MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez artur1978 05 lut 2015, 11:38
Anna P. napisał(a):Co do uzależnienie od antydepresantów to u mnie wygląda to tak (biorę fluoxetynę od 17 roku życia a mam 35 lat): potrafię je odstawić z dnia na dzień, biorąc nawet maksymalną dawkę - 80mg, i nie czuję żadnych skutków ubocznych. Jest super, wiadomo, że okres półtrwania jest długi ale przez kilka miesięcy jest ok i nie czuję żadnej różnicy i nagle coś się złego dzieje w moim życiu i wpadam w czarną dupę. Do tego stopnia, że nie mogę się zmobilizować żeby iść do lekarza. Chodzę do pracy, wykonuję swoje obowiązki i nic więcej. Wracam do domu i siedzę gapiąc się w ścianę. Nie czytam, nie oglądam filmów a normalnie funkcjonując czytam średnio 3 książki w tygodniu i oglądam co najmniej jeden film dziennie. Kończy się tak, że szwagier albo siostra wiozą mnie na izbę przyjęć i dostaję receptę. Wtedy wracają kolory. Cała paleta barw.
Oczywiście leki odstawiam bez porozumienia z lekarzem. W sumie nie wiem dlaczego. W przyszłym tygodniu mam wizytę więc zapytam czy takie odstawianie leków kiedy super się czuję jest ok czy raczej nie powinnam tego robić.
Ostatnio zmniejszyłam mirtagen (z 90mg na 45mg), promazynę (z 200mg na 100mg) oraz fluoxetynę (z 80mg na 60mg) i o ile na początku czułam się gorzej i byłam lekko zdołowana to teraz czuję się super. Nigdy nie byłam taka szczęśliwa i pełna energii. Śmieję się, że niedługo zacznę biegać dookoła budynku ;)

Koncowka pasuje pod hipomanie po zmneijszeniu/odstawieniu antydepresantow.

przez Anna P. 05 lut 2015, 20:45
artur1978 napisał(a):
Anna P. napisał(a):Co do uzależnienie od antydepresantów to u mnie wygląda to tak (biorę fluoxetynę od 17 roku życia a mam 35 lat): potrafię je odstawić z dnia na dzień, biorąc nawet maksymalną dawkę - 80mg, i nie czuję żadnych skutków ubocznych. Jest super, wiadomo, że okres półtrwania jest długi ale przez kilka miesięcy jest ok i nie czuję żadnej różnicy i nagle coś się złego dzieje w moim życiu i wpadam w czarną dupę. Do tego stopnia, że nie mogę się zmobilizować żeby iść do lekarza. Chodzę do pracy, wykonuję swoje obowiązki i nic więcej. Wracam do domu i siedzę gapiąc się w ścianę. Nie czytam, nie oglądam filmów a normalnie funkcjonując czytam średnio 3 książki w tygodniu i oglądam co najmniej jeden film dziennie. Kończy się tak, że szwagier albo siostra wiozą mnie na izbę przyjęć i dostaję receptę. Wtedy wracają kolory. Cała paleta barw.
Oczywiście leki odstawiam bez porozumienia z lekarzem. W sumie nie wiem dlaczego. W przyszłym tygodniu mam wizytę więc zapytam czy takie odstawianie leków kiedy super się czuję jest ok czy raczej nie powinnam tego robić.
Ostatnio zmniejszyłam mirtagen (z 90mg na 45mg), promazynę (z 200mg na 100mg) oraz fluoxetynę (z 80mg na 60mg) i o ile na początku czułam się gorzej i byłam lekko zdołowana to teraz czuję się super. Nigdy nie byłam taka szczęśliwa i pełna energii. Śmieję się, że niedługo zacznę biegać dookoła budynku ;)

Koncowka pasuje pod hipomanie po zmneijszeniu/odstawieniu antydepresantow.

Dodam jeszcze, że ostatnio zmieniłam Depakinę na Vetirę (padaczka) i ten wzrost energii oraz poprawa samopoczucia jest raczej z tym związany. Od tego momentu czuję się jakbym połknęła baterie duracella. Dopiero później zmniejszyłam psychotropy. Wcześnie przy zmniejszaniu dawek czy całkowitej rezygnacji z leków nigdy nie zaobserwowałam poprawy. Takiej poprawy, bo nie tylko ja to widzę, a raczej czuję, ale również osoby postronne.
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez miko84 06 lut 2015, 09:21
Tą Vetirę na padaczkę bierzesz czy jako stabilizator nastroju?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna P. 06 lut 2015, 23:34
miko84 napisał(a):Tą Vetirę na padaczkę bierzesz czy jako stabilizator nastroju?

