MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Patryk29 14 lis 2014, 10:43
miko84 napisał(a):Ciekawostka - w chwili śmierci Robina Williamsa był on na mirtazapinie i kwetiapinie.

Podejrzewam, ze zapomnieli dodac ze oprócz kwetiapiny i mirtazapiny mial równiez w organizmie, pol opakowania benzo, pól litra wódki, troche koksu i thc :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tomasz_xyz 14 lis 2014, 16:37
Chyba odstawiam. Nie jest lepiej od momentu kiedy go zacząłem brać. No i te koszmary
tomasz_xyz

przez Petek 14 lis 2014, 16:45
Bardzo się tyje potym ? Bo i tak mam 40 kg nadwagi niechcial bym przytyć znów.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomasz_xyz 14 lis 2014, 16:48
Petek napisał(a):Bardzo się tyje potym ? Bo i tak mam 40 kg nadwagi niechcial bym przytyć znów.

Na forach piszą ludzie, że po 20 kg przybyło. U mnie w zasadzie nic, ale też nastrój w zasadzie bez zmian
tomasz_xyz

przez Petek 14 lis 2014, 18:11
tomasz_xyz napisał(a):
Petek napisał(a):Bardzo się tyje potym ? Bo i tak mam 40 kg nadwagi niechcial bym przytyć znów.

Na forach piszą ludzie, że po 20 kg przybyło. U mnie w zasadzie nic, ale też nastrój w zasadzie bez zmian

To lepiej nie próbuje bo ruszac się niebede mógł w ogóle.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez suwak 14 lis 2014, 22:03
suwak napisał(a):A który lek, mirtazapina czy mianseryna, jest bardziej szkodliwy ze względu na wzrost TNF-alpha i wpływ na szpik kostny? Czy można je w ogóle przyjmować długotrwale bez szkodliwego wpływu na zdrowie?

Ponawiam pytanie

przez miko84 15 lis 2014, 11:53
A kto Ci na nie odpowie? Mianseryna miała chyba więcej przypadków mieszania ze szpikiem od mirty. Mirta jest szeroko stosowana i pewnie zdarzają się takie przypadki ale nie są jakoś wyciągane na powierzchnię, bo nie spotkałem się ostatnio z badaniami o tym piszącymi. Co do TNF-alpha to wiadomo, że mirta go zwiększa (skoro agonizm 5-HT2a zmniejsza TNF'a to mirta zwiększa go najprawdpodobniej przez blok 5-HT2a - a więc wszyscy antagoniści powinni to powodować, a jest ich sporo). Mianseryna też jest antagonistą 5-HT2a, więc pewnie też go zwiększa, ale nie spotkałem się z badaniami na ten temat.

Negatywny wpływ na szpik tych leków zauważysz bo objawach typu gorączka, stany zapalne, ból gardła, obniżone białe krwinki w krwi które są objawem agranulocytozy.

-- 15 lis 2014, 11:33 --

Poprawka: jest jedno polskie badanie z tego roku wskazujące, że mianseryna obniża poziom TNF-alpha który wzrasta pod wpływem stresu. Nie rozumiem skąd taka różnica między tymi podobnymi do siebie lekami.
miko84

przez suwak 15 lis 2014, 13:41
Dzięki miko, a możesz dać linka do tych polskich badań?

przez miko84 15 lis 2014, 14:21
miko84

przez suwak 15 lis 2014, 15:00
Ech, jak widać co badanie to inny wynik. Tianeptyna też ma chyba 2 różne badania, jedno że podnosi, drugie że obniża TNF-alpha.

przez miko84 15 lis 2014, 15:04
Czemu przejmujesz się poziomem TNF-alpha? Masz jakieś choroby na tle zapalnym?
miko84

przez suwak 15 lis 2014, 15:56
Nie, ale szukam leku który będę mógł brać przez długi czas, a wysoki poziom TNF-alpha z tego co wiem nie jest zdrowy dla organizmu. Niezbyt to dobry interes kiedy np. coś pomoże na lęk/deprechę, a z drugiej strony zaszkodzi na coś innego.

przez Popiol 15 lis 2014, 20:59
suwak, ludzie jadą na tych lekach latami i nic się nie dzieje, to sporadyczne przypadki. Sam brałem dość długo mianeryne, mirtazapinę też, choć tą krócej i nie zauważyłem nic niepokojącego, jakiejś większej podatności na infekcje itp.
Z ciekawostek, to na mircie zaobserwowałem wzrost siły mięśniowej i kondycji, w odróżnieniu od np. takich ssri, które raczej mnie "osłabiały".
Popiol

przez mio85 15 lis 2014, 21:13
suwak napisał(a): Niezbyt to dobry interes kiedy np. coś pomoże na lęk/deprechę, a z drugiej strony zaszkodzi na coś innego.

Niestety obecnie nie ma takich leków. Obudźmy się, nie żyjemy w bajce. Wszystkie antydepresanty są niezdrowe dla organizmu. No może poza tianeptyną. Mimo to, żre je bo nie mam wyjscia, jak 3/4 ludzi stad. Albo chcesz się wyleczyć, albo nie mieć uboków. Mozesz jeszcze tracic czas na suplementy.

Sortuj wg