MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Meg1985 06 paź 2014, 13:48
estera1, szkoda, że nie robią badań. To jak szukają przyczyn bezsenności, jak nie robią chociaż podstawowych badań. Estera, a gdy weszłaś na 30 mg. Mirty, nie miałaś rano problemów z wybudzeniem się? Nie zasypiałaś do pracy? Nie zaczęłaś tyć?

Jeśli chodzi o tą pracę, to będę robić to, co robiłam w Polsce, tylko mam nadzieję, za lepsze pieniądze. Jestem po pielęgniarstwie i będę pracować w zawodzie. A pracy nikt mi nie załatwił, a szkoda, bo to by było dla mnie bardziej opłacalne. Ale nie miałam takich znajomości i zgłosiłam się do agencji pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Pracę załatwiają, ale jestem ciekawa ile, że tak powiem kolokwialnie ze mnie zedrą :?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez estera1 06 paź 2014, 13:57
na poczatku byłam mega senna za dnia (musiałam pic dwie kawy na dzien aby sie dobudzic) rano jak budzik dzwonil to miałam problem ze wstaniem.Z każdym dniem było coraz lepiej doszłam do takiego etapu ,że nie czułam jak bym brała cokolwiek tak jak teraz mam (dawka 45mg)Tyłam na poczatku pozniej apetyt unormował sie.
Ta poradnia opiera sie chyba głównie na higienie snu i dzienniczku(ktorego nienawidze robic bo i tak nie odzwierciedla to mojego snu)
Pojade ,zobacze wydaje mi sie ,ze w NIEMCZECH medycyna jest lepiej rozwinieta niz u nas.Spróbuj tam poszukac specjalistow.Moze wsród nich bedzie jakis polak abys mogła łatwiej sie porozumiec

przez hashim 06 paź 2014, 18:41
wczoraj wziąłem tak na oko 12-15 mg lerivonu i przez 3 godziny nie zasnąłem, dopiero koło pierwszej w nocy (czy to przez to, że mirta jest nri i uwalnia sporo noradrenaliny

po 7,5 mg czy 15 mg mirtazapiny śpie jak dziecko

o co kaman?

jaki jest przelicznik mirtazapiny do miansy 1:1 mg?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 06 paź 2014, 20:19
Ja miałam problemy z dobudzeniem się i po mircie... i długo przed.

Marzą mi się badania na nietolerancje pokarmowe:
http://nietolerancja-pokarmowa.pl/przew ... okarmowej/
Wchodzą mi w to i problemy ze snem, wysypki i zatoki. Zaczynam odkładać pieniądze :uklon:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Meg1985 06 paź 2014, 22:04
estera1, to zazdroszczę, bo ja po 15 mg. mam ogromny problem żeby wstać, a po 30 mg. to bym pewnie wcale nie wstała. Bardzo mocno na mnie ten lek działa. Tylko jakość snu jest już gorsza niż na początku. Bardzo często się w nocy wybudzam i mam porąbane sny i mam też " objaw niespokojnych nóg", kiedyś spałam tak twardo, że nie wiedziałam, co się wokół mnie dzieje, a teraz sen jest dość płytki. Zauważył ktoś u siebie zespół niespokojnych nóg?

cyklopka, a nie można takich badań zrobić na NFZ? Dowiadywałaś się?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Arasha 06 paź 2014, 22:39
Meg85,

ja brałam wszystkie możliwe dawki mirty i różnicy nie obserwowałam z wstawaniem, tyciem i ogólnie z niczym ... poza spaniem. Jak było lepiej parę lat temu to brałam 15, potem przez długi czas sama sobie wymyśliłam 22,5, a zaczynałam od dawki 30 mg. Nie jest powiedziane, że jak zwiększysz dawkę to będzie gorzej. Zawsze przecież można spróbować i ewentualnie potem wycofać się. Spróbuj może 22,5 ... może akurat zaskoczy. Ja mam z natury płytki sen, często się wybudzam i mirta mi tego nie zmieniła. Ale najważniejsze, że daje ten pierwszy impuls do zaśnięcia, bo z tym mam największy problem. Po kolejnym wybudzeniu zasypiam już raczej łatwo, chyba że się jakoś strasznie nakręcę ... to wiadomo :bezradny:

estera1, nie dołuj się tak tym dzienniczkiem ! To tylko 2 tygodnie. Nawet nie zauważysz, kiedy przeleci :P

hashim Czemu kombinujesz z miansą, skoro mirta ( w dodatku w małej dawce ) dobrze Cię usypiała :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cyklopka 06 paź 2014, 22:50
Meg1985, przejrzałam i prawie na pewno nie można. Zresztą mnie NFZ nie obejmuje, bo nikt mi składek nie odprowadza.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez miko84 07 paź 2014, 08:53
hashim przelicznik na pewno nie jest 1:1, mirtazapina jest silniejsza. Trudno powiedzieć jak to jest dokładnie, musisz próbować na sobie. Mnie mianseryna zawsze gorzej usypiała od mirty.
miko84

przez Zbychu 1977 07 paź 2014, 09:02
U mnie znów miansa lepiej działała nasennie od mitry.
Zbychu 1977

przez Popiol 07 paź 2014, 10:52
Mnie się zdaje, że również mirta lepiej nasennie działała.
Popiol

przez Martiszon 07 paź 2014, 11:17
Witajcie,

Po jakim czasie zadziałała Wam mirta na depresję? Biorę ją od 25 września i nie widzę poprawy. Na początku zadziałała od razu, poprawił mi się apetyt i sen. Teraz sen jest w miarę ok ale apetyt nadal do dupy (choć to pewnie przez depresję właśnie nie chce mi się jeść?).

Pomóżcie proszę.

P.S. To już moje drugie podejście do tego leku. W 2012 pomógł mi na kilka miesięcy ale nie pamiętam po jakim czasie zaczął na mnie działać, bo nie było mnie jeszcze wtedy na forum.
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez miko84 07 paź 2014, 12:01
Martiszon u mnie kiedyś zadziałała po 6-7 tygodniach. Kolejne podejścia do tego leku nie dały już niestety takiego efektu...
miko84

przez Martiszon 07 paź 2014, 12:08
miko84, czyli dupa, muszę wrócić do paroksetyny, która zrobi ze mnie niepełnosprawną seksualnie :( świetnie :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Tańczący z lękami 07 paź 2014, 12:46
miko84, a Ty co teraz jesz?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg