MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez czarnobiała mery 17 sty 2015, 20:43
Arasha, no ja po takich snach, zwłaszcza jak się w nich boję, nie budzę się wypoczęta, tylko zmęczona. A ja najczęściej się boję w snach, nawet jak nie są to koszmary.
Ja chyba kiedyś takich snów nie miałam, dopiero jak zaczęłam brać leki.

przez kama32 17 sty 2015, 20:53
dodam ze zawsze funkcjonowalam w miare normalnie zawsze pracowalam.. kilka epizodow glebszej depresji ale mimo tego zakladalam <maske> i pracowalam spotykalam sie z ludzmi itd, teraz nie pracuje juz drugi tydzien bo niedaje rady z niewyspania. niewiem co sie dzieje od czego ta bezssennosc co to za g... sie przyplatalo? niedosc ze zawsze przyplatuja sie jakies bole to teraz jeszcze bezssennosc a tego juz nie zniose,,

przez Arasha 17 sty 2015, 21:13
kama32, Ty przede wszystkim powinnaś się skonsultować z lekarzem psychiatrą, a branie leków na własną rękę, jak nam się podoba, nie jest dobre ( piszę z własnego doświadczenia ). Ja mam ogromne problemy ze snem, a od 10 lat jestem noc w noc na lekach ... początkowo przez ponad 3 lata alprazolam ( Xanax ), a później mirtazapina w różnych dawkach. Tak naprawdę to mirta wyciągnęła mnie z nieprzespanych nocy, ale ja dostałam na początek dawkę 30 mg ... później zmniejszyłam sama do 22,5 mg ... obecnie jestem na 45 mg ( czasami próbuję brać 30 mg ). Nawet teraz zdarzają mi się noce, gdzie nie mogę zasnąć i wtedy ratuję się doraźnie Estazolamem ( benzodiazepina, podobnie jak Xanax ). Obecnie oprócz mirty czasami biorę dodatkowo Ketilept ( neuroleptyk, w małych dawkach działający nasennie ), żeby nie brać zbyt często benzo, od których już jestem uzależniona. Doskonale Cię rozumiem ( na mnie też nie działał Zolpidem chociaż większość osób po nim śpi, ale nie wszyscy ) i dlatego dla Twojego dobra odsyłam Cię jak najszybciej do lekarza ... tu nie ma żartów ... dziewczyno, bo się wykończysz ( już chyba sama to czujesz ). Musisz z lekarzem przedyskutować branie paroksetyny / ewentualnie jej stopniowe odstawienie i dobrać lek, który najlepiej podziała na Ciebie nasennie ... może to być mirta w większej dawce, może podobna do mirty mianseryna ( na niektórych lepiej działa ), a może właśnie jakieś nieduże dawki neuroleptyków tj. kwetiapina czy chlorprothixen ... Ale o wyborze leku musi zadecydować lekarz, znając Twoją dotychczasową historię leczenia !!! Nie możesz leczyć się na ślepo ! Na forum możesz zawsze liczyć na wsparcie czy jakąś poradę, ale pamiętaj, że leki psychotropowe na każdego człowieka mogą podziałać tak naprawdę trochę inaczej, dlatego ważny jest indywidualny dobór substancji i ich zmiana w przypadku nieskuteczności działania.

Do doraźnego stosowania dobre są Estazolam czy Lorafen ( ale to są leki do bardzo krótkotrwałego stosowania i bardzo łatwo można się od nich uzależnić ! Oczywiście, w takiej sytuacji jak teraz jesteś to jeden tydzień brania Ci nie zaszkodzi ...a oby tylko coś Ci pomogło ). Jeżeli masz mirtę to spróbuj dzisiaj wziąć 30 mg od razu albo jak się boisz, to weź 15 mg, a jak nie zaśniesz, to dobierz drugą tabletkę. To tyle, co mi na szybko przychodzi do głowy ( dość chaotycznie to wszystko napisałaś i mogłam coś przeoczyć ). Trzymaj się i dawaj znać co u Ciebie, bo się poważnie o Ciebie martwię.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kama32 17 sty 2015, 21:56
dzieki za odpowiedz, jestem pod opieka psychiatry, to on kazal zejsc z seroxatu bo stwierdzil ze na mnie nie dziala i w zamian przepisal mirtazapine,.. jak juz wczesniej wspomnialam nigdy nie mialam problemow z bezssennoscia, dopiero do miesiaca nie moge spac. i niewiem czy to jest efekt seroxatu czy zalamanie nerwowe.. wiem ze na forum paroxetina dziewczyna miala taki sam problem po effectinie, a z czego mi wiadomo to lek z tej same grupy co seroxat.. czy ta bezssennosc ma szanse minac sama?? i czy mozna tak sobie skoczyc z seroxatu na mirtazapine?? widzisz, gdyby psychiatrzy potrafili zalatwic problem nie byloby mnie tu, ... dla nich sprawa prosta bierzesz seroxat i nie spisz to masz mirte,, a napewno zasniesz.. konsultowalam to tez z innym psychiatra i kazal podwyzyc dawke seroxatu do 30 mg rano a wieczorem mirte 15 mg. ,,, zas druga opinia to odstawic seroxat i brac mirte.. o d ... rozbic taka opieke psychiatrow gdyby byli tacy pomocni nie bylo by tych wszystkich postow,, mimo wszystko dzieki ze odpisalas jakos tak milej sie zrobilo..

