MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 23 lip 2015, 13:12
No ago to bardzo słaby antagonista 5-HT2c. To jest dobry kierunek bo silny i selektywny antagonista byłby super lekiem przeciwdepresyjnym ale na razie takiego nie mamy. Selektywni antagoniści 5-HT2c wykazują szybkie działanie przeciwdepresyjne:

"Serotonin 2C receptor antagonists induce fast-onset antidepressant effects"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24166413

Co do 5-HT2c i apetytu to sprawa jest jasna. To i ew. skłonność do nadużywania może być jedynymi minusami antagonisty 5-HT2c jako leku przeciwdepresyjnego.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 23 lip 2015, 14:13
Zgadzam się w pełni.

Zastanawia mnie też inna kwestia związana z blokowaniem receptorów serotoninowych i ich wpływ na funkcje seksualne, tzn. blokada którego z receptorów bardziej poprawia funkcje seksualne, 5HT2A czy 5HT2C (np. podczas stosowania silnych ihibitorów SERT).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Vengence 23 lip 2015, 14:23
Grabarz666, W tej publikacji o hydroxyzynie wzgledem placebo, rzeczywiscie, róznica wynosi 2%, ale ogolnie wyniosla 12%. Powiedz mi wiec co jedli ludzie w grupie hydro a co w grupie placebo, rozumiem, ze ci z grupy placebo przytyli bo odzywiali sie w Mcdonaldzie, a ci z grupy Hydro - stolowali, sie u chinczyka i wcinali ryz oraz zupki chinskie!?. :mrgreen:

Konkluzja - Jak, mozna przytyc nie biorac leku przeciwhistaminowego, nie zwiekszajac liczby kalorii, nie biorac sterydow, albo nie wiem jedzenia siemia lnianego zagryzajac kg orzechow ziemnych dziennie?

Wniosek - badanie to robili albo debile, albo ludzie, ktorzy produkuja hydro.

No chyba, ze ludzie, potrafia utyc wlasna wiara w utycie i w to, ze dana substancja powoduje, tycie, to bylby chyba ewenement, na skale swiatowa, kulturysci nie musieli by juz stosowac ani sterydow ani odzywek, wystarczy, zeby na allegroo przeczytali, ze powoduje zwiekszenie masy :D

Teraz widzisz wlasna niekompetencje i brak abstrakcyjnego i logicznego myslenia?? Bo ja widze, pozdro 666 :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 23 lip 2015, 14:42
Blokada 5-HT2c poprawia funkcje seksualne bo to ich agonizm odpowiada za spadek libido powodowany przez SSRI (jak i nasilenie lęku), więc silny i selektywny antagonista byłby dobrym lekiem - do brania solo czy do łączenia z SSRI.

Blokada H1 może zwiększać apetyt, zmniejszać termogenezę i wydatkowanie kaloryczne stąd tycie - nikt tego nie neguje. Ale wątek tyczył się blokady 5-HT2c i apetytu.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 23 lip 2015, 14:50
Psychopharm napisał(a):Blokada 5-HT2c poprawia funkcje seksualne bo to ich agonizm odpowiada za spadek libido powodowany przez SSRI (jak i nasilenie lęku), więc silny i selektywny antagonista byłby dobrym lekiem - do brania solo czy do łączenia z SSRI.

Blokada H1 może zwiększać apetyt, zmniejszać termogenezę i wydatkowanie kaloryczne stąd tycie - nikt tego nie neguje. Ale wątek tyczył się blokady 5-HT2c i apetytu.

Ale ja nie pisze o tym przeciez, tylko daze, do tego co pan G. napisal, ze roznica miedzy hydro a placebo wyniosla tylko 2%, poza tym przeczytaj jego post wczesniejszy, a potem dokladnie moj.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 23 lip 2015, 15:24
U mnie agomelatyna byla bardzo mocno proseksualna w taki typowo euforyczny sposob, ale jak mowie nie mozna wykluczyc rekacji hipomaniakalnej a wtedy w mozgu dzieje sie wiele nie do konca dobrze zbadanych rzeczy.
Tak samo zadziwiajaca escitalopram dawal mi gdzies przez pierwsze 2 miesiace super libido, i nastroj polaczony z bezsennoscia i gonitwa mysli.

Sam agonista 5ht2c raczej nie bylby naduzywany to dziala troche inaczej po prostu wszystkie bodzce sa mocniejsze, jest kilka badan m.in. wskazujacych ze dodanie antagonisty 5ht2c nasial dzialanie amfetaminy, i od razu mowie ze jak ktos chce sobie to znalezc to ma od tego googla.

przez Vengence 23 lip 2015, 15:29
artur1978 napisał(a):U mnie agomelatyna byla bardzo mocno proseksualna w taki typowo euforyczny sposob, ale jak mowie nie mozna wykluczyc rekacji hipomaniakalnej a wtedy w mozgu dzieje sie wiele nie do konca dobrze zbadanych rzeczy.
Tak samo zadziwiajaca escitalopram dawal mi gdzies przez pierwsze 2 miesiace super libido, i nastroj polaczony z bezsennoscia i gonitwa mysli.

Sam agonista 5ht2c raczej nie bylby naduzywany to dziala troche inaczej po prostu wszystkie bodzce sa mocniejsze, jest kilka badan m.in. wskazujacych ze dodanie antagonisty 5ht2c nasial dzialanie amfetaminy, i od razu mowie ze jak ktos chce sobie to znalezc to ma od tego googla.

To jak to nie masz na to publikacji pod reka?? :mrgreen: :bezradny:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 23 lip 2015, 15:52
Grabarz666 napisał(a):
A co z hydroksyzyną, Silny antagonista H1, Ki = 2 nM a przyrost masy w porównaniu z placebo to tylko 2% i nie jest stosowany w anoreksji:
http://europepmc.org/abstract/med/7875114

Co z resztą leków przeciwhistaminowych nie blokujących receptora 5-HT2C?

Natomiast cyproheptadyna, lek przeciwhistaminowy jest stosowany w anoreksji dlatego,że blokuje 5-HT2C dla Ki = 2.23 nM, H1 Ki = 0.06 nM

jesli dla ciebie wzrost masy ciala o 12% to dwodow na to ze cos NIE MA WPLYWU na mase ciala to mi po prostu rece opadaja.
Proponuje jeszcze raz sie zastanowic nad wlasnym linkiem.

Agomelatyna blokuje receptory 5-HT2C dla K i = 710 nM, to co to za antagonista.

Samo KI jest tylko jedna z wielu zmiennych, ktore wplywaja na sile dzialania leku inne to chociazby biodostepnosc, wiazanie z bialkami, latwosc penetrowania bariery krew-mozg etc
Wenlafaksyna ma slabe Ki ale osiaga wysokie stezenia w mozgu i nikt nie mowi ze to "slaby" SSRI bo osiaga blokowanie sert przy 150 mg jak paroksetyna na 80mg.
LInk jest gdzies w temacie o wenli poszukaj sobie jak Ci zalezy

-- 23 lip 2015, 14:54 --

Psychopharm napisał(a):No jasne, nie dość że nie ma sensu brać folianu z SAM-e to dość drogi interes. A będziesz robić test mutacji genetycznej MTHFR? (madafaka gen :mrgreen:) Branie folianu jest tak czy owak zdrowe bo obniża homocysteinę.

Mozliwe ze zrobie sekwencjonowanie wszystkich genow 23andme.com to robi za 99usd tyle ze przesylka specjalan kuerierska tez 99 wiec jzu troche wychodzi.

przez Psychopharm 23 lip 2015, 16:02
Mimo, że wenla jest mocna serotoninowo to i tak nic nie przebije rakiety paroksetynowej. Brałem to i to i mogę porównać - nie ma chyba mocniejszego leku jak paroksetyna brana w dawkach 40 mg wzwyż. Sam jestem ciekaw swojej reakcji na wyższe dawki wenlafaksyny, bo miałem chyba najlepszą reakcję na paroksetynę z wszystkich leków z grupy SSRI, a jak wiadomo paro to taki słaby SNRI (chociaż dobra reakcja na pro mogła brać się z jej ogromnej siły serotoninowej), więc ciekawią mnie wyższe dawki wenli u siebie. Nie brałem też wenli przez dłuższy czas jak dwa tygodnie (a to jest bardzo krótko). No ale na razie biorę tą nieszczęsną mirtę :)

przez artur1978 23 lip 2015, 16:07
Coz wedlug mnie te leki na anhedonie i brak motywacji sie w ogole nie nadaja, wenla daje czasami jakas chora energie ale to nie jest takie czyste uczucie jak po typowych dopaminowcach.
Na razie poprobuje tych wszystkich suplementow mam tez bromantane, ktory podobno upreguluje TH i phenylpiracetam, ktory zwieksza wrazliwosc receptorow d2 i d3, ale na razie musze cierpliwie czekac.

przez Ricah 23 lip 2015, 16:13
artur1978, ostatnio zaciekawil mnie fenylopiracetam, w jakich dawkach masz zamiar stosowac i jak dlugo?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Vengence 23 lip 2015, 16:18
artur1978, O /cenzura/ to jak wenla w dawce 150mg trzepie po serotoninie, tak jak parox w dawce 80mg, to juz wiadomo, dlaczego ta wenla tak zamula. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 23 lip 2015, 16:23
Ricah napisał(a):artur1978, ostatnio zaciekawil mnie fenylopiracetam, w jakich dawkach masz zamiar stosowac i jak dlugo?

Tylko doraznie raz w tygodniu gora przed ciezkim treningiem albo jakims wyczerpujacym dniem, to nie jest rozwiazanie na stale

-- 23 lip 2015, 15:25 --

Vengence napisał(a):artur1978, O /cenzura/ to jak wenla w dawce 150mg trzepie po serotoninie, tak jak parox w dawce 80mg, to juz wiadomo, dlaczego ta wenla tak zamula. :pirate:

dokladnie tam byly takie ladne wykresy i bylo pokazane ze paroksetyna tez dosc mocno zaczyna blokowac NET w wyzszych dawkach, nei tak jak wenla ale dosc mocno.
Nie moge teraz tego linku znalezc w watku o wenli go gdzies wklejalem ale tam tyle spamu ze teraz nie dam rady znalezc

przez Psychopharm 23 lip 2015, 16:59
Vengence napisał(a):artur1978, O /cenzura/ to jak wenla w dawce 150mg trzepie po serotoninie, tak jak parox w dawce 80mg, to juz wiadomo, dlaczego ta wenla tak zamula. :pirate:

Wenla w dawce 150 mg w sile blokady SERT równa się 25 mg paroksetyny. Paro przy dawce 50 mg blokuje NET w około 20 %. W dawce 75 mg (czyli bardzo wysokiej i trudnej do zniesienia) blokuje NET w 35%. Dla porównania taka blokada NET jest osiągana już na dawce 75 mg. W dawce 375 mg wenla blokuje NET w 60% - obstawiam, że te wartości będą wyższe dla duloksetyny.

Sortuj wg