MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

MIRZATEN (Mirtazapina-Esprital, Mirtagen,Mirtor)

przez Spooky 03 lut 2012, 12:29
Tak mnie zaciekawił wpis w amerykańskiej Wiki:
''Mirtazapine has been found to be one of the most effective antidepressants available and has a generally tolerable side effect profile. In a major systematic review published in 2009 which compared the efficacy and tolerability of 12 popular antidepressants, mirtazapine was found to be superior to all of the included SSRIs and SNRIs, reboxetine, bupropion, and mianserin in terms of antidepressant efficacy, while it was average in regards to tolerability.[28][29][30] Mirtazapine has been demonstrated to be superior to trazodone as well.[31] Mirtazapine has also been shown to be equal in efficacy to many of the TCAs, including amitriptyline, doxepin, and clomipramine, but with a much improved tolerability profile.[28][32] However, two other studies found mirtazapine inferior to the TCA imipramine.[33][34] One study compared the combination of venlafaxine and mirtazapine versus the MAOI tranylcypromine and found them to be equally effective, though the MAOI was much less tolerable in terms of side effects and drug interactions.[35]''

przez malwina77 03 lut 2012, 13:08
Moge potwierdzic, ze mix wenlafaksyny z mirtazapina jest naprawde skuteczny i dobrze tolerowany przez organizm.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

MIRTAGEN - OPINIE SPECJALISTÓW!!!

przez Maciej farmaceuta 03 lut 2012, 22:55
Mirtazapina na pewno nie podniesie prolaktyny.Miała być antydepresantem mającym bardzo mało skutków ubocznych,ale różnie z tym bywa.Najczęstsze to senność,bardzo realistyczne sny i wzrost apetytu do kolosalnych rozmiarów.Z libido bywa różnie,ale generalnie mniej wpływa na libido niż SSRI.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MIRTAGEN - OPINIE SPECJALISTÓW!!!

przez malwina77 04 lut 2012, 12:10
Libido jest malutkie, ale jest. Sny sa fantastyczne, realne, kolorowe, piekne- zadnych koszmarow. Sennosci w dzien nie ma. Obojetnie o ktorej sie poloze budze sie o 8.30 jak w zegarku.

Najgorzej niestety z apetytem, kolosalny jest to prawda :-|
Niestety jest niesamowita ochota na slodycze i weglowodany. Utylam juz ponad 10 kilo, ech... :(

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Conessa 08 lut 2012, 08:29
hej,

mirzaten biorę od 2 miesięcy 30mg, zazwyczaj spałam po nim b.dobrze bez budzenia się, jednak od tygodnia każdej nocy budzę się i nie mogę dalej spać, zupełnie jakbym była już wyspana. Czy ktoś też tak miał??
boję się, że lęki wrócą
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez miko84 08 lut 2012, 09:28
Conessa bierzesz sam mirzaten?
miko84

przez Conessa 08 lut 2012, 11:29
Na noc tak, a na dzień biorę Paxtin 20mg. Godzinę po mirzatenie padam z nóg ale później budzę się jakbym była zupełnie wyspana.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez miko84 08 lut 2012, 12:26
Ten lek ma u wielu działanie aktywizujące, być może nie potrzebujesz tyle snu ile wcześniej? :) Podobno mniejsza dawka działa bardziej nasennie więc może Twój lekarz powinien rozważyć zmniejszenie dawki na 15 mg jeśli dalej będziesz się wybudzała w nocy.
miko84

przez aree1987 08 lut 2012, 16:47
Od dzisiaj będe brał 30mg. Czy bardzo będę senny pare dni po zmianie dawki? Czy tego się tak aż nie odczuwa?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Conessa 08 lut 2012, 19:06
miko84, dzięki, spróbuję sama zmniejszyć na razie.
aree1987, dla mnie różnica była tylko taka, że mocniej ścinało mnie z nóg.. jak ja to mówię "choroba morska" bardziej nasilona :) poza tym rano nie odczułam większego otępienia, ospałości czy innych oznak. Może czasami do godziny 10-tej byłam nieco senna jeszcze.

przez Michuj 11 lut 2012, 23:47
A po mirtazapinie można się spodziewać nadpotliwośći?
Loża szyderców

przez malwina77 12 lut 2012, 08:07
Ja nie zauwazylam potliwosci.

I faktycznie im wieksza dawka tym mniej nasennie dziala. Ja ostatnio tez marnie spie. Zasypiam po przylozeniu glowy do poduszki, ale budze sie regularnie o 3 w nocy i nie moge juz zmruzyc oka. Jestem juz tym wykonczona i chyba wroce do olanzapiny w wiekszej dawce.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez uzytkownik 12 lut 2012, 09:34
I faktycznie im wieksza dawka tym mniej nasennie dziala.

Dokładnie to samo zauważyłem przy mianserynie! Od kilku dni jestem na 120mg i prawie w ogóle nie śpię (co chwilę się przebudzam, a od 3-4 praktycznie bez snu).
60 mg miało dużo większą siłę usypiającą i wydłużającą sen.
uzytkownik

przez aree1987 12 lut 2012, 11:45
Jestem od 4 dni na 30mg i faktyczni po zażyciu mogę dłużej funkcjonować bez spania, a po przebudzeniu rano zamuła nie jest odczuwalna jak na 15mg. Dla mnie to plus. Jeśli chodzi pocenie nie wystepuje w przeciwieństwie do ssri.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg