MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Arasha 15 lis 2014, 21:23
mio85 napisał(a):Niestety obecnie nie ma takich leków. Obudźmy się, nie żyjemy w bajce. Wszystkie antydepresanty są niezdrowe dla organizmu. No może poza tianeptyną. Mimo to, żre je bo nie mam wyjscia, jak 3/4 ludzi stad. Albo chcesz się wyleczyć, albo nie mieć uboków. Mozesz jeszcze tracic czas na suplementy.

Ja właśnie nie chcę uboków :hide: :!: Zresztą, z tego co czytam wypowiedzi ludzi, to mało komu antydepy trwale pomogły, najwyżej zaleczają na jakiś czas. Ja wcinam mirtę tylko dlatego, żeby spać :idea: Podejrzewam, żeby pozbyć się depresji musiałabym zmienić całe swoje życie i niezdrowe nawyki. Antydepresanty za mnie tego nie zrobią :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez suwak 16 lis 2014, 00:10
Popiol napisał(a):suwakZ ciekawostek, to na mircie zaobserwowałem wzrost siły mięśniowej i kondycji, w odróżnieniu od np. takich ssri, które raczej mnie "osłabiały".

Też to zauważyłem na SSRI. W pracy (fizycznej) osiągałem zauważalnie gorsze wyniki i nie dało się nic z tym zrobić poza odstawieniem tych leków. Pewnie ma to związek z dopaminą, mirta podnosi, SSRI obniżają.

przez miko84 16 lis 2014, 12:26
Myślenie o ew. podniesieniu TNF-alpha przez lek przeciwdepresyjny w przypadku osoby w depresji to nie jest najważniejsza rzecz. Najważniejsze by lek był skuteczny - najważniejsza jest remisja. Sama depresja to zabójcza choroba, więc rozważania o TNF-alpha są zbędne.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiol 16 lis 2014, 23:24
Podniesienie TNFa w przypadku mirty, to ja mam za przeproszeniem w dupie, mógłbym żreć ten lek do końca życia gdyby tylko był u mnie skuteczny (a nie jest)
Inaczej sprawa wygląda z ssri których się boje i nie mam zaufania do tych leków, skutki uboczne mirty w odniesieniu do SSRI to dla mnie mini pikuś.
Według mnie mirta to dużo bezpieczniejszy lek od ssri.
Popiol

przez Arasha 16 lis 2014, 23:57
Popiol napisał(a): Inaczej sprawa wygląda z ssri których się boje i nie mam zaufania do tych leków, skutki uboczne mirty w odniesieniu do SSRI to dla mnie mini pikuś.
Według mnie mirta to dużo bezpieczniejszy lek od ssri.

W pełni się zgadzam z Popiołem.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez suwak 17 lis 2014, 05:05
A na czym niby polega to niebezpieczeństwo SSRI? Ja brałem wielokrotnie escitalopram, za to mirty się boję. :pirate:
Zagrożenie w SSRI to może być jedynie syndrom PSSD. Wiele razy myślałem, że już go mam, ale zawsze libido wracało w pełni jakoś po 2 miesiącach.

przez miko84 17 lis 2014, 10:26
Mylisz się, jest dużo więcej ew. skutków długotrwałego stosowania SSRI.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3334530/

-- 17 lis 2014, 09:49 --

Co do mirty to tak jak pisał Popiół, ja również zauważyłem na niej wzrost energii i siły mięśniowej (SSRI ją obniżały), co wg. mnie jest efektem obniżania przez ten lek kortyzolu.
miko84

przez suwak 17 lis 2014, 12:33
Ciekawe, ileś czasu wstecz sam pisałeś, że SSRI są dość bezpieczne i nadają się do długotrwałego leczenia...

przez miko84 17 lis 2014, 12:47
Gdzie tak pisałem? Pamiętaj, że tylko krowa zdania nie zmienia.
miko84

przez suwak 17 lis 2014, 13:37
miko84 napisał(a):Jest badanie które stwierdza, że stosowane długo leki z grupy SSRI uwrażliwiają receptory dopaminy D2. Z kolei długotrwałe przyjmowanie SSRI powoduje downregulacje 5-ht2c co powoduje większe uwalnianie dopaminy. A agonizm 5-ht1a i 5-ht2a przez serotonine powoduje uwalnianie dopaminy/serotoniny i oksytocyny. SSRI (jak i inne leki antydepresyjne) powodują zahamowanie atropii hipokampu spowodowanej stresem. Jestem zdania, że niektóre organizmy są gorzej przystosowane do stresu (np mój) i na pewno mają zaburzoną transmisję serotoniny oraz rozregulowane jej receptory. W takich przypadkach dobre i zdrowie jest stosowanie długotrwałe leków z grupy SSRI.

