MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez artur1978 06 lip 2015, 21:49
Po mirtazapinie,mianserynie mam zawsze oczy waskie jak szpilki, efekt typowy dla opioidow.
Po adrenergikach zrenice powinny sie rozszerzac ( po wenli mam zawsze mocno poszerzone).
Ciekawe co odpowiada za to dzialanie

-- 06 lip 2015, 21:39 --

A co do tworzenia nowej psychiatrii to Stahl w swoim "Essential psychophatmacology" pisze o mircie m.in:

"By blocking serotonin 2A, 2C, and 3 receptors,
the side effects associated with stimulating them, especially anxiety, nausea, and sexual
dysfunction are avoided (Fig. 7 — 11). However, blocking serotonin 2A and H1
antihistamine receptors accounts for the side effect of sedation, and blocking serotonin
2C and H1 receptors accounts for the side effect of weight gain"

-- 06 lip 2015, 21:53 --

strona 256
When mirtazapine blocks histamine 1 receptors, it can cause anxiolytic actions,
but also sedation and weight gain as side effects.

przez Grabarz666 07 lip 2015, 08:49
Przecież wyraźnie jest napisane powyżej (w tym, co cytujesz), że blokowanie receptora zarówno 5-HT2C jak i H1. powoduje wzrost apetytu i wagi, a wcześniej napisałeś:

"wiec troche slaby i wydumany ten twoj wskaznik [blokowanie 5-HT2C].Poprawia sie PRZYJEMNOSC z jedzenia to fakt ale nie apetyt, za apetyt odpowiada dzialanie antyhistaminowe u czesci pacjentow ale nie u wszystkich."
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez artur1978 07 lip 2015, 09:02
Grabarz666 napisał(a):Przecież wyraźnie jest napisane powyżej (w tym, co cytujesz), że blokowanie receptora zarówno 5-HT2C jak i H1. powoduje wzrost apetytu i wagi, a wcześniej napisałeś:

"wiec troche slaby i wydumany ten twoj wskaznik [blokowanie 5-HT2C].Poprawia sie PRZYJEMNOSC z jedzenia to fakt ale nie apetyt, za apetyt odpowiada dzialanie antyhistaminowe u czesci pacjentow ale nie u wszystkich."

Przeczytaj jeszcze raz pomysl i wtedy odpowiedz, bo znowu masz z czytaniem problem.Zacytuje Ci jeszcze raz

When mirtazapine blocks histamine 1 receptors, it can cause anxiolytic actions,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 07 lip 2015, 09:34
artur1978 napisał(a):When mirtazapine blocks histamine 1 receptors, it can cause anxiolytic actions,

i dalej cytowałeś:

artur1978 napisał(a):and blocking serotonin 2C and H1 receptors accounts for the side effect of weight gain

I ja mam problemy z czytaniem?!

przez artur1978 07 lip 2015, 10:07
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):When mirtazapine blocks histamine 1 receptors, it can cause anxiolytic actions,

i dalej cytowałeś:

artur1978 napisał(a):and blocking serotonin 2C and H1 receptors accounts for the side effect of weight gain

I ja mam problemy z czytaniem?!

Najpierw napisal ze oba a pozniej doprecyowal ze H1.
Przeczytaj ksiazke to wtedy pogadamy ? :D

przez Psychopharm 07 lip 2015, 10:18
artur1978 zwężenie oczu to efekt blokady 5-HT2a (na SSRI zawsze się rozszerzają).

Walczenie z tym, że 5-HT2c powoduje wzrost apetytu i wagi jest bezcelowe. To prawda stara jak świat i znają ją nawet przedszkolaki.

