie ma sensu zmiany sertraliny na wenlafaksyne, jedynym sposobem jest odstawienie jednego a potem drugiego lub zamiana leku, ale powiem szczerze, ze raczej mu nie pomoze wenla na anhedonie, nawet z ta mirta, predzej bedzie go stymulowalo, ale radosci to na tym nie odczuje, chyba.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 30 lip 2015, 11:31
Jak mu pomogła sertra z mirtą na anhedonię (chociaż poczekajmy na jego odpowiedź) to czemu nie. Ale jak ma kasę i czas to niech pakuje się w wellbutrin. Jak już w niego wejdzie to pasuje sprawdzić dawkę 300 mg która kosztuje ponad 200 zł :/
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 30 lip 2015, 11:46
Psychopharm, jest duza szansa, ze bedziesz wiedziec, to moze od razu dopytam. Dlaczego cena bupro jest wciaz tak wysoka? Patent nie wygasl? I kiedy ewentualnie mozna by sie spodziewac jakiegos odwilzu w tej kwestii?
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 30 lip 2015, 11:47
Psychopharm napisał(a):Jak mu pomogła sertra z mirtą na anhedonię (chociaż poczekajmy na jego odpowiedź) to czemu nie. Ale jak ma kasę i czas to niech pakuje się w wellbutrin. Jak już w niego wejdzie to pasuje sprawdzić dawkę 300 mg która kosztuje ponad 200 zł :/

A niech robi co chce :) fakt cena wellbutrinu to jest masakra, mozna kupic z Chin albo Usa na wage. :P
Tylko nie wiadomo jak z czystoscia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 30 lip 2015, 12:45
Ricah patent wygasł już dawno, generyki są dostępne w USA. W Polsce nie ma generyków i chyba nigdy ich nie będzie. Polski rynek jest tak marginalny, że chyba żadna firma nie zaryzykuje wejścia z generykiem. Być może produkcja generyku nie jest taka tania ze względu na przedłużone uwalnianie - tabletki wellbutrinu to nie są kapsułki jak w przypadku wenli. Poza tym to nie jest taki popularny lek u nas by ryzykować wejście z nim, to nie jest kolejny SSRI czy SNRI jak wenla, gdzie każda firma produkująca generyki go ma.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 30 lip 2015, 12:59
Psychopharm, szkoda. Jak zwykle winien jest "piniondz". Sam z checia sprobowalbym nieco wiekszej dawki, bo 150mg jakos juz dzialalo. Dzieki za info :)
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Vengence 30 lip 2015, 13:02
Psychopharm napisał(a):Ricah patent wygasł już dawno, generyki są dostępne w USA. W Polsce nie ma generyków i chyba nigdy ich nie będzie. Polski rynek jest tak marginalny, że chyba żadna firma nie zaryzykuje wejścia z generykiem. Być może produkcja generyku nie jest taka tania ze względu na przedłużone uwalnianie - tabletki wellbutrinu to nie są kapsułki jak w przypadku wenli. Poza tym to nie jest taki popularny lek u nas by ryzykować wejście z nim, to nie jest kolejny SSRI czy SNRI jak wenla, gdzie każda firma produkująca generyki go ma.

Moze wezmiemy kredyt i sami zaczniemy to produkowac, generyk po 49.99zl :mrgreen:

Oczywiscie mówie o dawce 150mg 8)

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 30 lip 2015, 13:22
Ricah brakuje bardzo generyków wellbutrinu w Polsce, bo mało kogo stać na ponad 200 zł za lek.

Vengence ja myślę, że firma która by wypuściła generyk wellbutrinu w Polsce mogłaby dużo na nim zarobić. Byłby brany przez ludzi na których nie działały SSRI lub jako dodatek do tych leków.

przez Vengence 30 lip 2015, 13:28
Vengence ja myślę, że firma która by wypuściła generyk wellbutrinu w Polsce mogłaby dużo na nim zarobić. Byłby brany przez ludzi na których nie działały SSRI lub jako dodatek do tych leków.[/quote]

Ja tez tak mysle, dlatego tak napisalem, pól zartem pól serio, ciekawe ile by trzeba bylo zainwestowac by ruszyc z tym koksem!?. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Holy Diver 30 lip 2015, 14:48
Nie próbowałem wenli z mirtą. Na mirtę+ sertralinę wszedłem kilka miesięcy po tym jak odstawiłem wenlę. Mirta+sertra mi pomogły bardzo nie powiem, zacząłem jakoś normalnie żyć, miałem pewną motywację do działania ogólnie było dobrze ale cały czas brakuje tego czegoś co miałem wcześniej przed załamaniem sprzed 4 lat. Czułem wtedy satysfakcję z dokonanych rzeczy, dumę, odczuwałem muzykę tak, że było to coś niesamowitego, miałem emocje w pełni a nie jak teraz, że czasami mam skok i jest trochę lepiej ale ogólnie to jest płasko i nijak. Tak jak wcześniej pisałem, chodzę na siłownię, studiuję, walczę o siebie i o swoją przyszłość, problem jest w tym, że inni się cieszą z moich sukcesów a ja kompletnie nie.

przez Psychopharm 30 lip 2015, 15:10
Dlatego ja Ci radziłbym spróbować zmiany sertry na wenlę lub duloksetynę - zostaje Ci ten lek co teraz bierzesz czyli mirta, więc z przejściem nie będzie problemu. Jeśli nie zadziała to rzeczywiście mógłbyś się rozejrzeć za czymś stricte dopaminowym jak wellbutrin.

przez artur1978 30 lip 2015, 15:17
Holy Diver napisał(a):Nie próbowałem wenli z mirtą. Na mirtę+ sertralinę wszedłem kilka miesięcy po tym jak odstawiłem wenlę. Mirta+sertra mi pomogły bardzo nie powiem, zacząłem jakoś normalnie żyć, miałem pewną motywację do działania ogólnie było dobrze ale cały czas brakuje tego czegoś co miałem wcześniej przed załamaniem sprzed 4 lat. Czułem wtedy satysfakcję z dokonanych rzeczy, dumę, odczuwałem muzykę tak, że było to coś niesamowitego, miałem emocje w pełni a nie jak teraz, że czasami mam skok i jest trochę lepiej ale ogólnie to jest płasko i nijak. Tak jak wcześniej pisałem, chodzę na siłownię, studiuję, walczę o siebie i o swoją przyszłość, problem jest w tym, że inni się cieszą z moich sukcesów a ja kompletnie nie.

A ja bym zalecal sprobowac zupelnie bez lekow bo na jakimkolwiek SSRI nie poczujesz "glebi", o ile oczywiscie masz opanowana depresje i inne choroby.

-- 30 lip 2015, 14:58 --

Dzisiaj zapodalem sobie 1mg folianu i po godzinie gdzies wyraznie lepsze samopoczucie, powiedzialbym ze radosniejszy jestem :D
Cholera wie czy placebo czy nie,ale jest inaczej na pewno nei gorzej

przez Holy Diver 30 lip 2015, 16:10
Po wenli jak zszedłem z leków to nie było poprawy jeśli chodzi o anhedonię, dodatkowo dopadły mnie wtedy lęki bo stwierdzono u mnie nerwicę lękową i natręctw. Dlatego też wznowiłem leczenie u innego psychiatry i dostalem mirte i sertre. Aktualnie lęki to nie problem daję sobie radę, gorzej z tą anhedonią bo do teraz nie mogę z niej wyjść... Dzisiaj idę na wizytę do psychiatry zobaczymy co powie, mogę spróbować bez sertry ale myślę, że bym musiał dostać coś dopaminergicznego.

przez Psychopharm 30 lip 2015, 16:32
artur1978 ten folian to już bez leków czy coś bierzesz jeszcze?

Sortuj wg