MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 18 sie 2014, 13:38
Lekkie wkurwy, na akceptowalnym poziomie i pod moją kontrolą. Przyznam, że na tym leku poddanie się nerwom sprawia momentami przyjemność :pirate: Efekt działania na skórę mógł być spowodowany obniżaniem przez ten lek kortyzolu. Podobnie jak większa siła mięśni (co zauważyłem także u siebie).
miko84

przez depas 18 sie 2014, 13:45
miko84, a czy Twoim zdaniem ten efekt wrażenia większej siły mięśni po mirtazapinie, może pojawić się także przy stosowaniu miansy, czy jednak zbyt różnią się te dwa leki?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 18 sie 2014, 14:27
Powinien się pojawić. Chyba, że jest to też efekt noradrenaliny z mirty a mirta mocniej ją zwiększa niż miansa. Mirta jest ogólnie BARDZIEJ niż miansa. Bardziej noradrenalinowa, bardziej serotoninowa i bardziej dopaminowa (bierze się to z dwóch poprzednich bardziejów). Bo dopamina z mirty bierze się po części z agonizmu 5-HT1a, a ten bierze się z antagonizmu alfa-2 (mianseryna w tym względzie jest słabsza bo noradrenalina z jej NRI agonizuje te receptory - agonizm gryzie się z antagonizmem) i pośredniego agonizmu alfa-1 (mianseryna to antagonista alfa-1 więc to odpada). Receptory alfa-2 i alfa-1 znajdują się na neuronach serotoninowych, z tym, że alfa-2 blokują uwalnianie serotoniny a alfa-1 zwiększają. Więc mirta działa tak jak powinna - blokuje alfa-2 i agonizuje alfa-1 (dokładnie noradrenalina z tego leku).

Dopamina jest z agonizmu 5-HT1a (z serotoniny z tego leku) i downregulacji 5-HT2c. Dodatkowo mirtazapina ma wielką zaletę - zwiększa ostrzał neuronów serotoninowych (im większa dawka tym lepiej). Dla porównania - SSRI nie zwiększają ostrzału a początkowo go zmniejszają. Po czasie ostrzał tylko wraca do normy sprzed brania SSRI.

Tak, że podsumowując mirtazapina to dobra alternatywa gdy SSRI nie działają, bo jej mechanizm działania jest inny. Nie trochę inny jak na wortioksetynie ale znacznie inny :)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 18 sie 2014, 14:44
Hmm, rozumiem, przynajmniej w części :smile: , dzięki. W takim razie być może niepotrzebnie napalam się na dorzucanie miansy do pieca, jeśli mirta jest właśnie od niej 'bardziej', a na mnie zupełnie nie zrobiła dobrego wrażenia. No ale nic, tak sobie wymyśliłem i tego będę się póki co trzymał, no chyba że do czwartkowej wizyty wymyślę coś innego. Buspiron jaki albo co... :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tańczący z lękami 18 sie 2014, 16:39
miko84 napisał(a):Receptory alfa-2 i alfa-1 znajdują się na neuronach serotoninowych, z tym, że alfa-2 blokują uwalnianie serotoniny a alfa-1 zwiększają. Więc mirta działa tak jak powinna - blokuje alfa-2 i agonizuje alfa-1 (dokładnie noradrenalina z tego leku)

Czyli blok alfa2 mirty powoduje uwalnianie serotoniny, tak?
Powiedz mi, czy stan relaksacji polega na uwalnianiu czy raczej zatrzymywaniu serotoniny w mózgu, bo zależy mi na relaksie właśnie?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 18 sie 2014, 18:06
Tak, blok alfa-2 powoduje uwalnianie serotoniny. Nie wiem na czym polega stan relaksacji, czy na zatrzymaniu czy uwalnianiu.
miko84

przez depas 19 sie 2014, 06:48
Kurcze miko84, myślałem o tym co pisałeś o mircie/miansie, doszedłem do wniosku że może miało by sens jednak zamiast miansy wrzucić 45mg mirty. Tyle że cena mnie odstrasza, bo sam Solian który biorę to już 60 zł za opakowanie. A miansa jednak taniutka, nawet oryginalny Lerivon, i przemawia do mnie to że można znacznie bardziej poszaleć z dawkami. Chciałbym od razu wejść na 60mg (dr pewnie będzie się upierał na 30mg), po miesiącu może na 90, a i dalej można podnosić jeśli zaistnieje taka potrzeba. To mi się podoba, przy mircie jednak jest ograniczone pole manewru, a przynajmniej w moim wypadku kiedy biorę już paro 40mg.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 19 sie 2014, 08:39
Brałem 120 mg mianseryny z 200 mg sertraliny i nie czułem się zbyt dobrze.
miko84

przez depas 19 sie 2014, 09:28
Ale co było nie tak? Czułeś noradrenalinowe pobudzenie i wkurw albo coś w tym stylu?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 19 sie 2014, 09:41
Nie wiem dokładnie czego efekt czułem ale miałem mocne nasilenie lęku, izolowanie się, zaniedbywałem obowiązki. Nie było poprawy nastroju ani innych składowych depresji. A dodam, że wytrwałem (nie wiem jak) 12 tyg. Mianseryna w takiej dawce z wysoką dawką SSRI bardzo mocno wzmacnia serotoninę i chyba jest jej przeładowanie.
miko84

przez depas 19 sie 2014, 19:30
W ulotce miansy jest napisane że lek u niektórych może powodować zwiększony lęk, i wtedy powinno się natychmiast odstawić. Może masz rację z tą serotoniną, chociaż nie wiedziałem że miansa działa na nią jakoś szczególnie mocno, ale z drugiej strony brałeś jednego i drugiego potężne dawki. Mam nadzieję że u mnie przy 40mg paro nie będzie podobnie. Noradrenalinowy wpływ miansy mam nadzieję że razem z nią stworzy coś w rodzaju efektu brania wyższej dawki wenlafaksyny. Hmm, tutaj można się zastanowić czemu po prostu nie brać wenli, ale to już zupełnie inna historia ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 19 sie 2014, 19:41
Antagonizm 5-HT2c połączony z SRI potęguje wzrost serotoniny więc połączenie miansy z SSRI to dość wybuchowa serotoninowo mieszanka.
miko84

przez depas 19 sie 2014, 19:58
No kurcze a ja myślałem że SSRI+miansa to takie świetne i bezpieczne połączenie :roll:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 19 sie 2014, 20:03
Nie mówię, że nie jest świetne i bezpieczne bo jest przepisywane przez wielu lekarzy. W Polsce to chyba nr. 1 combo. Chodzi o to, że trzeba uważać z dawkami. Nie każdemu taki duży wzrost serotoniny służy.
miko84

Sortuj wg