przez miko84 18 sty 2015, 10:58
Mirtazapina to nie tylko lek poprawiający sen ale i przeciwdepresyjny.
miko84

przez hashim 18 sty 2015, 11:03
miko84 napisał(a):hashim po co Ci antagonista 5-HT1a?
Pregnenolon? Zdrowa substancja. Czytałeś artykuły dr. Raya Peata?

Już w wielu żródłach, nie tylko u area1255 blog czytałem, że ten receptor jest antypoznawczy, dodatkowo chyba blokuje erekcje.

A pregnelon robi reset tak zwany, i póżniej po nim jak napije się kawy to mam wystrzałowy nastrój.

Dodatkowo mirta odpycha mnie od ludzi, ktoś tu też pisał podobnie, koncentruje się bardziej na rzeczach niż ludziach, choć jestem z powrotem na dawce 7,5 mg, w wyższych jest troche lepiej pod tym względem, ale czym wyższa dawka tym większy problem ze snem.

A np kilka dni p[o odstawieniu mirty czasme tak robie, jestem całkowicie niewrażliwy na bodźce seksualne (cviekawe co sie dzieje wtedy z receptorami)

Pregnenolon jest ciekawą substancją i w weekendowe wieczory bardzo mi przydatną ;) A Raya Peata czytałem wiele artykułów, facet tez jest oblatany w tematyce :)

przez miko84 18 sty 2015, 11:18
Ale nie boisz się ew. nasilenia depresji. Ja brałem cyproheptadynę która jest blokerem 5-HT1a (ale też i D2 i D3) i powiem Ci, że nie czułem się jakoś szczególnie dobrze.

Ray Peat to geniusz :) Nie dziwię się, że powstają fora jemu poświęcone i ma on spore grono swoich "wyznawców". Jeśli go czytałeś to wiesz w skrócie co on "głosi". Serotonina, histamina, acetylocholina, estrogeny są be. Podobnie jak oleje nienasycone. Za to super wg. niego są hormony tarczycy, progesteron, pregnenolon oraz tłuszcze nasycone. To tak w skrócie.
miko84

przez hashim 18 sty 2015, 11:52
wierz ja nie mam żadnych guru

serotonina jest be, według mnie tez, oleje nienasycone to samo z resztą sie nie zgadzam

Cyprohepatadyna, ktoś mnie z forum kiedyś poczęstował i to nie było to.

Są nowe związki, ale w Polsce nie do kupienia.

przez miko84 18 sty 2015, 12:19
Trudno jest się z tym zgodzić skoro wszystko co on twierdzi idzie w kontrze to ogólnie przyjętych. Ale być może człowiek który poświęcił całe życie na badania i przeczytał chyba cały libgen, w dodatku człowiek który nic na głoszeniu swoich tez nie zarabia, nie próbuje nic wciskać na siłę (jak większość tego typu stron, które piszą o czymś a na dole próbują sprzedać swój preparat) może mieć rację.
miko84

przez hashim 18 sty 2015, 12:56
offtop
skoro zeszliśmy na osobowości to ten blog area1255 też jest ciekawy, a reklamy produktów zaczęły się pojawiać jak zwietrzył interes, ale jak się umie oddzielić ziarno od plew to też dobra stronka

pozdro

przez Arasha 18 sty 2015, 16:46
kama32, można spokojnie brać równocześnie Seroxat i mirtazapinę ( to bardzo częste połączenie ! ), jest całkowicie bezpieczne :!: :!: :!: Ale jeżeli chcesz zejść z paroksetyny, to proponuję Ci robić to z głową, stopniowo zmniejszając dawki, żeby oszczędzić sobie dodatkowych jazd. Ile Ty ostatnio brałaś paro ( mam na myśli, jak często i jaką dawkę ... bo pisałaś, że raz bierzesz, a raz nie ) ? Tylko pamiętaj, żeby paroksetyny nigdy nie brać po południu ani wieczorem, bo wtedy to ze snu nici :bezradny: Z kolei mirtę najlepiej brać na godz. przed planowanym pójściem spać.

Jak Ci minęła ta noc ;) ? Daj znać. Pozdrawiam.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez kama32 18 sty 2015, 19:32
hej, przez ostatnie kilka lat bralam co kilka dni seroxat (jak tylko zaczynaly sie zawroty glowy po kilku dniach nie brania paro, bralam tabletke i zawroty przechodzily), wiec w moim organizmie byly tam ciagle jakies znikome dawki tego leku, dopiero miesiac temu za namowa mojej lekarki zdecydowalam ze znowu zaczne brac regularnie, czyli codziennnie 20 mg. i tez od wtedy zaczely sie problemy z calkowita bezssennoscia... ale niewiem czy mam podejrzewac paroxetyna za ta bezssennosc (bo w sumie mogla sie ona ponownie wdrazac w moj organizm), czy ogromny stress jaki przerzylam rowniez miesiac temu w tym samym czasie co zaczelam znow brac paro 20 mig dziennie (a sterss byl z powodu ogromnego bolu somatycznego przez ktory nie moglam spac w nocy i od wtedy sie to wszystko zaczelo), tak wiec pogmatwana sprawa.. dodam ze raz juz odstawialam paro i nie mialam problemow z bezssennoscia.. biore od dwoch dni mirte na wieczore 15mg, poprawila mi samopoczucie ale dalej nie spie, moze godzinke przerywanych strasznie realnych snow i tyle, reszte nocy lezenie jakby sparalizowana i zlana potem.. jakis koszmar.. Pracuje jako kosmetyczka i musze bys skupiona w pracy z powodu mojego stanu (niewyspanie) nie przyjmuje klientek od dwoch tygodni, i czekam az sytuacja sie ustabilizuje, a mam nadzieje ze sie ustabilizuje bo jak nie to oznacza moj koniec..

2009 - 2011: seroxat(paroxetyna) raz dziennie 20 mg.. poczatki straszne lezenie w lozku przez 3 doby, wszystkie objawy uboczne ale nie bylo zadnych problemow ze spaniem, po 2 miesiacach ogromna poprawa i super funkcjonowanie , otworzylam firme swietnie sobie radzilam na kazdej plaszczyznie swojego zycia..

2011- 2014: seroxat(paroxetyna) najpierw co drugi dzien, potem co trzeci, co czwarty a nawet co piec dni.. redukowanie dawek bez zadnych akcji i problemow i bez problemow ze spaniem.. w miedzy czasie mialam jedno calkowite odstawienie z lekkimi zawrtotami glowy ale bez wiekszych problemow. po kilku tygodniach znow prowrot do paro bo bole somatyczne powrocily.. paro chyba swietnie radzi sobie z bolami.

no i od miesiaca powrot do paro i problemy z calkowita bezssennoscia, trzy dni temu juz ze strachu nie wzielam tabletki bo obawiam sie ze to paroxetyna spowodowala u mnie calkowita bezssennosc gdybym wiedziala nie pakowalabym sie w tak beznadziejny lek..

od dwoch dni biore mirte jak pisalam wyzej ktora zostala mi przepisana przez psychiatre , czuje sie psychicznie lepiej, juz nie czuje tych strasznych lekow jakie mialam przez ostatnio miesiac 24/7, ale zle widze, jestem strszanie slaba, slabo funkcjonuje.. no i dzieki bogu po mircie jem, bo w ostatnim miesiacu schudlam 8 kilo!!! skora i kosci, od dwoch dni przynajmniej jem!!

przez Tańczący z lękami 18 sty 2015, 20:58
hashim napisał(a):Dodatkowo mirta odpycha mnie od ludzi, ktoś tu też pisał podobnie, koncentruje się bardziej na rzeczach niż ludziach, choć jestem z powrotem na dawce 7,5 mg, w wyższych jest troche lepiej pod tym względem, ale czym wyższa dawka tym większy problem ze snem.

czyli nie jestem osamotniony
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez kama32 18 sty 2015, 21:25
arasha, piszesz ze mirta wyciagnela cie z bezssennosci,,,.. jak dlugo ja bralas i w jakiej dawce zanim zaczela dzialac? zadzialala juz po pierwszej tabletce??

Sortuj wg