MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez natrętek 09 sty 2015, 00:15
Ja myślę, że jakbym nie zaczął regularnie biegać to waga cały czas sukcesywnie szła by w górę. A tak, to stoi w miejscu a w zeszłoroczne lato nawet zbiłem kilka kg :) Każdy organizm inaczej reaguje na ten lek, a niektórzy tyją nawet nie jedząc więcej. Prawdopodobnie ten ten lek strasznie osłabia metabolizm.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez miko84 09 sty 2015, 10:29
Pablo5HT1 dlatego piszę byś czytał więcej bo zauważam wyraźne braki. Np to sobie poczytaj (jest tego więcej jak Ci się chce szukać):

"Anxiety-like effects induced by acute fluoxetine, sertraline or m-CPP treatment are reversed by pretreatment with the 5-HT2C receptor antagonist SB-242084 but not the 5-HT1A receptor antagonist WAY-100635"

http://journals.cambridge.org/action/di ... 5701002632

albo to:

"Overexpression of 5-HT2C receptors in forebrain leads to elevated anxiety and hypoactivity"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2777260/

Szubidka oczywiście, że ma wpływ. Mirtazapina może u niektórych spowalniać metabolizm (przez obniżanie temperatury ciała z blokady 5-HT2a). Jeśli będziesz się ruszać to spalisz nadwyżkę.
miko84

przez Pablo5HT1 09 sty 2015, 20:48
miko84,
Człowieku nie ucz mnie " podkładając " wyniki badań wyjęte z kontekstu. Nie pojmujesz, ze pisałem o lęku.
Piszesz o nadmiarze receptorów 5HT2c bo jesteś typowo uparty anankasta i tyle. Jeśli piszesz o osi stresu to podchodź do tego całościowo, ty uogólniasz, wybierasz sobie coś na zasadzie sugestywnej i " podkręcasz" do własnego widzi mi się. Nie masz jednak o tym pojęcia, nie widzisz tego bo nie trenowałes terapii poznawczej. Przyjrzyj sie sobie a nie innym, ja czytałem i nie wypominaj mi pewnych rzeczy. Po wtóre nie muszę dociekać, rozpatrywać, czasem mi się nie chce, co nie znaczy, ze nie czytam. No ale ja nie mam ZOK czyli tego ustawicznego dociekania, analizowania przy jednoczesnym ignorowaniu oczywistych naukowych faktów czy doniesień. A ja pisałem o roli układu opiodowego bo wydaje sie ważny. Człowieku skoncentrowałęs uwage na mirtazapinie
( zdecydowanie przereklamowany lek, poczytaj fora nie tylko polskie, myślisz, ze rzecz jest tylko w 5HT2C, mylisz się).
Benzodiazepiny jeszcze lepiej wyciszają oś stresu i co z tego? Tzw "hypoactivity", czyli zahamowanie ruchowe w związku z lękiem, i co z tego, co za nowośc, lęk to przeważnie zahamowanie, nic odkrywczego. A co mirtazapina taka przeciwlękowa, jest? Nie za bardzo , taka sobie, aha pomyślisz , to od blokady alfa 2 , a skad Ty to możesz wiedziec czy nie od czegoś innego?
Jak ja bym czytał tylko po to, zeby udowodnić swoje tezy to bym zdurniał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna P. 09 sty 2015, 22:37
Szubidka napisał(a):Mam pytanie do speców od Mirty. Zauważyłam, że tyję/puchnę od Mirzatenu mimo, że nie jem wcale więcej, może nawet mniej. Może to głupie pytanie, ale czy jak będę biegać to uda mi się nie przytyć więcej/zrzucić to co już nabrałam?
Czy ruch ma wpływ na to tycie?

Jak Arasha wspomniała jestem wyjątkiem od reguły. Gdy tylko zaczęłam brać mirtę to schudłam. Przyznaję, że mało wtedy jadłam ale mirta w żaden sposób nie wpłynęła na moje łaknienie czy gromadzenie się wody (do czego mam skłonności). Jak dla mnie mirta to cud. Uratowała mnie przed destrukcją. Ostatnio moja lekarka powiedziała mi, że nie wierzyła, że wyjdę ze stlinoxów (20 tabletek na dobę) i innych gówien typu estazolam bez leczenia szpitalnego. Mirta mnie uratowała
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Szubidka 10 sty 2015, 01:04
Anna P. O żesz...20...wow fszoku. No to bardzo się cieszę, że Ci pomogła z tego wyjść!

milko84 - a, to dlatego w tych samych rekawiczkach, które były ciepłe rok temu teraz zamarzają mi ręce...

Arasha, natrętek - dzięki za odpowiedź. Czyly trzeba zacząć się ruszać :)

przez miko84 10 sty 2015, 10:06
Pablo5HT1 jesteś lolkiem i szkoda się w ogóle do Ciebie odzywać. Jak już to wątek w którym napisałem o antagonistach 5-HT2c był typowo do uboków z SSRI, a to ten receptor jest głównym "winowajcą" w ubokach SSRI. Ale po co ja Ci to w ogóle tłumaczę, szkoda czasu. To, że u Ciebie ani mirta ani żaden inny lek za bardzo nie działają to Twój problem. Kończę dyskusję z Tobą bo szkoda czasu.
miko84

przez hashim 10 sty 2015, 11:46
chce wyjśc z mirty

bo musze brać coraz większe dawki

sen sobie kompletnie rozpieprzyłem tą mirtazapiną, z jakiego powodu wpływ na h1, czy alfa-2? jak domniemacie?

myśle zdobyć guanfacyne i brać do mirty, może nie będzie takich jazd

na takie wychodzenie z problemów ze snem na anglojezycznych forach proponują:

prazosin (agonista alfa-1)

forskoline aby zoptymalizować cAMP i uregulować przez to receptor alfa-2, forskolina obniża tez histamine

ewentualnie ropinirol, aby przeciwstawił się szalejacej noradrenalinie

co sądzicie?

przez miko84 10 sty 2015, 11:51
Co znaczy, że rozpieprzyłeś sobie sen? Jest zły? Guanfacyna może poprawić sen ale pogorszyć depresję. Prazosin jest antagonistą alfa-1 nie agonistą. Za bardzo kombinujesz, opisz jaki masz problem. Ropinirol może stłumić transmisję katecholamin, ale czy użycie go do tego jest dobrym wyjściem to bym się zastanawiał.
miko84

przez hashim 10 sty 2015, 12:14
zgadza się prazosin jest antagonistą alfa-1, z imbirem tez się tam chyba sypłem bo jest antagonistą 5-ht3

już bez mirty nie zasnę, oprócz tego drażliwy jestem

choć biorę wciąż małe dawki około 22,5 mg to wcześniej starczało 4-8 mg

chce się wycofać z mirty całkowicie

i brać tylko jak potrzebuje około 4 mg mikrodawke

a tak to wspomagać się ziółkami,magnezami,cholinergikami nasennie itp.

Stwierdzam, że ciągłe branie mirtazapiny nie dla mnie, coś jest ewidentnie nie halo, wiem, że ludzie biorą latami.

przez miko84 10 sty 2015, 13:17
No drażliwość jest często na mirtazapinie, głównie z bloku alfa-2, ale też receptorów serotoniny.
miko84

przez hashim 10 sty 2015, 13:30
a zaczynam się zastanawiać, może jest odwrotnie niż myśle

wskutek długotrwałego używania mirty receptory h1 mam uwrażliwione i za wszelką cenę niemożna zwiekszać dawek, gdyż kumuluje się efekt noradrenergiczny, a h1 jest już wrażliwe w małym stopniu

przez miko84 10 sty 2015, 15:11
Nigdy do końca nie wiadomo jak jest, tolerancja na działanie nasenne H1 rośnie szybko.
miko84

przez cyklopka 10 sty 2015, 16:45
Szubidka napisał(a):Mam pytanie do speców od Mirty. Zauważyłam, że tyję/puchnę od Mirzatenu mimo, że nie jem wcale więcej, może nawet mniej. Może to głupie pytanie, ale czy jak będę biegać to uda mi się nie przytyć więcej/zrzucić to co już nabrałam?
Czy ruch ma wpływ na to tycie?

Tycie i chudnięcie nie zależy tylko od bilansu energetycznego (jedzenie dostarcza kalorii - procesy życiowe i aktywność zużywa kalorie). Gdyby tak było, ludzie by nie tyli od leków czy od zaburzeń hormonalnych.

Tycie polekowe ciężko jest kontrolować zwykłymi sposobami dbania o siebie, ale to nie znaczy, że trzeba rezygnować z ruchu czy jedzenia warzyw :mrgreen:

A moja psychiatra mówi, że jeśli mam gorszą kondycję fizyczną po lekach, to jak najbardziej ruch jest wskazany, tańczyć mi iść kazała.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Pablo5HT1 10 sty 2015, 21:53
miko84,
Ty za to jestes naburmuszonym lekomanem, bierzesz mirtazapine od lat a wciąż jesteś chory a mimo to uwaząsz, ze to super lek.
A poza tym kto Cie uprawomocnił do bycia głównym farmakologiem na tym forum, taki z Ciebie spec jak z koziej dupy trąba.
Kiedyś brałes welbutrin ( no inna sprawa, ze ty brałeś-próbowałeś wszystko) i przestałeś kiedy ten lek na Ciebie dobrze działał. a wiesz kto tak ma... taakk zgadłeś lekomani, narkomani itp. Jesteś kompulsywny, zarozumiały i denny. Weź mirtę i idź spać, ja takich gówien nie tykam, buuhhaaa, a lolek to Ty.

-- 10 sty 2015, 21:02 --

hashim,
spróbuj kombinację małe dawki amitryptyliny na noc a na dzień fevarin, to Cie powinno postawić do pionu, nie słuchaj pierdół faceta o ksywie miko czy jak mu tam, on sie nie zna. Nie czytał farmakologi klinicznej, nie studiował itd. skutki uboczne od SSRI idą z różnych przyczyn, nie tylko od agonizacji 5HT2c.

Sortuj wg