MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez kama32 21 sty 2015, 21:43
hej pablo ja biore paro juz siedem lat ale w kratke przez ostatnie kilka lat co kilka dni wlasciwie.. co przez to rozumiesz ze ssri nie sa do brania latami, tzn jakies powiklania??? bo zastanawiam sie od czego mam bezssennosc... i takie pytanie jeszcze czy mirtazapina ktora biore kilka dni juz na wieczor moze powodowac z poczatku otepienie, niemoznosc skupienia sie,??? jestem kosmetyczka i cos co zwykle wykonywalam w godzine teraz zajmuje mi to az dwie!!! jak by mnie ktos w glowe przywalil, czy tak moze byc od mirty w poczatkowych dniach czy skutki niewyspania moze? acha i jeszcze problemy ze wzrokiem , niemoge dluzej zatrzymac wzroku na jednym detalu tak jakby pulsowalo mi oko i leciutka czarna mgla.. (cisnienie?)

przez Patryk29 21 sty 2015, 22:38
kama32 napisał(a):hej pablo ja biore paro juz siedem lat ale w kratke przez ostatnie kilka lat co kilka dni wlasciwie.. co przez to rozumiesz ze ssri nie sa do brania latami, tzn jakies powiklania??? bo zastanawiam sie od czego mam bezssennosc... i takie pytanie jeszcze czy mirtazapina ktora biore kilka dni juz na wieczor moze powodowac z poczatku otepienie, niemoznosc skupienia sie,??? jestem kosmetyczka i cos co zwykle wykonywalam w godzine teraz zajmuje mi to az dwie!!! jak by mnie ktos w glowe przywalil, czy tak moze byc od mirty w poczatkowych dniach czy skutki niewyspania moze? acha i jeszcze problemy ze wzrokiem , niemoge dluzej zatrzymac wzroku na jednym detalu tak jakby pulsowalo mi oko i leciutka czarna mgla.. (cisnienie?)

Na poczatku moze tak byc jak piszesz, ja co prawda nie bralem mirtazapiny, ale bralem mianseryne, lek podobny, na poczatku muli strasznie, w pierwszych tygodniach po wstaniu czulem sie jak by mi ktos w leb przypierdolil czyms na prawde ciezkim :pirate:

na pocieszenie powiem ci ze to minie.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Meg1985 21 sty 2015, 22:42
kama32 napisał(a):hej pablo ja biore paro juz siedem lat ale w kratke przez ostatnie kilka lat co kilka dni wlasciwie.. co przez to rozumiesz ze ssri nie sa do brania latami, tzn jakies powiklania??? bo zastanawiam sie od czego mam bezssennosc... i takie pytanie jeszcze czy mirtazapina ktora biore kilka dni juz na wieczor moze powodowac z poczatku otepienie, niemoznosc skupienia sie,??? jestem kosmetyczka i cos co zwykle wykonywalam w godzine teraz zajmuje mi to az dwie!!! jak by mnie ktos w glowe przywalil, czy tak moze byc od mirty w poczatkowych dniach czy skutki niewyspania moze? acha i jeszcze problemy ze wzrokiem , niemoge dluzej zatrzymac wzroku na jednym detalu tak jakby pulsowalo mi oko i leciutka czarna mgla.. (cisnienie?)

Kama SSRI nie są lekami, które się bierze w kratkę. Albo się je bierze regularnie, długofalowo albo wcale. ja myślę, że ta bezsenność może wynikać z Twojej niesystematyczności. A Mirta, nie pamiętam , żeby mnie aż tak otumaniała, a jaką dawkę bierzesz?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kama32 21 sty 2015, 23:16
15mg na noc.

przez Meg1985 22 sty 2015, 01:42
To tak jak ja. Z tego co wiem jest to dawka minimalna, więc dziwne że jesteś aż tak wrażliwa, ale wiadomo, każdy reaguje inaczej...
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez harvard 23 sty 2015, 21:57
Mam pytanie odnośnie przyrostu wagi. Mam przypisany mirtagen 15mg na noc przez miesiąc. Czytam różne opinie, że raczej tyje się po tym. Tylko czy spowodowane jest to apatytem czy sama tabletka powoduje tycie i dlaczego?

