MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Anna P. 28 lis 2014, 17:46
Ja też uwielbiam sny po mircie. Czasem mam tak, że jeśli budzik wyrwie mnie z fajnego snu do następnej nocy do niego wracam.
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Arasha 28 lis 2014, 17:55
Anna P., próbowałaś spać na samej mircie ( bez promazyny ) ? Ile Ty w ogóle godzin śpisz ?

Ja miałam zawsze odjechane sny, zarówno na benzo, na mircie, jak i w czasach prehistorycznych, gdy nic nie brałam 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez estera1 28 lis 2014, 19:09
[quote="mirunia"]estera1, miałaś fajny avatar, gdzie go zgubiłaś?

chciałam ten aktualny zmienić ale nie potrafie :( za każdym razem wyskakuje mi,że za duży.W końcu straciłam cierpliwość :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna P. 28 lis 2014, 21:29
Arasha napisał(a):Anna P., próbowałaś spać na samej mircie ( bez promazyny ) ? Ile Ty w ogóle godzin śpisz ?

Ja miałam zawsze odjechane sny, zarówno na benzo, na mircie, jak i w czasach prehistorycznych, gdy nic nie brałam 8)

Nie wiem od czego zacząć...

Mój problem z bezsennością jest dosyć złożony.
Wpadłam w sidła zolpidemu i przez rok łykałam stilnoxy jak tic taci. Doszłam do 20 tabletek (tak, całe opakowanie) na dobę. To był koszmar. Na samą myśl o tym mam lęki.
Trafiłam na cudowną lekarkę, której przyznałam się co i ile łykam. Przepisała mi 45mg mirty. Zasypiałam (nie od razu. organizm musiał przywyknąć, że nie jest to utrata przytomności jak po stilnoxie) ale ok 1 w nocy budziłam się i musiałam łykać kolejną tabletkę. Potem już brałam 90mg (za zgodą lekarki) ale dalej się wybudzałam w nocy. Dołożyła promazynę i stał się cud.
Po roku przestałam mieć lęki na samą myśl o nieprzespanej nocy. Zdarzało się tak, że mimo iż wzięłam leki zasypiałam dopiero ok 1 czy 2 w nocy. Przestałam się tym jednak przejmować bo każdy tak czasem ma.
Postanowiłam zmniejszyć dawkę mirty o połowę i okazało się, że jest ok więc teraz mam w planach, że od przyszłego tygodnia zejdę do 30mg.
O ile zmniejszenie dawki mirty się udało to przy odstawieniu promazyny budzę się w połowie nocy. Nie mówię o lekkim wybudzeniu na siku czy kanapkę (zwykle jem w nocy o czym oczywiście dowiaduję się rano jak widzę w łóżku kubeczek po jogurcie czy do połowy zjedzoną kanapkę. raz się kurde obudziłam wysmarowana kisielem) tylko o wybudzeniu pt.: ok, mogę dokończyć nowego Kinga

Co do pytania ile śpię to ciężko mi odpowiedzieć :)
W tygodniu wstaję o 6.20 - 6.40 (zależy jak się uda) a kładę się przed 22 bo dosłownie zasypiam na stojąco. Tak na marginesie, uwielbiam to uczucie :) Kto cierpi na bezsenność ten zrozumie
Natomiast w weekend to idę na całość.... potrafię spać do 14. Serio. Absolutnie nie przeszkadza mi to zasnąć następnej nocy
Oczywiście wstaję na 'siku' i małą przekąskę ale dalej idę spać. Tak jest tylko jak Mężona nie ma a że ostatnio ciągle go nie ma to se śpię

Muszę powiedzieć, że przez moją bezsenność uwielbiam uczucie senności. Nawet kawę przestałam pić. Może to dziwić bo raczej nikt nie lubi ziewać w poniedziałkowy poranek... prócz mnie ;)
rano - 60mg fluoxetyny

przez cyklopka 28 lis 2014, 21:51
Tristitia napisał(a):Serio macie po Mirtazapinie lepszą kondycję? Z tego co widziałam, kilka osób na forum tutaj pisało o zwiększonej sile, a ja mam coś wręcz odwrotnego

Nie, ja się szybciej męczę idąc np. po schodach.

Fajne sny mi już minęły i generalnie się budzę zawsze nie wyspana, chyba że jest 11:30 :roll:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Tańczący z lękami 28 lis 2014, 23:13
od tygodnia jestem znów na 7,5mg mirty i już widzę, że mam lepszą kondycję i koniec zadyszek, jak na miansie. Lepszy sen. Niestety są też minusy- gorszy nastrój, mianseryna dawała większą radość i rozluźnienie w kontaktach społecznych. Na mircie zauważam większą płaskość emocjonalną, ale obecnie potrzebuję właśnie większego kopa stąd chwilowy powrót do mirty
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez klaudi 01 gru 2014, 09:58
10 dni Mirty , jako dodatek do Esci , sny niesamowite , większy apetyt , nastrój na razie bez zmian. Cel zmniejszenie napięcia wewn. i fobii społ. oraz aktywizacja.
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez miko84 01 gru 2014, 10:54
Nie bez powodu oryginalny lek nazywał się REMeron.
miko84

przez Anna P. 01 gru 2014, 21:07
miko84 napisał(a):Nie bez powodu oryginalny lek nazywał się REMeron.

Coś w tym musi być bo jest to jedyny lek, który działa na mnie nasennie długoterminowo. Próbowałam już wszystkiego w każdej dawce.
Jedno mnie zastanawia. Skoro mirta jest antydepresantem a działanie nasenne to ubok, który z czasem powinien zniknąć to jak to jest, że niektórzy śpią na niej latami? Albo jak funkcjonują osoby biorące mirtę w ciągu dnia jako antydepresant? Ja którejś soboty łyknęłam z rana zamiast fluo mirtę i zasnęłam na kanapie budząc się po 17
rano - 60mg fluoxetyny

przez miko84 02 gru 2014, 07:15
Działanie nasenne w dzień jest ubokiem ale w nocy nie. Mirta to lek który usprawnia sen, wszystkie jego fazy, jako jeden z niewielu antydepresantów usprawnia fazę REM, stąd te marzenia senne. Usprawnia też fazę głęboką snu, bardziej wypoczywamy przez to. Mało kto bierze mirtę rano, ten lek jako antydepresant bierze się też na noc bo ma długie działanie, przez cały następny dzień.

PS. Ciekawostka apropo fazy REM - podejrzewa się, że Jackson umarł bo przez prawie 2 miesiące spał bez fazy REM snu przez to, że podawany mu na sen propofol działa nasennie ale kasuje fazę snu REM. To pokazuje jak ważna jest ta faza snu.
miko84

przez Anna P. 02 gru 2014, 07:44
Miko84, spania nie masz?
Ja dzisiaj zaliczyłam bezsenną noc. Niby zasnęłam ale o 1,30 obudziłam się i kupa. Kręciłam się w łóżku do 4 i dałam sobie spokój. Przynajmniej książkę dokończyłam
rano - 60mg fluoxetyny

przez miko84 02 gru 2014, 07:47
Kładę się wcześnie i wcześnie wstaję - zawsze tak mam na SSRI, teraz biorę paro i to jej efekt.
miko84

przez Anna P. 02 gru 2014, 07:49
Czyli, o której się kładziesz?
rano - 60mg fluoxetyny

przez miko84 02 gru 2014, 09:52
Koło 20 :|
miko84

Sortuj wg