MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez czarnobiała mery 13 sie 2014, 23:03
Popiół, no właśnie też mi się tak wydaje, zwłaszcza że ten zolpicon nie działa :roll:
Arasha, mirta zadziała, bo brałam ją jakieś 2 lata i wszystko było ok. A zolpicon niezbyt działa, bo próbowałam po tym spać 2 ostatnie nocy. I tak sobie myślę, że dziś wracam do mirty i po prostu postawię lekarkę przed faktem dokonanym i powiem, żeby mi już z mirtą nie mieszała, skoro było ok.

przez Arasha 13 sie 2014, 23:25
mery,

tak zrób. Trzeba być w końcu asertywnym i nie dawać sobie wciskać wszystkiego, co lekarz proponuje. Przecież sama najlepiej wiesz, po którym leku jak się czujesz. A jaką dawkę mirtoru brałaś ?

Btw Na mnie zopiclon też nie chciał działać :roll:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez czarnobiała mery 13 sie 2014, 23:39
Arasha, brałam 30 mg i zwykle udawało mi się po tym zasnąć.
Coś i tak muszę zrobić, bo bez sensu brać ten zolpikon, który kompletnie nie działa. Dlatego powrót do mirty wydaje mi się najrozsądniejszy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 13 sie 2014, 23:42
Ja też swego czasu brałam 30 mg, 22,5 mg, a nawet 15 mg. Teraz biorę 45 mg. Ale podobno jedna dziewczyna na tym forum bierze 90 mg :shock: Mirta jest fajna, nie uzależnia i jeśli ktoś nie ma tendencji do tycia - to może spokojnie brać.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez czarnobiała mery 13 sie 2014, 23:44
Arasha, ja po mircie nie przytyłam ani grama. Na początku zupełnie też brałam 15, ale szybko przeszłam na 30 i tak zostało.
Ale lekarka mi mówiła, że 45 to maksymalna dawka.
Jedyna wada tego leku jest taka, ze nie jest refundowany.

przez PJT 13 sie 2014, 23:52
Hania a potrzebujesz tego zolpiclonu ?
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez estera1 14 sie 2014, 07:51
Arasha napisał(a):Ja też swego czasu brałam 30 mg, 22,5 mg, a nawet 15 mg. Teraz biorę 45 mg. Ale podobno jedna dziewczyna na tym forum bierze 90 mg :shock: Mirta jest fajna, nie uzależnia i jeśli ktoś nie ma tendencji do tycia - to może spokojnie brać.

Nie ma leku ktory nie uzależnia.Gdyby tak było to po odstawieniu w szczegolnosci baglym nie powinna bezsennosc wrocic.

przez miko84 14 sie 2014, 10:34
Wracam do mirtazapiny. Nie dałem rady dłużej brać wortioksetyny (w sumie wytrzymałem 10 dni). Powody odstawienia wortio to nudności (szczególnie przykre przy jeździe samochodem), dziwna praca serca (uczucie jakby zaraz miało przestać pracować) i problemy ze snem. W ciągu tych 10 dni nie zauważyłem poprawy nastroju czy anhedonii oraz lęku. Wracam więc do mirtazapiny, czyli leku który zadziałał na moją depresję najlepiej z wszystkich. Chcę przyspieszyć i wzmocnić działanie więc wskakuję od razu na 90 mg. Jeśli po wielu tygodniach nie będzie efektu to dołożę jakiś SSRI (paro lub sertra).
miko84

przez czarnobiała mery 14 sie 2014, 12:40
PJT, będę go jeść, jakby mirta nie zaskoczyła

przez lucy1979 14 sie 2014, 12:48
czarnobiała mery napisał(a):Arasha, ja po mircie nie przytyłam ani grama. Na początku zupełnie też brałam 15, ale szybko przeszłam na 30 i tak zostało.
Ale lekarka mi mówiła, że 45 to maksymalna dawka.
Jedyna wada tego leku jest taka, ze nie jest refundowany.

Ale Ci zazdroszczę, ze nie tyjesz na mircie. Ja przytylam 7 kg w poltora miesiąca, biorac tylko 7,5mg. Przy czym codziennie biegałam i chodziłam na siłownię, nic nie pomogło. Mialam takie napady obżarstwa na słodycze, że jakbym tego nie przezyla to bym nie uwierzyla, że to możliwe. Musialam odstawić, tym bardziej, że dawka 7,5mg nie działa antydepresyjnie. Tak to jest jak człowiek chce być mądrzejszy od lekarza. ( Bralam mirte samowolnie i z własnej inicjatywy)
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez tomekp200 14 sie 2014, 12:52
Miko84
Porozmawiał bym z lekarzem o zwiekszeniu tej dawki,ale szczerze mowiac nie che tego.Jestem troche uprzedzony do tego leku i wogole do lekow.Piszesz wiekszyc dawke,a jak wytlumaczysz,ze biorac co drugi dzien ten lek czulem jego dzialanie,malo tego czulem sie lepiej niz po 2 miesiacach codziennego brania 15 mg Mirty?.Nastepna sprawa to naczytalem sie o receptorach tzn o tej calej downregulacji.Nie wiem czy dobzre mysle,bo sie malo na tym znam,to ta downregulacja to giniecie receptorów.To nie jest tak,ze kiedys po odstawieniu antydepresantow liczba tych receptorow bedzie zbyt mala co wplynie jakos na psychike?.Nastepna sprawa,to czy takie ewentualne podniesienie Mirtazapiny jest dobre skoro dziala ona dopaminergicznie podobnie jak coaxil ktory biore .Nie chce,chyba wiecej dopaminy,bo nie chce miec niedoborów serotoniny,ktora jest hormonem szczescia,a u mnie niestety dominuje smutek,zamartwianie,wkrecanie sobie roznych rzeczy itd.
Mirtazapina blokuje receptory serotoniny,czyli nie co jej wylapywac dobrze rozumiem?

-- 14 sie 2014, 13:08 --

Tanczacy z lekami
Chyba nie tyle podejrzane co winne:)

przez miko84 14 sie 2014, 13:40
Serotonina hormonem szczęścia? :pirate: :lol: Gdyby tak był to narkotyki byłyby serotoninowe, a są dopaminowe. Nie mówię o głupowatym efekcie "kocham was wszystkich" extasy (poza tym extasy jest też dopaminowa).
miko84

przez czarnobiała mery 14 sie 2014, 13:54
miko84, to poważnie bierzesz mirtę 90 mg?
lucy1979, ja ogólnie raczej nie tyję na lekach. Chociaż ostatnio po depakinie ciągle mi się chce słodyczy.

przez miko84 14 sie 2014, 15:13
Tak, 90 mg. Bo na tym leku miałem poprawę w przeszłości, ale później branie dawki 45 mg nie pomagało.
miko84

Sortuj wg