MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Zbychu 1977 01 wrz 2014, 12:44
U mnie wszystko co zwiększa poziom NE wywołuje koszmary i paniczny lęk.
Zbychu 1977

przez ladywind 01 wrz 2014, 12:50
Zbychu 1977, jak samopoczucie na klomipraminie ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Zbychu 1977 01 wrz 2014, 12:54
ladywind biore ją 8 dni dopiero zatem odczuwam jedynie negatywne skutki jej stosowania-m.in. ból głowy i spadek apetytu.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 01 wrz 2014, 13:25
Anna P., w pierwszej kolejności powinnaś dostać mirtazapine na kłopoty ze snem, nadaje się do długoterminowego stosowania w przeciwieństwie do zolpidemu.
Popiół

przez Anna P. 01 wrz 2014, 13:54
Popiół napisał(a):Anna P., w pierwszej kolejności powinnaś dostać mirtazapine na kłopoty ze snem, nadaje się do długoterminowego stosowania w przeciwieństwie do zolpidemu.

No właśnie dostałam mirtę na spanie i zadziałała. Dzięki niej odstawiłam zolpidem
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez tomekp200 10 wrz 2014, 12:20
Siema:)
Widze,ze watek sie zrobil mało aktywny,to wpadlem: :D
Wracaja co tematu Mirtazapiny,to postanowilem z lekarzem,zeby odstawic na chwile mirtazapine,zostawic sam coaxil z lamotrygina,zeby ocenic wplyw Mirty na funkcje poznawcze,tzn czy lepiej jest z czy bez.Bo ostatni jakos ciezko z mysleniem u mnie bylo.Wiadomo,ze depresja tez robi swoje.Póki co po odstawieniu,mam codziennie rano mdlosci,jak kobieta w ciazy,zgage itd.Dalem sobie miesiac na ogarniecie sprawy.Potem ewentualnie wracam na Mirte spowrotem.

przez estera1 10 wrz 2014, 14:39
Anna a jak sie czujesz na takiej dawce?
Tomek chcesz nagle odstawic mirte bez redukowania dawki?

przez Anna P. 10 wrz 2014, 14:47
estera1 napisał(a):Anna a jak sie czujesz na takiej dawce?
Tomek chcesz nagle odstawic mirte bez redukowania dawki?

Bardzo dobrze. Ten lek mnie dosłownie uratował. Przymierzam się do zmniejszenia dawki do 45mg na noc (plus promazyna) ale się boję. Na samą myśl, że zaliczę nieprzespaną noc dostaję ataku paniki.
Już prawie rok biorę mirtę i jeszcze czasem nie mogę uwierzyć, że normalnie zasnę. Bezsenność jest po prostu straszna
rano - 60mg fluoxetyny

przez estera1 10 wrz 2014, 15:34
ja nienawidze bezsenności a ostatnio nie chce sie ode mnie odczepić.Na 30 przestałam spać to jestem teraz na 45 plus ketrel ale po takiej mieszance fatalnie sie czuje.Masz plan jak zejsc z dawki?czemu chcesz zmniejszyc?przytylas sporo?

przez Anna P. 10 wrz 2014, 16:58
estera1 napisał(a):ja nienawidze bezsenności a ostatnio nie chce sie ode mnie odczepić.Na 30 przestałam spać to jestem teraz na 45 plus ketrel ale po takiej mieszance fatalnie sie czuje.Masz plan jak zejsc z dawki?czemu chcesz zmniejszyc?przytylas sporo?

Nic nie przytyłam. Początkowo nawet schudłam ok 5kg. Osoby zażywające mirtę piszą, że po spożyciu tabletki mają wilczy apetyt u mnie nie ma to żadnego wpływu na łaknienie.
Chciałabym zejść z dawki bo maxymalna dopuszczalna to 45mg. Mi lekarz zezwolił na 90mg bo byłam uzależniona od zolpidemu i nic na mnie nie działało. Zaolpidem to coś strasznego. Szybko wzrasta tolerancja i ciągle zwiększałam dawki. Doszłam do 20 tabletek na dobę. Bałam się, że nie wyjdę z tego bez leczenia szpitalnego ale dzięki cudownej lekarce jakoś się udało.
Ketrel też próbowałam i nie działał na mnie a tak obniżał mi ciśnienie (naturalnie mam niskie), że mdlałam

Zapomniałam jeszcze dodać, że u mnie dopiero połączenie mirty z promazynż zdziałało cuda
rano - 60mg fluoxetyny

przez beladin 10 wrz 2014, 17:14
Anna P., Te marne 80mg fluo pewnie nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o apetyt, tycie, bezsennośc itd
beladin

przez Anna P. 10 wrz 2014, 17:23
beladin napisał(a):Anna P., Te marne 80mg fluo pewnie nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o apetyt, tycie, bezsennośc itd

Początki z fluo wyglądały tak, że mogłam spać 24h na dobę. Potem się unormowało. Z apetytem jest tak, że jak zaczynasz brać fluoksetynę masz mniejszy apetyt ale to tylko na chwilę a potem wraca do normy. Chociaż ostatnio gdzieś wyczytałam, że długotrwałe stosowanie fluoxetyny (w ogóle leków psychotropowych) powoduje tycie ale to chyba indywidualna sprawa. Ja nie jestem najlepszym przykładem jeżeli chodzi o tycie po lekach bo mam zaburzenia odżywiania więc chorobliwie pilnuję wagi. Po jednych lekach miałam tak straszny apetyt na słodycze (normalnie prawie ich nie jem bo wolę mięso), że myślałam że zwariuję. To była depakina chrono. Odstawiłam.
Moja siostrzanka bierze citabax i przytyła.
rano - 60mg fluoxetyny

przez Arasha 11 wrz 2014, 00:06
Anna P. napisał(a):Ten lek mnie dosłownie uratował

Mnie też :D

Anna P. napisał(a):Przymierzam się do zmniejszenia dawki do 45mg na noc (plus promazyna) ale się boję.

Może spróbuj najpierw 75 mg, potem ewentualnie 60 mg. Daj sobie i organizmowi czas.

Anna P. napisał(a):Bezsenność jest po prostu straszna

To samo napisałam dziś jednemu chłopakowi :roll: Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy, jak poważny to problem.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Tańczący z lękami 11 wrz 2014, 15:03
kłopoty ze snem to obecnie mój największy problem. Co prawda przyzwyczaiłem się już do notorycznych wybudzeń, lecz mój organizm niestety nie za bardzo. W dzień brakuje mi często energii i przez to mam dużo gorszy nastrój
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg