MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Ricah 24 lip 2015, 11:29
Vengence, okazywanie swojej wiedzy lekarzowi niestety rzadko kiedy prowadzi do czegos dobrego. Lekarz nieraz pomysli, ze wchodzisz w jego kompetencje, ze uwazasz sie za madrzejszego od niego i moze sie pogniewac na Ciebie. Stwierdzi, ze jestes juz wyleczony i wynocha czy cos. Jak chce sie konkretny lek dostac, to lepiej podejsc sposobem do lekarza ;)
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez artur1978 24 lip 2015, 11:30
Vengence napisał(a):
artur1978 napisał(a):Nie mialem bezsennosci po wenli jak zaczynalem brac mirte raczej zwiekszona sennosc, zasypialem od razu jak kamien.

Aha, no to jezeli tak, to winna jest ta mirta. :mrgreen:

-- 24 lip 2015, 11:15 --

Ja w srode dostalem, recepte na mirte i zastanawiam, sie czy ja wypic wogóle! aha co do sele to lekarz zamulil, ze nie przepisze, za jakis czas jak moclo okaze, sie niewypalem, to pomysli i moze mi przepisze, /cenzura/ ciezko z tymi lekarzami, na maxa, wogole gosc byl troche niekumaty, wydaje mi sie ze byl pod wplywem duzej dawki benzo, bo nie ogarniaj, jak mu zaczalem mowic, ze ten lek dziala tak, ten tak, to juz bralem, w koncu sie wkurwil i mowi to niech sie pan sam, moze leczy, a ja mowie, chetnie, ale nie mam jak sam sobie recepty wypisac. lol, troche sie podkurwil, ale zalagodzilem za chwile sprawe, nie bylo zle. :P

Ludzie w USa pisali ze mirta z tianeptyna sie znosza, wiec bedzie podobnie jak z mianseryna

-- 24 lip 2015, 10:33 --

Ricah napisał(a):Vengence, okazywanie swojej wiedzy lekarzowi niestety rzadko kiedy prowadzi do czegos dobrego. Lekarz nieraz pomysli, ze wchodzisz w jego kompetencje, ze uwazasz sie za madrzejszego od niego i moze sie pogniewac na Ciebie. Stwierdzi, ze jestes juz wyleczony i wynocha czy cos. Jak chce sie konkretny lek dostac, to lepiej podejsc sposobem do lekarza ;)

Tak, ale czasami trzeba sie bronic na przyklad jak lekarz probuje ci wcisnac neuroleptyk kiedy nei masz problemow ze snem ani zadnej manii albo citalopram na anhedonie.
Nie mowie o klotni ale ja po prostu asertywnie mowie ze nie zamierzam brac leku, ktory pogarszy moj stan albo z ktorym mam zle doswiadczenie. Zawsze mam prawo odmowic leczenia a jesli lekarz nei slucha opinii pacjenta to lepiej go po prostu zmienic tym bardziej ze 100 zeta za pol godzinna wizyte to spore pieniadze

przez Ricah 24 lip 2015, 11:38
artur1978, jak najbardziej masz racje. Tylko to troche chore, ze zwykly szary czlowiek musi bronic sie przed niewiedza lekarza, zwlaszcza w takich przypadkach.

Ja dla przykladu kompletnie nie jestem asertywny, stad nie potrafie wejsc w polemike i poki co zawsze konczy sie to zmiana lekarza. Sporo psychiatrow odwiedzilem juz ;d
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 24 lip 2015, 11:41
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 jest zarejestrowana ale nie jest lekiem pierwszego rzutu, w tym królują paro i klomi. Może leczyć przedwczesny wytrysk fluwo ale z badaniach wypada ona słabo w porównaniu z paro i innymi SSRI:

"in the paroxetine, fluoxetine, and sertraline groups there was a gradual increase to about 110 seconds, whereas in the fluvoxamine group, IELT was increased to only approximately 40 seconds. The paroxetine, fluoxetine, and sertraline groups differed significantly (p < 0.001, p < 0.001, p = 0.017, respectively) from placebo but the fluvoxamine group did not (p = 0.38)."

paroksetyna we wszystkich badaniach króluje:

"Compared with baseline, paroxetine exerted the strongest delay in ejaculation, followed by fluoxetine and sertraline."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9690692

PS. Akurat przedwczesny wytrysk jest dobrym miernikiem siły serotoninowej.

