MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 11 sty 2015, 10:46
Pablo5HT1 nie wysilaj się bo jesteś u mnie w ignorowanych :mrgreen:
miko84

przez Szubidka 11 sty 2015, 13:21
cyklopka - I poszłaś? :)

przez Pablo5HT1 11 sty 2015, 20:29
miko84,
U Ciebie? Psychotropy spowodowały, ze masz o sobie mniemanie zawyżone, ty lekomanie. :D
U mnie frajerze jesteś w potępionych, czarna owca, buuuhhaaaa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 11 sty 2015, 21:47
Szubidka napisał(a):cyklopka - I poszłaś? :)

Napisałam maila, żeby się dowiedzieć o kurs. Semestr się zaczyna za miesiąc, więc mam w sam raz czasu do namysłu.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Tańczący z lękami 11 sty 2015, 22:19
ok biorę mirtę już 6-7 tygodni i sen jest rewelacyjny- śpię po 8h i to mi wystarcza i czuję się rano zaje.iście zregenerowany. Byc może przez to mam lepszą kondycję niż wcześniej, jest motywacja do działania, gdy nie ma tego potwornego zmęczenia. Zauważyłem też lepszą cerę. To wszystko może wynikać z lepszego snu. Niestety są minusy: jestem mniej emocjonalny niż na poprzednim leku, czyli miansie, mam większy lęk społęczny, unikam rozmów i ludzi, mam słabszy nastrój. Winę za to ponosi lęk, który towarzyszy mi w ciągu dnia i nasila się im bliżej do wieczora. Gdyby nie lęk i zamknięcie społeczne przez ten lęk to byłby to świetny lek. Rozwiązał jeden z 2 moich głównych problemów - kłopoty ze snem. Niestety pogorszył drugi problem - a więc zaburzenia lękowe i depresyjne. Nie mam pojęcia co robić, macie może jakieś pomysły?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez cyklopka 11 sty 2015, 22:24
Tańczący z lękami napisał(a):Rozwiązał jeden z 2 moich głównych problemów - kłopoty ze snem. Niestety pogorszył drugi problem - a więc zaburzenia lękowe i depresyjne. Nie mam pojęcia co robić, macie może jakieś pomysły?

U mnie zupełnie na odwrót :bezradny:
I Miss Forum

przez Arasha 11 sty 2015, 22:25
miko84, Pablo5HT1, co to za przepychanki, chłopaki ? Przyjdzie ciotka Arasha i zrobi z Wami porządek, jak się nie uspokoicie :nono:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez hashim 11 sty 2015, 22:27
też mam niechęć do kontaktów, niestety też mniejszą ochote na seks (ale tu sobie radze), spłycenie emocjonalne też plus teraz sen, ale pewnie przez nierównomierne dawki(teraz sobie podzieliłem kilka tabletek na równomierne dawki i będe brał co wieczór)
a lęków nie mam wcale, jestem jakiś taki cholernie pewny siebie

przez Szubidka 11 sty 2015, 23:12
cyklopka - Fajnie :) Chodziłam kiedyś na salsę i kizombę. A Ty na co idziesz?

U mnie mirzaten pomógł na sen choć budzę się niechętnie i w średnim nastroju. Pomógł na depresję uuuuu ciężką i na wszystkie jej objawy. Na bank trochę gorzej się czuję w sytuacjach gdzie jest dużo ludzi, kiedyś było normalnie, teraz jakby stępił mi wszystkie popędy, jestem mniej impulsywna ale przez to też mniej decyzyjna ;))) Ale ogólnie to wporzo ;)

przez cyklopka 11 sty 2015, 23:22
Szubidka, na szkockie ludowe, bo to jest bardziej jednak zbliżone do muzyki jakiej słucham, poza tym nie tańczy się w parach tylko w grupie.

Dalej się budzę nieprzytomna, ale popołudniu jestem wesoła i nawet się spotykam z ludźmi. Podobno mam dostać jakiś inny antydepresant na ustabilizowanie.
I Miss Forum

przez Szubidka 11 sty 2015, 23:50
Szkockie to skoczne, dużo energii zużywają :) To dobrze w zimie.

przez miko84 12 sty 2015, 11:29
Tańczący z lękami próbowałeś zwiększać dawkę? Sam zauważyłem, że mirtazapina trochę miesza w sprawach emocji, przytomności (szybkość reakcji i zawieszki) i pewnych zachowań społecznych. Może się to brać z paru rzeczy, np. silnej blokady H1, blokady 5-HT2a, blokady 5-HT3. Na minus też jest pewne nasilenie lęku i pobudzenia, zwiększenie agresywności i impulsywności (to prawdopodobnie z blokady alfa-2). Ale lek ma też swoje plusy, np. obniżanie kortyzolu, dobry wpływ na sen, działanie na depresję i lęk jeśli z nim trafisz w Twój typ depresji.

Arasha czepia się lolek tego co napiszę a sam g... wie :P Już jest w ignorowanych to sobie może pogadać do ściany.
miko84

przez tomekp200 12 sty 2015, 15:19
Mam juz dosc tych antydepresantow.Mirtazapina brana kilka miesiecy nie spelnila moich oczekiwan.Ciagla nerwowosc,wolniejsza reakcja na bodzce zewnetrzne przelaly czare.
Fajne w tym leku jest to,ze dzial swetnie na sen i ma dzilanie przeciwwymiotne.Niestety po dostawieniu wrocily nudnosci z ktorymmi sie zmagam od pewnego czasu.Zastanawiam sie czy to nie przez tianeptyne.Mam takie podejrzenie ze przeladowalem swoj mozg dopamina.Czytalem w necie ,ze nadmiar tego neuroprzekaznika powoduje wlasnie nudnosci.
Nie wiem jak sie ma to do rzeczywistosci,bo dany neuroprzekaznik moze dzialac z roznych czesciach mozgu inaczej.Niestety na samej tianeptynie bez mirty oprocz nudnosci nasilily mi sie uczucie smutku i placzliwosc.Sam nie wiem co robic,co sugerowac lekarzowi?.Moze by tak cos poza lekami zadzialac?.Mialem zaczac praktykowac medytacje,zaczac cwiczyc,ale jakos nie moge sie do tego zabrac.SZkoda,z enie toleruje wiekszosci leku przez moj niski prog drgawkowy ehhh.

przez wieslawpas 12 sty 2015, 16:27
na mnie ten lek w ogole nie dziaja a bralem w dawce 90

Sortuj wg