MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Patryk29 12 lip 2015, 14:33
Grabarz666 napisał(a):
Psychopharm napisał(a):pytanie który z tych antagonistów jest dostępny w Polsce. Mi nie przychodzi nic do głowy niestety. Jedynie buspiron, którego metabolitem jest 1-PP z siłą blokowania alfa-2 około 44 nm - no ale tu masz antagonistę alfa-2 bez sedacji. Buspiron zwiększa dopaminę w PFC właśnie głównie przez antagonizm alfa-2 - w połączeniu z SNRI (szczególnie duloksetyną) jest spory synergiczny wzrost DA w PFC.

A rysperydon? Ki = 8 nM

-- 12 lip 2015, 14:26 --

Patryk29 napisał(a):To, ze ty sie z tym nie zgadzasz nie oznacza ze tak nie jest i czesto jest tak, ze depresja moze minac sama, ale ona moze trwac, np 2-3 lata i jesli jest powazna, to ciezko bedzie wytrzymac w takim stanie.

A co? Prowadziłeś badania, że stwierdzasz, że "często tak jest"? Jeśli tak, to życzę ci powodzenia bez brania leków podczas trwania depresji.

Nikt chociaż przy odrobinie zdrowego rozsądku nie będzie skazywał się na cierpienia bez leków, skoro mogą one mu pomóc.

Nie prowadzilem, zadnych badan, takie zdanie maja nawet lekarze u których bylem, ze leki pomagaja przetrwac depresje, poza tym co ty jestes jakims ekspertem od depresji, ty nie jestes zadnym autorytem czlowieku, jezeli ktos jest w stanie przetrwac depresje i dac rade bez leków, to jak chce to niech próbuje, to ze ty muszisz zrec leki by byc na powierzchni, nie oznacza, ze niektórzy nie moga pokonac depresji nawet bez leków, poza tym nawet w necie napisane, jest, ze depresje da sie pokonac chocby sportem, ciezkim treningiem, ty wierzysz w magie antydepresantów, która tak na prawde jest znikoma i po odstawieniu tych twoich super leków, depresje uderza 2x mocniej, czytaj sobie dalej badania i twórz sobie w glowie wizje pieknego zycia na antydepresantach, które odbieraja uczucia, intelekt i checi do zycia, paradoksalenie co nie, przeciez maja jej dodawac, kurcza kutasa i robia z facete impotenta, jedz na zdrowie. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Grabarz666 12 lip 2015, 14:50
Żałosny jesteś. Brak argumentów i potwierdzenia swoich teorii wywołuje u ciebie agresję, to daje mi do zrozumienia, że jesteś osobnikiem niskiego poziomu (zarówno inteligencji jak i kultury). Myślę, że zdecydowanie lepiej wychodzi ci ćpanie niż wypowiadanie się na tym forum.

Żegnam.

przez Patryk29 12 lip 2015, 14:54
Grabarz666, ty za to jestes ekspertem w dziedzinie farmakologi depresji, skonczyles studia medyczne, ze masz prawo wogóle sie z kims nie zgadzac odnosnie tego co ktos napisal i jest to przytoczone w internecie jako, dowód, ty jestes zalosnym pajacem, który przytacza wieczniej jakies badania z jednej strony, nie wiadomo ani kto te badania robil ani kto tam bylem pacjentem, na kogo zlecenie te badania wykonano itd, i jakie cpanie, o czym ty piszesz, moze ty masz schizofrenie nie depresje, bo widze po tobie jakies urojenia.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 12 lip 2015, 14:58
Grabarz666 ja znam dane 16.5 nm w Ki risperidonu ale to i tak ciężki lek przez silną blokadę D2 - 3.57 nm.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lord Kapucyn 12 lip 2015, 15:00
Koniec wycieczek osobistych bo posypią się ostrzeżenia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 12 lip 2015, 15:42
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 ja znam dane 16.5 nm w Ki risperidonu ale to i tak ciężki lek przez silną blokadę D2 - 3.57 nm.

No to może kwetiapina?

przez Psychopharm 12 lip 2015, 15:43
Kwetiapina już jest lepsza, bo to najsłabiej blokujący D2 neuroleptyk, ale co do siły blokady alfa-2 to trudno wyczaić przy tym leku, bo tutaj też rolę odgrywa metabolit. Tak czy owak te dane co są nie są imponujące: 3630 nm i 237 nm dla metabolitu.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 12 lip 2015, 16:03
Psychopharm napisał(a):Kwetiapina już jest lepsza, bo to najsłabiej blokujący D2 neuroleptyk, ale co do siły blokady alfa-2 to trudno wyczaić przy tym leku, bo tutaj też rolę odgrywa metabolit. Tak czy owak te dane co są nie są imponujące: 3630 nm i 237 nm dla metabolitu.

Chyba dysponujemy innymi danym;)

http://thelastpsychiatrist.com/images/s ... nities.JPG

https://journals.prous.com/journals/dot ... table1.gif

Jak widać co publikacja, to różne dane.

przez Psychopharm 12 lip 2015, 16:57
To prawda, ale zauważ, że tam gdzie pisze 80 nm to jest alfa-2, nie wiadomo jakie alfa czy a,b czy c, a liczy się "a". W ki database są takie dane:

alfa-2: 80
alfa-2 A: 3,630
alfa-2 A: 2,230
alfa-2 B: 90
alfa-2 C: 29

Więc nie do końca wiadomo co oznacza alfa-2. No i metabolit kwetiapiny ma duże znaczenie kliniczne.

przez Grabarz666 12 lip 2015, 17:09
Psychopharm napisał(a):Więc nie do końca wiadomo co oznacza alfa-2. No i metabolit kwetiapiny ma duże znaczenie kliniczne.

Fakt, poza tym nie napisano, czy dla szczura, czy człowieka.

Odnośnie norkwetiapiny, to chyba najważniejszym jej działaniem farmakologicznym jest hamowanie NET.
W USA często augmentuje się zaburzenia nastroju właśnie kwetiapiną.

przez artur1978 12 lip 2015, 23:09
artur1978 napisał(a):Nieleczona depresja w wiekszosci mija po kilkunastu miesiacach, jesli leczenie nie przynosi skutku to warto rowazyc inna diagnoze.

Nie zgodzę się. Uważam, że nieleczona depresja może pogłębić się (nierzadko doprowadzając do samobójstwa) i spowodować nieodwracalne zmiany neurochemiczne w mózgu i wtedy zastosowanie leków może nie być w pełni skuteczne (zależy z jakiego "pułapu depresji startuje się").
Mi leki (escytalopram + trazodon, poźniej mirtazapina i mianseryna) pozwoliły w miarę normalnie funkcjonować, tzn. pracować (wiadomo nie na pełnych obrotach) i czuć się w miarę dobrze, a nawet, czasami, czerpać przyjemność z życia[/quote]

To nie jest moja prywatna opinia tylko dane z badan ktore widzialem, nie podam teraz dokladnego odnosnika bo czytam tego setki jesli nei tysiace. jesli mi nie ufasz sam mozesz poszukac.
Oczywiscie jesli wystepuja mysli samobojcze z tendencja do realizacji etc to wtedy farmakologia jest niezbedna, ale w dluzszym okresie czasu brak jest pewnych danych na temat skutecznosci lekow. Sam Stahl tak pisze ze przy drugim epizodzie depresyjnym zaleca STALE przyjmowanie lekow, ze wzgledu na ryzyko nawrotu. Dla mnie to ostra przesada bo ja wole zyc 90% czasu bez lekow z nawrotami niz 100% jak warzywo na niedoskonalych lekach.
Oczywiscie kiedys moge sie na tym przejechac,ale mam juz na tyle doswiadczenia i wgladu w siebie ze wiem kiedy potrzebuje pomocy a kiedy nie.

Uzywanie neuroleptykow w unipolarnej depresji albo nawet bezsennosci to imo gruba przesada
Ostatnio edytowano 12 lip 2015, 23:12 przez artur1978, łącznie edytowano 1 raz

przez cyklopka 12 lip 2015, 23:11
artur1978, raz mi samo przeszło. Innym razem nie miałam już na to siły i poszłam po leki.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez artur1978 13 lip 2015, 10:23
W szczegolnosci dystymia i anhedonai slabo reaguja na leki. Mi sie wydaje ze najlepsze bylyby stymulanty ale w Polsce oczywiscie nikt tego nie da.

przez lukrowana 13 lip 2015, 12:05
Mam problem. Od 2,5 roku biorę mirtazapine nasennie (bo i tak biorę inny antydepresant, a sama mirta mi nie pomagała). Wcześniej brałam mianseryne jakoś rok. Moim problemem jest to, że w nocy nie mogę zasnąć, taka przestawiona faza snu (próbowałam melatonine i inne leki). Tylko mirta pomaga mi zasnąć, ale chciałabym bardzo ją odstawić. Nie chcę się tym truć tak cały czas.
Powiem tak, że brałam mirtę 15 mg, potem przez pół roku 7,5 mg, teraz już jestem od pół roku na ćwiartce tabletki o mocy 15 mg. Więc jak dla mnie to mikrodawka, wręcz jakby podprogowa. Ale moim problemem jest to, że nie mogę zejść do zera. Na tej dawce zasnę, ale jak nie zażyję nawet tej ćwiartki to nie zasnę dopóki jej nie wezmę. Próbowałam deprywacji snu, wstawania bardzo wcześnie rano, żeby zasnąć łatwiej i lipa.
Czy coś takiego mogę nazwać uzależnieniem? Przeciez antydepresanty nie uzależniają, a to jest podobne do uzależnienia od typowych tabletek nasennych, że bez nich już potem sie nie zaśnie.

Dlatego pytanie do was - jak mogę zejść do zera tak całkiem? żeby już nie brać tej ćwiartki, ale żeby sen odpalał bez niej

Sortuj wg