The 5-HT2C receptor and antipsychoticinduced weight gain - mechanisms and genetics
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16785265

Association of antipsychotic drug-induced weight gain with a 5-HT2C receptor gene polymorphism
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12086765

Clozapine-induced weight gain associated with the 5HT2C receptor −759C/T polymorphism
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 5/abstract

5-HT(2C) receptor agonists and the control of appetite
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22249823

Serotonin 5-HT2C receptor agonist promotes hypophagia via downstream activation of melanocortin 4 receptors
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18039773

5-HT2C receptor activation decreases appetite and body weight in obese subjects
http://link.springer.com/article/10.100 ... 407#page-1
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 07 lip 2015, 10:49
artur1978 napisał(a):Przeczytaj ksiazke to wtedy pogadamy ? :D

Przeczytałem ją, więc może skończ już osobiste wycieczki, negowanie faktów jest bezcelowe.

Jak będę miał urlop, to ponownie spróbuję uderzyć w NaSSA, gorsze noce będę odsypiał w dzień;)

przez artur1978 07 lip 2015, 11:11
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):Przeczytaj ksiazke to wtedy pogadamy ? :D

Przeczytałem ją, więc może skończ już osobiste wycieczki, negowanie faktów jest bezcelowe.

Jak będę miał urlop, to ponownie spróbuję uderzyć w NaSSA, gorsze noce będę odsypiał w dzień;)

Ok masz racje, nie ma co toczyc internetowych wojenek.
Napisz dokladniej co ci dolega to moze cos podpowiem bo ja od mlodonisc rozne specyfiki zarlem i troche doswiadczenia mam, chociaz najweicej i tak skorzystalem dzieki psychoterapii.
Z mojego doswiadczenia leki sa najlepsze w depresji inne formy zaburzen juz slabo (takie jak dystymia ,anhedonia)

przez Grabarz666 07 lip 2015, 11:33
artur1978 napisał(a):Ok masz racje, nie ma co toczyc internetowych wojenek.
Napisz dokladniej co ci dolega to moze cos podpowiem bo ja od mlodonisc rozne specyfiki zarlem i troche doswiadczenia mam, chociaz najweicej i tak skorzystalem dzieki psychoterapii.
Z mojego doswiadczenia leki sa najlepsze w depresji inne formy zaburzen juz slabo (takie jak dystymia ,anhedonia)

ICD-10 F41.2

Z tym, że lęk uogólniony i lęk paniczny przez pierwsze 3 miesiące choroby, obecnie same zaburzenia nastroju, Trittico 150 mg, bardziej na sen niż na nastrój, więc chce uderzyć ponownie w NaSSA, które mniej zaburzają mi libido (a w zasadzie w ogóle) i skuteczniej poprawiają nastrój, z tym, że powodowały (o dziwo) problemy ze spaniem (zasypianie, płytki sen). W czasie urlopu spróbuję je ponownie.

Więcej odnośnie mojej przypadłości w moich postach.

Psychoterapia to za droga sprawa. Mi potrzebny był po prostu dobry antydepresant i na pewno nie był to moklobemid z trazodonem, brane prawie 2 lata.

przez Psychopharm 07 lip 2015, 11:38
Odnośnie anhedonii - Zależy jakie leki. Ja wiele lat próbowałem SSRI i ni ciula nie działały na anhedonię tak jak bym chciał. Dopiero mirtazapina gdy zadziałała dała przełom - pojawiło się uczucie pasji i przyjemności (z tego co mnie interesuje w życiu - mojego zawodu ale i pasji życiowej) którego daaawno nie czułem (ostatni raz chyba mocniej jak byłem nastolatkiem) - żaden lek tego nie dał (a próbowałem też bupropion, metylofenidat i inne leki "dopaminowe"). To plus motywacja i chęci związane z tą pasją. Święty Graal działania przeciwdepresyjnego w moim przypadku (moja depresja jest specyficzna, związana z anhedonią i brakiem pozytywnych emocji bardziej niż z dołowaniem się i myślami samobójczymi) - niestety ciężko powtarzalny (mirtazapina jest niestety znana ze zjawiska "poop out"). Mam nadzieję, że wyższa dawka po dłuższym czasie w końcu zaskoczy.