przez Arasha 24 sty 2015, 00:19
harvard, głównie apetytem, trudnym do opanowania, niestety :bezradny: Myślę, że przez miesiąc nie powinno się nic strasznego podziać. Spróbuj ... zawsze trzeba brać pod uwagę, że każdy organizm reaguje jednak trochę inaczej na daną substancję :!: Pobierzesz, to się sam zorientujesz. Zresztą nie masz zbyt dużej dawki. Obserwuj się, waż ( jak już musisz ) i w razie czego poproś lekarza o zmianę leku. Ale daj mu przynajmniej szansę. Jeżeli masz problemy ze snem, to ten lek jest jednym z lepszych ... czasem trzeba wybrać mniejsze zło. Powodzenia ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez hashim 24 sty 2015, 12:44
miko84 nienawiśc do seksu po malych dawkach mirtazapiny 7,5 mg-10 mg?

czym jest spowodowane ewidentnie (wiele razy sprawdzałem) to jest wina mirtazapiny, działanie na który to receptor 5ht2a, 5-t2c, 5ht1a, alfa-2, h1

przez miko84 24 sty 2015, 13:00
Trudno wyczaić, 5-HT1a można raczej z tego wywalić, podobnie jak antagonizm alfa-2 (yohimbina która jest antagonistą alfa-2 poprawia libido). Zostaje antagonizm 5-HT2a, 5-HT2c (odwrotny agonizm działa inaczej niż antagonizm) i H1. Jako, że trazodon który jest słabym antagonistą 5-HT2c a blokuje 5-HT2a poprawia czasami libido to pozostaje odwrotny agonizm 5-HT2c i H1, tzn. ich połączenie prawdopodobnie tak na Ciebie działa.

Jest jeszcze druga teoria, trochę fantazyjna, co nie znaczy, że nie jest możliwa. Mirtazapina zwiększa aktywność kory przedczołowej, czyli centrum dowodzenia mózgu i siedziby naszego logicznego myślenia i kontroli (to prawdopodobnie ta rozwinięta najbardziej u ludzi część mózgu czyni nas ludźmi). Wyższa aktywność kory przedczołowej to większa kontrola nad "zwierzęcymi" i bardziej prymitywnymi obszarami mózgu które odpowiadają za popęd seksualny. A więc w skrócie, większa aktywność kory przedczołowej tłumi libido, masz większą samokontrolę (co zauważyłem na mirtazapinie u siebie). Sprawy seksu mało mnie na tym leku interesują, uważam je za wręcz odrażające. Czyli podobne działanie jak u Ciebie.
Ostatnio edytowano 24 sty 2015, 13:05 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez Infinity 24 sty 2015, 13:04
harvard, ja nie tyję. Kiedy odstawiłam na kilka miesięcy nie schudłam. Nie ma u mnie żadnego wpływu na wagę czy apetyt, a świetnie działa nasennie.

przez Tańczący z lękami 24 sty 2015, 14:42
hashim, miko84, ja też na mircie mam mniejszy popęd niż np. na miansie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Arasha 24 sty 2015, 14:44
I o to chodzi chłopaki :lol: Wreszcie jakiś sposób, żeby Was spacyfikować :pirate: Niech żyje mirta :great: ( nie tylko z tego powodu ! )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez miko84 24 sty 2015, 15:01
Mi to wcale nie przeszkadza, jestem sam i nie potrzebuje do niczego libido. Jeśli mirtazapina zadziała tak jak kiedyś na moją depresję to jestem w stanie wiele zaakceptować. Jedyny lek który coś więcej kiedykolwiek zdziałał u mnie.
miko84

przez Arasha 24 sty 2015, 15:12
miko84, że też ja Cię nie umieściłam na liście w konkursie na Porządnego chłopa :? Wybacz :uklon:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg