MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez estera1 01 sty 2015, 14:09
ja jestem na etapie odstawiania więc powoli rozstaje sie z mirtą :D

przez Zbychu 1977 01 sty 2015, 14:28
To bedzie kolejny lek jaki będę brał jesli amitryptylina nie zacznie działać po 8 tygodniach.
Zbychu 1977

przez Arasha 01 sty 2015, 15:04
Co tam słychać czynni Mirciarze ? Śpicie ? Ja spałam do 1 dziś :shock:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Szubidka 01 sty 2015, 16:14
Hej Wszystkim Mir-kom, biorę od miesiąca 30mg Mirzatenu. Dwa dni temu psychiatra chciała podnieść dawkę do 45mg. Wzbraniałam się ale nie wiem czy dobrze robię. Mogę testować 30mg jeszcze przez 2 tyg., a potem jeśli...nie wiem co, jeśli się nie polepszy albo pogorszy to przejść na 45mg. Nie wiem czy dobrze robię, że nie przechodzę od razu na 45mg ale już samo wzięcie leków jest dla mnie oznaką sałbości. A boję się słabości, gdyż nie znam jej kresu :) Może coś będziecie mogli podpowiedzieć?

P.S. nie chciałam urazić nikogo kto musi brać leki, chodzi o moje osobiste odczuwanie brania leków w mojej terapii. Tylko w tym wypadku odczuwam to jako słabość, bo chodzę 4 lata na terapię i nie musiałam do tej pory niczego brać. Kompletnie nie oceniam brania leków przez innych.

przez Arasha 01 sty 2015, 16:21
Szubidka, w jakim celu została Ci przepisana mirtazapina ? 30 mg to już spora dawka i jeżeli nie czujesz żadnego efektu, to nie wiem, czy zwiększenie do 45 mg cokolwiek da ( można spróbować ). Bierzesz ten lek solo, czy jako dodatek do innego leku ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Szubidka 01 sty 2015, 16:35
Mam osobowość chwiejną emocjonalnie, i ostatnio wydaje mi się depresję, lęki. Nie mogłam spać, jeść, miałam bardzo ciężkie myśli i wiele więcej ale nie chcę się zacząć użalać. Nie umiem tak dokładnie opisać na co została przepisana bo nie pytałam o diagnozę, podałam Psychiatrze objawy i przepisała mi to. Biorę ten lek solo. Zastanawiam się czy warto walczyć na 30mg i próbować podnieść nastrój np. przekuciem martwienia się w pozytywne myśli czy większą szkodę może dla mojego mózgu np wyrządzić pozostawanie w pół-depresji jak teraz.

P.S. czuję efekt, jest dużo lepiej ale i tak moję życie i samopoczucie nie przypomina tego jak czułam sie jeszcze kilka miesięcy temu.

przez slow_down 01 sty 2015, 19:04
Mirtazapina najlepiej działa w skojarzeniu z innym lekiem, np. jakimś z grupy SSRI lub trójpierścieniową klomipraminą (częściej używa się SSRI ze względu na mniej dokuczliwe skutki uboczne). Mirtazapina brana solo ma słabe działanie przeciwlękowe. Ten lek rzadko stosuje się w monoterapii. W połączeniu z lekiem SSRI, np. sertraliną, nasila jego działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Do tego mirtazapina niweluje niektóre skutki uboczne SSRI, takie jak na przykład obniżone libido czy senność (ze względu na pobudzające działanie - zwiększenie poziomu noradrenaliny).
slow_down

przez Szubidka 01 sty 2015, 19:09
Dzięki za odpowiedź slow_dow. Z tego co piszesz wnioskuję, że jeśli biorę ją solo to dawka 30-45mg nie jest bardzo wysoka. Będę trzymać się tego co postanowiłam, dopóki mogę będę brałą 30mg.

przez Arasha 01 sty 2015, 19:19
Szubidka, a pomogła Ci mirta chociaż na sen i apetyt ? Na więcej bym nie liczyła :bezradny: Ale i to jest dużo !

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Szubidka 01 sty 2015, 19:56
Arasha, tak pomogła :) Jem już normalnie, śpię dłuuugo. Jestem przyzwyczajona, przez całe życie, że o jakiejś sensownej porze [ok24] robię się śpiąca i idę spać ale w obecnie to zmęczenie nie nadchodzi :( Mirzaten powoduje, że zasypiam po przyłożeniu głowy do poduszki ale prawdziwe, organiczne zmęczenie nie następuje, tęsknię za nim. Tak, to dużo :D Dzięki za odpowiedź! :)

przez slow_down 01 sty 2015, 20:34
30-45mg to normalna dawka. Można ją łączyć bez problemu z lekami SSRI, SNRI itd.
slow_down

przez cyklopka 01 sty 2015, 22:38
Arasha napisał(a):Szubidka, a pomogła Ci mirta chociaż na sen i apetyt ? Na więcej bym nie liczyła :bezradny: Ale i to jest dużo !

Mnie raczej złagodziła objawy depresyjne, żreć zaczęłam tylko ciastka o północy, ale dopiero po dodaniu kwetiapiny, a ze snem to dalej siedzę jak debil do późna i budzę się półprzytomna.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Szubidka 02 sty 2015, 14:52
slow_down, cyklopka - dzięki za odpowiedź, mi też łagodzi objawy depresyjne, raz się czuje lepiej raz gorzej ale taka już chyba moja osobowość :)

przez estera1 02 sty 2015, 16:17
ja zaczynam spać mimo zmniejszenia dawki ,obecnie biore co drugi dzien wiec w dniu nie brania raz śpie raz nie.Wczoraj akurat spałam całą noc :) az sie boje co to bedzie jak ją odstawie całkowicie.Czyli gdzies za 1,5 tyg

Sortuj wg