MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez estera1 08 lut 2015, 11:21
ja po dawce 7,5 byłam pobudzona i mogłam zapomniec o spaniu.Dla mnie najlepsza dawka była 30mg .Zanim zaczełam spać dzięki mircie mineło jakieś dwa tyg.Brałam rozpuszczalne w ustach ze względu na cene i dzieliłam je bez problemu.Zależy tez z jakiej firmy ,jedne tabletki są duże i super sie dzieli a inne są mniejsze to z nimi już gorzej ale da sie

przez Meg1985 08 lut 2015, 12:40
Damian9595 napisał(a):Z tym to słuchajcie jest tak, że z dnia na dzień mam coraz większą bezsenność. Jakiś nietypowy przypadek jestem jestem :mrgreen: Może ta noradrenalina mnie tak nakręca, a biore minimalną dawke 15-stke o 22, a podobnież tych tabletek nie powinno się dzielić na połówki. Nie zapowiada sie na lepsze, chyba dam sobie siana z tą mirtą, bo z dnia na dzień coraz gorzej :pirate:

Nie rezygnuj tak szybko z Mirty. To dobry lek, tylko trzeba dać mu czas. Ja jestem od lipca 2014 cały czas niezmiennie na 15 mg. i nie mam zamiaru zwiększać, bo usypia mnie znakomicie od pierwszej tabletki. Ale pamiętam, że przez pierwsze tydzień, może dwa tygodnie, to był jakiś koszmar. Choć w nocy tak jak pisałam wcześniej spałam super, to w dzień przechodziłam tak dziwne stany, że jak teraz o tym pomyślę, to robi mi się niedobrze. Płakałam, codziennie miałam tak gwałtowne spadki nastroju, że trudno mnie było uspokoić. Miałam też myśli samobójcze, strasznie katastroficzne wizje swojej przyszłości, oj co tu dużo mówić, był to koszmar. Ale po 2 tyg. zaczęło ustępować, dlatego spróbuj jeszcze trochę wytrzymać na Mircie, może u Ciebie lek też potrzebuje czasu na rozkręcenie.

Arasha, jeszcze słówko do Ciebie. Przepraszam, ale nie udało mi się tym razem, spóźniłam się pół godziny i już nie mogłam oddać głosu, wybacz:(((( Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro :(
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Damian9595 08 lut 2015, 16:57
Mirte łykam na depresje melancholijną, wcześniej SSRI (paro i sertralinke), teraz do sulpirydu dostałem właśnie mirte, sulpiryd z reguły podziała i przestaje. Wczoraj wziąłem na noc i dobrze usnąłem, straszny burdel w trakcie stabilizacji tej mirty :mrgreen: Dał się we znaki progres, pobiorę sztywno jeszcze jakiś czas, może zacznie robić swoje.
Dzięki Serdecznie za wszystkie odpowiedzi :))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kalikali1 08 lut 2015, 20:59
Ile kosztuje najtańszy lek z mirtą w formie normalnych tabletek,tych nie rozpuszczalnych w jamie ustnej ???

przez estera1 08 lut 2015, 22:02
ja płaciłam 25zł ale to zależy od miasta i apteki.Kupowałam 30 a w ostatnim stadium brania dzieliłam na pół także miałam na dłużej

przez slow_down 08 lut 2015, 22:52
Nigdy nie jest tak, że zależy od miasta i apteki. Tego typu leki kosztują wszędzie tak samo. Kiedyś była dyskusja, że różnią się ceny jednego zamiennika mirty. Różniły, owszem, a dlatego właśnie że jeden z nich miał dwie wersję - tabletki powlekane i tabletki rozpuszczalne.
Rozpuszczalne mają to do siebie, że się po nich szybko zasypia. Po tych powlekanych nie spałem w ogóle.
A jak chodzi o ceny tych nierozpuszczalnych:
Mirzaten 30 mg - 59zł
Remeron - jedyne 228zł

A jak chodzi o rozpuszczalne, najtańsze 25-29zł.
slow_down

przez harvard 08 lut 2015, 23:14
Nie tyjecie od mirty? Jak to u Was jest z wagą?
Rewelka jeżeli o śnie mówimy! Kwestia dobrania dla siebie odpowiedniej dawki jak mawia mój psycho.

przez cyklopka 08 lut 2015, 23:17
harvard, +4, ale dopiero po połączeniu z kwetą. Po odstawieniu mirty -2, mniejsza chęć na ciastka o północy. Teraz tylko kweta, spuchnięty brzuch i brak apetytu.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez miko84 09 lut 2015, 09:49
Damian9595 jeśli na depresję melancholijną to mirta powinna być skuteczna - obniża aktywność osi HPA i zwiększa dopaminę - obydwie te rzeczy są wskazane w tym typie depresji.

Co do cen to Remirta Oro i Mirtagen 30 mg kosztują około 30 zł, 45 mg są w cenie około 40 zł, ale mi udało się ostatnio dostać Mirtagen 45 mg w cenie 30 zł... Wszystko zależy od apteki bo lek nie jest refundowany (a powinien już dawno być zamiast mianseryny :>).
miko84

przez klaudi 09 lut 2015, 10:07
Ja płacę za Mirzaten 30 mg. 36 zł.
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez mirunia 09 lut 2015, 11:49
Też biorę Mirzaten 30 i ostatnio płaciłam ponad 40zł, za 30tabl. tak, że nie jest tak jak pisze slow_down, że te leki kosztują wszędzie tak samo. W innej aptece kosztowały 51 zł. - nie wzięłam.
klaudi, też biorę ten zestaw, z tym, że Eliceę 10mg i bez Chlora.

przez miko84 09 lut 2015, 12:01
Najtańsze są Remirta Oro i Mirtagen.
miko84

przez Patryk29 09 lut 2015, 13:10
Czy po tej mircie tyje się tak jak po mianserynie ?? :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tomekp200 09 lut 2015, 13:19
Siema mam pytanko.Biore cały czas Lamotrygine(epilepsja),Mirtazapine i Coaxil(depresja,objawy nerwicowe).Chcialbym sobie w jakis sposob podniesc serotonine,wiec zakupilem sobie Tonisol.To preparat,ktory ma zwiekszyc poziom tryptofanu,wit b3,b6 i b8.Czy branie tego da jakis efekt,skoro taki coaxil zmniejsza serotonine przez szybsza eliminacje se szczeliny miedzysynaptyczne?.Bardzo mi zalezy na "ataku" na wlasnie ten neuroprzekaznik,ktorego w moim odczuciu mam niedobory,co przejawia sie miedzy innymi poczuciem smutku,rozdraznieniem.Lekow z grupy SSRI nie dodaje,bo fatalnie na mnie dzialaja powodujac otepienie i obnizaja próg drgawkowy.

Sortuj wg