Zgodzę się, że klomipramina i paroksetyna (nawet sertralina) w związku z najsilniejszym blokowaniem SERT są najskuteczniejsze w leczeniu PE.
Trzeba jednak pamiętać, że paroksetyna hamuje syntezę tlenku azotu, co negatywnie wpływa na samą erekcję.
Natomiast do stosowania doraźnego leczenia PE stosuje się dapoksetynę.

przez Vengence 24 lip 2015, 11:43
Ricah napisał(a):Vengence, okazywanie swojej wiedzy lekarzowi niestety rzadko kiedy prowadzi do czegos dobrego. Lekarz nieraz pomysli, ze wchodzisz w jego kompetencje, ze uwazasz sie za madrzejszego od niego i moze sie pogniewac na Ciebie. Stwierdzi, ze jestes juz wyleczony i wynocha czy cos. Jak chce sie konkretny lek dostac, to lepiej podejsc sposobem do lekarza ;)

Ale ja nie swiecilem wiedza, na poczatku wogole sie nie odzywalem za bardzo, tylko czekalem on tam szukal w swojej ksiazce, lekow, i jakie maja skutki uboczne i w jakich preparatach znajduje, sie dana substancja, nic nie kumal sam, dlatego sadze, ze byl nacpany lekami, szukal i szukal i pod nosem gadal, to w koncu powiedzialem, ze ten lek to ten tamto i sie troche podkurwil, ale nie wazne, ja znam tego lekarza, to dobry znajomy mojej matki, ale widocznie sam ma problem ze soba, z tego co wiem naduzywa benzo. :mrgreen:

-- 24 lip 2015, 11:49 --

Ricah napisał(a):artur1978, jak najbardziej masz racje. Tylko to troche chore, ze zwykly szary czlowiek musi bronic sie przed niewiedza lekarza, zwlaszcza w takich przypadkach.

Ja dla przykladu kompletnie nie jestem asertywny, stad nie potrafie wejsc w polemike i poki co zawsze konczy sie to zmiana lekarza. Sporo psychiatrow odwiedzilem juz ;d

Jakbys mojego 1 lekarza poznal o jezu, z nim to wogóle, sie nie dalo pogadac, fakt, ze uwazany jest za najlepszego specjaliste na Dolnym slasku, ale jako czlowiek to jest masakra po prostu, nie da mu sie nic przemowic, naprawde jest swietnym lekarzem, bo potem bylem u innych i mowilem, ze sie leczylem u niego, to kazdy z tych psychiatrów mowil, ze to najlepszy lekarz, jaki mi sie mogl trafic. :shock:
Jedna nawet Prof. psychiatrii, mowila mi, ze uczyl ja kiedys i ona nawet nie bedzie podwazac jego decyzji. :shock:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 24 lip 2015, 11:56
artur1978 Ki nie jest wyznacznikiem czy lek brać czy nie, to jest tylko pomocne do oceny siły działania leku. Przecież wszyscy wiemy, że te dane danymi a i tak próbowanie leków to metoda prób i błędów. Dla mnie jednak faktem jest, że paroksetyna to najsilniejszy serotoninowo lek z dostępnych na rynku, a agomelatyna jest bardzo słaba w blokowaniu 5-HT2c i nic nie zmieni mojej opinii. To się bierze zarówno z przeczytanych badań jak i osobistego doświadczenia z lekami. Nie zrównuje odwrotnych agonistów 5-HT2c z antagonistami, bo mamy tylko jednego antagonistę - agomelatynę, do tego słabego, jak już wspominałem. Reszta to odwrotni agoniści - ale funkcjonalną blokadę aktywności receptora czuć w tych lekach po wzroście apetytu.

