MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Pablo5HT1 13 sty 2015, 19:49
Ricah,
I co Ci mówią na tej grupowej " schadzce". Założe się, ze wyciągają z Ciebie ile się da, by Ci " nałożyć" przekonanie że coś robisz nie tak, ze twoje życie do bani jest. Ale pewnie nie ma to nic wspólnego z behawioralno-poznawczym przestawieniem na pozytywne myślenie. Bo chodzi tylko o jedno najogólniej: nie rozmyślać o chorobie, nie analizować, nie przejmować się, nie przejmować się a nie dojsc do wniosku, ze jesteś do bani bo jakas pani psycholog tak uważa, po to, wtedy dopiero się podkurzysz,zaczniesz analizować, życ nerwicą jak ci prawdy objawione " wrzuci do łba". Nie ma czegos takiego jak moc terapii, wchodzisz i dzieje się to na zasadzie sugestii, na zasadzie, ze traktujesz jakąs pania psycholog czy pana jako "zbawiciela". Potraktuj siebie jako zbawiciela. Ale chcesz to idź się im spowiadaj.

przez Zbychu 1977 13 sty 2015, 19:55
Najlepiej podchodzić do życia z pewnym dystansem,nie wyolbrzymiać swoich problemów tylko je "gasić" czymś konstruktywnym-pracą ,sportem itp.
Zbychu 1977

przez Ricah 13 sty 2015, 20:19
Pablo5HT1, wyolbrzymiasz troche, albo masz fatalne doswiadczenia z terapia. Jestem na terapii grupowej, co ponoc jest intensywniejsza od indywidualnej i temat mojego braku emocji poruszylem 2 razy poki co[nie liczac przywitania]. Raz tylko probowali i sugerowali, np. granie w gry czy nie daje mi emocji[niet], ale poza tym nico. Jako efekty licze bardziej na poprawe pewnosci siebie[co juz w sobie zauwazylem], ale wlasnie nie jestem przekonany, aby cokolwiek dalo sie wskorac tutaj psychoterapia. No i chce widziec, czy moje przypuszczenia sa uzasadnione, czy jednak ktos ma odmienne doswiadczenia w kwestii apatii.

Trafialem poki co na spoko psychoterapeutow, ktorzy rozumieli, czasem powiedzieli cos ciekawego, zauwazali jakies zaleznosci[ale i tak nie wiem w czym ma mi to pomoc?], takze nie mam zlych doswiadczen z nimi.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 13 sty 2015, 20:19
Ricah chodziłem kiedyś a teraz już nie. Nie dawało to większych rezultatów, poza tym wiązało się ze sporymi kosztami (porządnej psycho nie ma u mnie w mieście, więc musiałbym dojeżdżać). Poza tym mam do psychoterapii pewne powątpiewające podejście (chociaż po moich przejściach z lekami powinienem raczej być zagorzałym psychoterapiolubem).

Co do spłycenia emocjonalnego i apatii (oraz innych problemów psychicznych) uważam je za czysto chemiczne zaburzenia, dlatego leki uważam za pierwszą formę pomocy. Co nie znaczy, że psychoterapia nie działa - działa, bo przecież także myśli kształtują chemię mózgu. Chociaż jeśli apatia i spłycenie emocjonalne jest głębokie to wątpię czy nawet solidna psychoterapia może pomóc. Natomiast uważam, że psychoterapia jest idealna by wyuczyć się innych torów myślowych i nie wpuszczać się w ciągłe pułapki mózgu i koleiny "depresjogenne". Ma też świetne działanie w przypadku radzenia sobie ze stresem, co jest też niezmiernie ważne. Ale i tak jak "siądziesz" z dobrym lekiem to często obejdzie się bez psychoterapii.
miko84