Co do Stahla to mimo, że uważam go za guru psychofarmakoterapii to i w jego książce zdarzały się rażące błędy, jak ten gdzie przez pół książki twierdził że agonizm 5-HT2a zmniejsza uwalnianie dopaminy (prawdopodobnie błędnie łącząc to z tym, że blokada D2+5-HT2a zwiększa uwalnianie dopaminy - ale już sama blokada 5-HT2a nie), a to chodziło oczywiście o receptory 5-HT2c.

Grabarz666 trazodon ma dość daleko do NaSSa, bo słabo blokuje np. 5-HT2c i ma w działaniu SRI (mimo, że słaby). No i jest pozbawiony blokady alfa-2.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Patryk29 07 lip 2015, 11:50
Psychopharm, Lepiej wiecej poswiecic czasu na walke z depresja niz na czytanie i szukanie neuroprzekaznikow ktorych zalozyles ze ci brakuje, brales juz wszystkie leki ktore dzialaja na rozne neuroprzekazniki, nawet stymulanty i nadal nic ci to nie dalo, wiec twoim problemem nie jest ani dopamina ani serotonina, bo po wzieciu metylo powinno ci praktycznie wszystko ustapic a tak sie nie dzieje, na ssri narzekasz ze nie lecza twojej depresji w zasadzie kazdy ma tak na ssri, ze mu sie po prostu nic nie chce, ja mam tak samo, takze to nie jest tak, ze tylko ty tak reagujesz zle, moze twoja depresja jest na tyle lekka, ze wystarczyl by sport, bieganie, silownia, przestanie w koncu czytac o mozgu i zajecie sie zyciem tu i teraz, bo to czytanie i tak ci huja da, bo nawet jak znajdziesz jakas informacje przydatna, to z kolei nie bedzie substancji ktora moglaby dac efekt ktory oczekujesz i kolo sie zamyka, brales nawet ketamine i tez ci nie pomogla, nie ma na swiecie substancji ktora wyleczy twoje objawy.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Grabarz666 07 lip 2015, 11:53
Psychopharm napisał(a): trazodon ma dość daleko do NaSSa, bo słabo blokuje np. 5-HT2c i ma w działaniu SRI (mimo, że słaby). No i jest pozbawiony blokady alfa-2.

Wiem.
Od antydepresanta oczekuję, żeby nie zaburzał libido i promował sen.
Trazodon zaburza mi libido, ale dobrze po nim śpię. Działanie przeciwdepresyjne bardzo słabe (nawet przy dawce 300 mg).
NaSSA nie zaburzały libido, ale powodowały problemem ze snem (sic!). Działanie przeciwdepresyjne bardzo skuteczne (już przy dawce 20 mg mianseryny).

-- 07 lip 2015, 13:15 --

Dla zainteresowanych farmakodynamiczne parametry mirtazapiny:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 0198.x/pdf

Ki można obliczyć z równania:
Ki=10^(-pKa)
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Psychopharm 07 lip 2015, 14:35
Patryk29 myślisz, że nie próbowałem wszystkiego innego zanim nie sięgnąłem po leki? Poprawa była, więc jest możliwa. Nie wiem co za nią odpowiadało, nie da się na pewno tego stwierdzić, ale próbowanie leków które ją dały jest najrozsądniejsze. Jeśli nie zadziałają to trudno. Nie brałem leków przez jakiś czas - da się tak żyć, ale depresja jest stale obecna. Co do czytania to niech każdy robi to co uważa. Ja czytam, Ty biegasz czy co tam jeszcze, każdy próbuje na swój sposób. Dałbym sobie już dawno siana gdyby nie działanie które miałem parę razy - to była poprawa w depresji o którą mi chodzi. Nie mówię, że jest to łatwo osiągnąć - ale jest to możliwe i dojdę do tego prędzej czy później.

przez Grabarz666 07 lip 2015, 15:14
Możesz napisać co brałeś?

Sortuj wg