Na padaczkę. Z tego co się orientuję to vetira jest typowo na padaczkę natomiast depakinę stosuje się jako stabilizator nastrojów.
Nie wiem, nie wypowiadam się.
Moim stabilizatorem nastroju jest sms od Mężona 'słonko, wpadnij po pracy do Ochinka i wybierz sobie nowe futro'
A tak serio, to ostatnio czuję się tak dobrze, że obawiam się że tak się dzieje 3 dni przed śmiercią albo zaraz wymyślą jakąś jednostkę chorobową 'nadmierne szczęście'
Naprawdę chciałabym wierzyć, że wszystko idzie ku lepszemu i że wreszcie nastąpi mój czas... prywatny występ Metallicii i wygrana w totka ;)
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez miko84 07 lut 2015, 09:33
Ta jednostka chorobowa już niestety jest, nazywa się CHAD a dokładnie jej "przyjemna" górka - hipomania ;) A tak na serio to po prostu masz dobrze dobrane leki, dobrego męża i cóż więcej potrzeba :)
miko84

przez Damian9595 07 lut 2015, 19:34
8 dzień na mircie, czuje straszne podkurwienie, impulsowość i bezsenność w sumie to podchodzi pod akatyzje, strasznie męczące uczucie nie wiadomo co z sobą zrobić. Jechać dalej z lekiem czy lepiej odstawić?
Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

przez estera1 07 lut 2015, 20:37
Damian9595 napisał(a):8 dzień na mircie, czuje straszne podkurwienie, impulsowość i bezsenność w sumie to podchodzi pod akatyzje, strasznie męczące uczucie nie wiadomo co z sobą zrobić. Jechać dalej z lekiem czy lepiej odstawić?

8 dzien bierzesz i dalej spac nie umisz?a jaką dawke bierzesz?i o ktorej godzinie?moze za wczesnie?a kladziesz sie za pozno?ja brałam ok 22 i szłam spac ok 22,30-23

przez artur1978 07 lut 2015, 20:51
Damian9595 napisał(a):8 dzień na mircie, czuje straszne podkurwienie, impulsowość i bezsenność w sumie to podchodzi pod akatyzje, strasznie męczące uczucie nie wiadomo co z sobą zrobić. Jechać dalej z lekiem czy lepiej odstawić?

Za wysoka dawka na poczatek. Zmniejsz do takiej po ktorej mozesz spac

przez estera1 07 lut 2015, 21:24
15mg to dawka w sam raz.Mniejsza dawka może działac pobudzająco lub nie zadziałać wcale

przez Damian9595 07 lut 2015, 21:27
Z tym to słuchajcie jest tak, że z dnia na dzień mam coraz większą bezsenność. Jakiś nietypowy przypadek jestem jestem :mrgreen: Może ta noradrenalina mnie tak nakręca, a biore minimalną dawke 15-stke o 22, a podobnież tych tabletek nie powinno się dzielić na połówki. Nie zapowiada sie na lepsze, chyba dam sobie siana z tą mirtą, bo z dnia na dzień coraz gorzej :pirate:

przez artur1978 07 lut 2015, 22:06
estera1 napisał(a):15mg to dawka w sam raz.Mniejsza dawka może działac pobudzająco lub nie zadziałać wcale

IM mniejsza dawka mirty ,miansy tym mniej pobudzajaca.

przez Tańczący z lękami 07 lut 2015, 22:13
artur1978 napisał(a):
estera1 napisał(a):15mg to dawka w sam raz.Mniejsza dawka może działac pobudzająco lub nie zadziałać wcale

IM mniejsza dawka mirty ,miansy tym mniej pobudzajaca.

dokładnie i to zarówno w teorii jak i na swoim przypadku potwierdzam
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Arasha 07 lut 2015, 22:27
Damian9595 napisał(a):Z tym to słuchajcie jest tak, że z dnia na dzień mam coraz większą bezsenność. Jakiś nietypowy przypadek jestem jestem :mrgreen:

Bardzo nietypowy :shock: , przyznaję ... jako weteranką w braniu mirty. Ale podejrzewam, że nie czujesz się z tym jakoś mega zajebiście :? Cóż, ale na tym właśnie polega indywidualne działanie substancji czynnych na każdego pacjenta :bezradny:

Damian9595 napisał(a):podobnież tych tabletek nie powinno się dzielić na połówki.

Tych rozpuszczających się w ustach raczej nie ( chociaż ludzie dzielą ), zwykłe - bez problemu.

Damian9595 napisał(a):chyba dam sobie siana z tą mirtą, bo z dnia na dzień coraz gorzej :pirate:

Ty nam lepiej powiedz, na co masz zapisaną mirtazapinę ? Przeciwdepresyjnie czy w związku z problemami ze snem ?
To Twój pierwszy psychotrop ? Sorry, za dociekliwość, ale próbuję dociec przyczyn takiej nietypowej reakcji. Mnie mirta uspokaja, a jestem bardzo nerwową osobą :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez miko84 08 lut 2015, 09:57
Mnie też uspokaja ale reakcje na leki są czasami tak dziwne, że trudno przewidzieć.
miko84

Sortuj wg