przez arnibarni 13 sty 2015, 22:10
Ten wątek bardziej żyje niż wątek o mianserynie.Ale mianseryna podobna do mirtazapiny.Mam pytanie bo wiem że amitryptylina,klomipramina,wenlafaksyna,i pregalbina są lekami pomagającymi w bólach neurologicznych.Ale co ciekawe zauważyłem że mianseryna i pewnie też mirtazapina powoduje wyciszenie bólu.Znalazłem na jednej ze stron że mianseryna działa przeciwbólowo.Z czego to wynika czy miansa/mirta ona po prostu rozrzedza krew bo mam takie wrażenie po zażyciu,mogłoby sie to wiązać również z ukrwieniem narządów płciowych,bo jest polecana jako dodatek do ssri czy może wynika to z tego że obniża histamine?.Od znanego lekarza wiem że działanie przeciwbólowe w bólach neurologicznych związane jest z obniżeniem histaminy.Ja biore np.tylko małe dawki mianseryny na spanie,czy branie większych dawek wzmocni ten efekt ? Czy po prostu jestem ewenementem pod tym względem że mianseryna działa na mnie przeciwbólowo ? Co ciekawe bardziej przeciwbólowo działa na mnie mianseryna niż jak brałem amitryptyline.Według teorii powinno być odwrotnie,bo polecana jest głównie amitryptylina w bólach neurologicznych.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez estera1 13 sty 2015, 22:28
tanczacy z lekami mnie lekarka mówiła ,że dawki poniżej 15mg nie działają nasennie wręcz przeciwnie.Sama próbowałam zejsć na mniejszą dawke niż 15mg niestety bezskutecznie skonczyło sie bezsenną nocą.Ważne ,że spisz :)

przez arnibarni 13 sty 2015, 22:39
Jeszcze jedno bo mi tu estera przerwała jednym zdaniem.Jak rozgryze tabletke mianseryny to czuje przez jakiś czas znieczulony język,tak działa jak lignokaina,podejrzewam że ten efekt ma wpływ na działanie przeciwbólowe.
Włoskie przysłowie

przez Ricah 13 sty 2015, 23:27
Nie sadze, aby to wynikalo akurat z powodu blokowania histaminy. Histamina uczestniczy w reakcjach alergicznych, takich jak np. swedzenie, a swedzenie jest pewnego rodzaju odwrotnoscia bolu[jak Cie swedzi, to mniej boli, ale jak sie dlugo bedziesz drapal, to mozesz poczuc bol] i nie wynika to z tego. Za bol glownie odpowiada substancja P, na ktora glownie dzialaja opioidy oraz przewodnicto glutaminergiczne. Nie mam informacji, czy mirta/miansa wykazuje powinowactwo do ktorychkolwiek receptorow glutaminergicznych, ale one uczestnicza praktycznie we wszystkim. Sadze, ze jezeli juz, to wlasnie z tego drugiego powodu, ale glowy sobie nie dam uciac.

Jezeli jednak chcialbys potestowac, to wlasnie w mniejszych dawkach dziala bardziej nasennie[mniejszy wyrzut noradrenaliny].
I miales chyba na mysli lidokaine.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez arnibarni 13 sty 2015, 23:33
Histamina uczestniczy w reakcjach alergicznych, takich jak np. swedzenie

Ale też zmniejsza pieczenie,a ból neurologiczny jest głównie piekący,palący.
Jezeli jednak chcialbys potestowac, to wlasnie w mniejszych dawkach dziala bardziej nasennie

Biore juz pare miesięcy na sen.
I miales chyba na mysli lidokaine.

Lidokaina,lignokaina obie formy są poprawne.
Włoskie przysłowie

przez Arasha 14 sty 2015, 00:04
arnibarni, chyba coś w tym jest, co piszesz. Początkowo nie chciało mi się czytać kolejnego posta o działaniu mirty na receptory ... ja co prawda biorę od 7 lat i dlatego tu wpadam, bo czuję się z tym tematem i lekiem związana, ale nie chcę się za bardzo zagłębiać w analizowanie mechanizmów, bo u mnie to raczej prowadzi do dzielenia włosa na czworo i analizowania ulotek :pirate: Ale po głębszym wczytaniu się w posta i dłuższej chwili zastanowienia, stwierdzam, że coś na rzeczy jest. Mnie mirtazapina została zapisana jako dodatek do fluo i przede wszystkim z powodu bezsenności. I powiem tak, od pierwszej tabletki zadziałała na mój sen super ... potem trochę kombinowałam z dawkami, ale to już inna historia. W każdym razie, jak wtedy trafiłam do lekarki, to oprócz wyraźnych objawów depresyjnych i kłopotów za snem, miałam także inne mniej specyficzne w psychiatrii objawy, takie jak bóle oczu, bóle głowy i karku ( bardzo częste i bardzo silne ), a do tego jakaś dziwna reakcja alergiczna codziennie po wstaniu z łóżka i po umyciu włosów. I powiem tak, odkąd zaczęłam brać mirtę z fluo wszystkie te objawy ( poza samą depresją :pirate: ) ustąpiły. W sumie przypisywałam to bardziej fluoksetynie, a może nawet nie zastanawiałam się, dlaczego tak w ogóle jest. Niemniej nie mam do teraz żadnych z tych objawów ( poza depresją i czasami bólami głowy ), a fluoksetynę brałam tylko pół roku, natomiast mirtę ... do dziś.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że nie jesteś ewenementem ... a wpływ na histaminę również jest znaczący. Ale to tylko dowodzi tego, jak szerokie spektrum działania mają niektóre leki. Ostatnio poznałam dziewczynę, której np. Clonazepam pomaga na ból kręgosłupa ... a mnie na panikę i spanie :uklon:
Ostatnio edytowano 14 sty 2015, 00:12 przez Arasha, łącznie edytowano 2 razy
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Tańczący z lękami 14 sty 2015, 00:09
estera1 napisał(a):tanczacy z lekami mnie lekarka mówiła ,że dawki poniżej 15mg nie działają nasennie wręcz przeciwnie.Sama próbowałam zejsć na mniejszą dawke niż 15mg niestety bezskutecznie skonczyło sie bezsenną nocą.Ważne ,że spisz :)

literatura (a nie jakaś niedouczona lekarka) podaje, że najlepsze na sen są dawki 7,5mg-30mg przy czym u mnie zdecydowanie najkorzystniej sprawdza się 7,5mg. Dodam, że po 25mg czy 37,5mg trazodonu nie mogłem w ogóle zasnąć, dopiero jak przywaliłem 5mg miansy to spałem. Miansa i mirta to jedyne leki dobre na spanie w moim przypadku a mirta najlepsza. Próbowałem też 25mg kwety, ale spałem płytko. Po mircie wystarcza 8h i nie mam przekrwionych oczu z niewyspania! Dla mnie to szok. Nie miałem tak od wielu miesięcy. Bardzo doceniam ten aspekt mirty.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Arasha 14 sty 2015, 00:14
arnibarni napisał(a):Jeszcze jedno bo mi tu estera przerwała jednym zdaniem.Jak rozgryze tabletke mianseryny to czuje przez jakiś czas znieczulony język,tak działa jak lignokaina,podejrzewam że ten efekt ma wpływ na działanie przeciwbólowe.

A masz tabletki ulegające rozpadowi w ustach ( te często tak działają ), czy zwykłe ?

-- 13 sty 2015, 23:20 --

Lignokaina ( a dokładniej chlorowodorek lignokainy )wraz z noradrenaliną są stosowane w znieczuleniach przy ekstrakcjach zębów ( tzw. znieczulenia miejscowe ) ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez miko84 14 sty 2015, 10:19
Spotkałem się z badaniami które wskazywały, że mianseryna działa w jakiś sposób na układ opioidowy więc może stąd jej działanie przeciwbólowe. Po sobie nic takiego nie zauważyłem na mirtazapinie/mianserynie (mówię o ogólnym odczuwaniu wszelakich bólów), natomiast silne leki serotoninowe tak u mnie działają - króluje w tym paroksetyna, wyraźnie zwiększa mój próg odczuwania bólu.
miko84

przez estera1 14 sty 2015, 10:45
tanczący z lękami pisałam ci kiedys ,że mirta jest lepsza ale ty wolałeś mianse :P super ,że przy tak mały dawkach spisz ,łatwiej ci bedzie odstawić.Czytając posty innych ludzi to nie dolicze do 5 komu pomogła taka mała dawka.Szkoda ,że ja tak nie miałam :(

Sortuj wg