Stahl negatywnie wyraża się o danych Ki a jednak w swoich książkach to właśnie dane z Ki są jedną z głównych informacji o sile działania danego leku (np. przy porównaniach).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 24 lip 2015, 11:56
Trzeba bylo 12 pak klonow od tego pierwszego wziac skoro na benzo sie zna a pozniej bys sobie wymienil na co tam chcesz :D

przez Psychopharm 24 lip 2015, 12:00
Grabarz666 oczywiście, to było tylko kątem siły serotoninowej a nie tego co najlepsze na przedwczesny wytrysk :) Tylko leki silnie serotoninowe są skuteczne - dlatego stosuje się zazwyczaj paroksetynę i klomipraminę, które wykazują największą skuteczność. Podobnie z OCD - im silniejszy serotoninowo lek tym większa skuteczność i dlatego tu podobnie, najczęściej stosowanymi lekami jest paroksetyna i klomipramina.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 24 lip 2015, 12:03
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 oczywiście, to było tylko kątem siły serotoninowej a nie tego co najlepsze na przedwczesny wytrysk :) Tylko leki silnie serotoninowe są skuteczne - dlatego stosuje się zazwyczaj paroksetynę i klomipraminę, które wykazują największą skuteczność. Podobnie z OCD - im silniejszy serotoninowo lek tym większa skuteczność i dlatego tu podobnie, najczęściej stosowanymi lekami jest paroksetyna i klomipramina.

Racja, mi paroksetyna zmiazdzyla obsesje, kompulsji nie mialem, ale natrectwa mi rozjebala w drobny mak, co najlepsze nic nie wraca. :shock: :great:

-- 24 lip 2015, 12:05 --

artur1978 napisał(a):Trzeba bylo 12 pak klonow od tego pierwszego wziac skoro na benzo sie zna a pozniej bys sobie wymienil na co tam chcesz :D
Artur a uwierzysz w fakt, ze ja klona nigdy nie bralem!? :D
Nikt mi go nigdy nie chcial przepisac, alpry tylko miec od zajebania od jednego lekarza. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 24 lip 2015, 12:17
Na motwyacje floksetyna tez bardzo dobrze dziala pewnie przez 5ht2c i wlasnie poprzez wplyw na gestosc receptorow D2, niestety wplyw na SERT jest minusem
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9888623

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23711983

Albo taki mix chociaz hardkorowy musi byc
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2009031

przez Grabarz666 24 lip 2015, 12:57
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 oczywiście, to było tylko kątem siły serotoninowej a nie tego co najlepsze na przedwczesny wytrysk :) Tylko leki silnie serotoninowe są skuteczne - dlatego stosuje się zazwyczaj paroksetynę i klomipraminę, które wykazują największą skuteczność. Podobnie z OCD - im silniejszy serotoninowo lek tym większa skuteczność i dlatego tu podobnie, najczęściej stosowanymi lekami jest paroksetyna i klomipramina.

Ja na fluwoksaminie 50 mg miałem kastracje jak u trynkiewicza (jak to kiedyś ktoś napisał na forum:) ), aż strach pomyśleć co miałbym po paroksetynie lub klomipaminie.
Na escytalopramie 20 mg mam problem, żeby dojść (przynajmniej przez kilka h po zażyciu) i mimo dodatku trazodonu 150 mg i kasację libido o jakieś 60%.
W połowie sierpnia zamienię tazodon na mirtazapinę i zobaczę jak dodatkowa blokada 5-HT2C wpłynie na libido w porównaniu do trazodonu.

przez Psychopharm 24 lip 2015, 12:57
Fluoksetyna jako jedyny z SSRI (chociaż tutaj dane są różne, bo np. paroksetyna w wyższej dawce też, prawdopodobnie przez to, że jest słabym SNRI) zwiększa dopaminę w korze przedczołowej - to duży plus. To sytuuje ją razem z wenlą i duloksetyną niż z innymi SSRI.

Grabarz666 opóźnienie ejakulacji jest z powodu agonizmu 5-HT2c a nie 5-HT2a a więc trazodon raczej nie pomoże za wiele.

przez Grabarz666 24 lip 2015, 13:29
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 opóźnienie ejakulacji jest z powodu agonizmu 5-HT2c a nie 5-HT2a a więc trazodon raczej nie pomoże za wiele.

W przypadku zamiany trazodonu na mirtazapinę (względnie mianserynę) miałem na myśli samo libido, a nie opóźnienie ejakulacji. Liczę, że blokada 5-HT2C znacznie je poprawi. Sam trazodon również poprawia je, jako dodatek do SSRI, ale nie na tyle mocno, żeby nie było to... irytujące.

przez Psychopharm 24 lip 2015, 13:36
Obawiam się, że i mirtazapina nie zdziała wiele. Po prostu serotoniny z SSRI jest bardzo dużo a te leki co blokują receptory stosunkowo słabe.

Sortuj wg