miko84 napisał(a):Tak, zwiększanie TNF-α może powodować pogorszenie stanów zapalnych. Wellbutrin i SSRI zmniejszają poziom TNF-α, więc to leki dobre do długotrwałego brania, działają pro-zdrowotnie, przeciwzapalnie.

miko84 napisał(a):Nadal upieram się, że SSRI mają najlepszy wspływ przeciwzapalny, normalizują oś HPA, zwiększają BDNF'a, więc także regenerację i wzrost neuronów. Mają więc działanie neuroprotekcyjne. Leki noradrenalinowe i dopaminowe mnie do tego nie przekonują, noradrenalina i adrenalina to neurohormony kojarzone ze stresem, z reakcją "walki lub ucieczki", serotoninia promuje odbudowę i relaks organizmu.

:pirate:

przez mio85 17 lis 2014, 15:32
Zgadzam się z wami Panowie, ze SSRI jest chemicznym syfem, bardzo niebezpiecznym, ale czy bardziej niz mirta? Mirta potrafi zrobic z czlowieka slonia (waga) co nie jest normalne, a poza tym slyszalem, ze tez zakloca mocno jasnosc myslenia. Moj lekarz twierdzi, ze mozna po niej przespac caly dzien. To juz sa konkretne argumenty, ktore moga mocno zaburzyc zycie, troche bardziej niz SSRI. Po fluo np. śpię normalnie. Ale nie wiem nie bralem jej. W SSRI najgorsze sa dysfunkcje seksualne, spowolnienie i ogłupienie (ciężko się myśli, pamięć szwankuje).

przez suwak 17 lis 2014, 16:08
mio85 napisał(a):Moj lekarz twierdzi, ze mozna po niej przespac caly dzien.

Szkoda że nie wspomniał, że to przejściowe :pirate:

mio85 napisał(a):W SSRI najgorsze sa dysfunkcje seksualne, spowolnienie i ogłupienie (ciężko się myśli, pamięć szwankuje).
Tutaj pełna zgoda.

Też nie brałem mirty, ale dla mnie niebezpieczeństwa to:
- wzrost TNF-alpha
- możliwy wpływ na białe krwinki
- (zbyt) silna noradrenalinowo

Co do jasności myślenia to nie słyszałem o tym, raczej powinno być odwrotnie (dopamina). Z wagą jest różnie, niektórzy tyją trochę, inni wcale, a jeszcze inni zarzekają się, że mało jedzą, a "puchną"...

przez miko84 17 lis 2014, 16:28
suwak kiedy to było, podaj daty, to jakieś starocie chyba :) Człowiek się całe życie uczy.

Człowiek musi się pomęczyć z lekami na depresję i przekonać się, że nic nie działa by docenić jakiś lek... U mnie mirta jako jedyna zadziałała na depresję wyraźniej od reszty, więc jej ew. skutki uboczne schodzą na dalszy plan. Jako plusy tego leku można np. wymienić obniżanie aktywności osi HPA. Mirta wykazała też działanie spowalniające wzrost raka jelita (można to nazwać działaniem antyrakowym). Antagoniści TNF-alpha mogą zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu. Jeśli ktoś nie ma po mircie jakiegoś silnego zwiększania stanów zapalnych czy agranulocytozy to nie ma się raczej czego bać.
Ostatnio edytowano 17 lis 2014, 16:33 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez mio85 17 lis 2014, 16:29
suwak napisał(a):
mio85 napisał(a):Moj lekarz twierdzi, ze mozna po niej przespac caly dzien.

Szkoda że nie wspomniał, że to przejściowe :pirate:

A skad wiesz, przeciez nie brales? z tego co mi mowil, to jest to efekt dzialania leku, a nie skutek uboczny, wiec watpie by mialo to minac. Dodam, ze na trittico problem ze wstawaniem nie minal mimo uplywu 4 miesiecy (100 mg), a konowal twierdzi, ze mirta i miansa, to jesli chodzi o sen w porowaniu z trittico bomba atomowa. Dlatego sie boje. Czemu mialbym mu nie wierzyc?

Sortuj wg