MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Anna P. 02 gru 2014, 10:08
To jednak wcześniej niż ja. A myślałam, że tylko ja chodzę spać razem z kurami.
Zimą można zasnąć bo jest ciemno a latem też tak się kładziesz?
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez miko84 02 gru 2014, 10:26
Sen był zawsze dla mnie ucieczką od choroby. Gdy zaczynam brać SSRI (a paro biorę od 5 dni) to często mam pewne pogorszenie stanu, nasilenie lęku i uczucie rozbicia, wtedy kładę się wcześniej i próbuję zasnąć by sobie ulżyć.
miko84

przez Tańczący z lękami 13 gru 2014, 23:10
zaprawdę powiadam Wam: najbardziej speedujący lek, na jakim byłem. Odnoszę wrażenie jakbym miał w tyłku stado małych króliczków z bateryjkami... :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suwak 13 gru 2014, 23:27
I te króliczki czujesz na dawce 7,5mg ?

przez Tańczący z lękami 14 gru 2014, 00:03
tak :D

-- 13 gru 2014, 23:06 --

co nie znaczy, że czuję się zupełnie dobrze i normalnie. po prostu mam więcej energii. Co prawda brakuje mi większego luzu i nastroju, ale nie narzekam, jest jak jest
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Arasha 14 gru 2014, 00:27
Ja nie czuję się nigdy wyspana :pirate: Mirta pomaga mi jedynie zasnąć, bo inaczej nie potrafię :bezradny:
Skoro faza REM jest fazą marzeń sennych i warunkuje to, czy będziemy następnego dnia wyspani, to ja chyba jestem jakimś wybrykiem natury, bo snów mam zawsze od cholery :time:

A tak w ogóle ... to pozdrawiam :papa:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cyklopka 14 gru 2014, 00:33
Anna P. napisał(a):
miko84 napisał(a):Nie bez powodu oryginalny lek nazywał się REMeron.

Coś w tym musi być bo jest to jedyny lek, który działa na mnie nasennie długoterminowo. Próbowałam już wszystkiego w każdej dawce.
Jedno mnie zastanawia. Skoro mirta jest antydepresantem a działanie nasenne to ubok, który z czasem powinien zniknąć to jak to jest, że niektórzy śpią na niej latami? Albo jak funkcjonują osoby biorące mirtę w ciągu dnia jako antydepresant? Ja którejś soboty łyknęłam z rana zamiast fluo mirtę i zasnęłam na kanapie budząc się po 17

Też mnie to ciekawi. Chyba są dwa rodzaje ludzi. Ja brałam Mirtazapinum popołudniu i wieczorem, potem były podmianki dawek na kwetiapinę. Nie jestem senna w ciągu dnia.

A tak przewrócić się na nos po leku zdarzyło mi się jak wzięłam APAP NOC zamiast zwykłego i raz clona.
APAP noc, podobnie jak hydroksyzyna jest przeciwalergikiem starej generacji (antyhistamin).

Chodzę i po leki, i na terapię, a nikt mi nie może pomóc w moich problemach ze snem. A to był dla mnie jeden z głównych celów. Czasem mi się wydaje, że po prostu nikt tego nie rozumie albo nie traktuje poważnie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Arasha 14 gru 2014, 00:44
Tańczący z lękami napisał(a):zaprawdę powiadam Wam: najbardziej speedujący lek, na jakim byłem. Odnoszę wrażenie jakbym miał w tyłku stado małych króliczków z bateryjkami... :P

To podziel się tymi króliczkami z innymi, jak masz ich tak dużo :mrgreen:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez mio85 14 gru 2014, 03:37
Tańczący z lękami napisał(a):tak :D

-- 13 gru 2014, 23:06 --

co nie znaczy, że czuję się zupełnie dobrze i normalnie. po prostu mam więcej energii. Co prawda brakuje mi większego luzu i nastroju, ale nie narzekam, jest jak jest

a nie zamula cie, nie jestes senny w ciagu dnia? Ponoc z tego slynie.

przez klaudi 14 gru 2014, 08:14
Dla mnie działanie antyhistaminowe Mirty jest bardzo dobrym efektem. Na noc ładnie usypia , a w dzień tego działania nie czuć , pojawia się działanie na noradrenaline , co pobudza. Dobra rzecz.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez miko84 14 gru 2014, 08:33
Arasha za wyspanie się w nocy odpowiada głównie głęboka faza snu a nie REM. Ale przypadek z Jacksonem pokazuje, że potrzebne są wszystkie fazy snu, także REM. Podejrzewa się, że REM jest potrzebny w jakiś sposób neuronom i pamięci. Dobry sen skała się ze wszystkich faz. Mirtazapina zwiększa też fazę snu głębokiego, więc jest bardzo korzystna w tym względzie. Ogólnie architektura snu na tym leku wyraźnie się poprawia. Senność w ciągu dnia szybko przechodzi, a większość pomstujących na ten lek ze względu na senność w ciągu dnia nie wytrwała na nim dłużej niż parę dni. Ogólnie czytanie opinii ludzi którzy byli na jakimś leku parę dni można sobie darować.
miko84

przez Petek 14 gru 2014, 15:34
Czy po mitrazapinie si e tyje ? Niewiem czy zmienc z chloroprotriksenu wlasnie na mitrazapine . Jak jest z pamięcia na tym leku?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez mirunia 14 gru 2014, 15:41
Petek, po mirtazapinie ma się większy apetyt, a co za tym idzie można przytyć, o ile ma się ku temu skłonności. Ja biorę mirtę już 3 miesiąc i nie widzę, żebym przytyła, chociaż faktycznie apetyt mam lepszy z czego się cieszę, bo podczas lęków i depresji mało co jadłam.
Wszystko można sobie uregulować odpowiednią dietą, nie przejadać się, no i dużo się poruszać.
Za to sen po mircie jest wyśmienity :great:

A pamięć jest dobra, nie widzę różnicy sprzed mirty. Trochę na początku brania mirty występuje senność w ciągu dnia, ale z czasem to ustępuje.
Ostatnio edytowano 14 gru 2014, 15:44 przez mirunia, łącznie edytowano 1 raz

przez Ricah 14 gru 2014, 15:43
Wiele osob uskarza sie wlasnie na tycie po tym leku, ale nie dotyczy to kazdego oczywiscie.
Pamiec raczej na plus, minimalnie dziala na dope i noradrenaline, a z tego wynika neuroprotekcja.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Sortuj wg